fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 серпня 2022 року

Близький Схід Сирія

В сирійському Ідлібі знов гаряче. ЦАХАЛ завершив операцію «Світанок». «Ісламський джихад» вимагає звільнити своїх полонених. “Давайте подивимося, чи їхні дії збігаються з їхніми словами”, – речник Держдепартаменту, щодо ядерної угоди з Іраном.

Туреччина: Турецька дипломатія дійсно викликає подив, особливо в частині своєї рішучості щодо різновекторних кроків. Щойно ми обговорили «зраду» про торгівельний імпортний хаб в який перетворюється Туреччина для немитої, щоб продавати італійські та турецькі товари народного вжитку.

І тут же, президент Ердоган повідомляє, що перший газ із родовища на Чорному морі планується подати до газорозподільної системи Туреччини у 2023 році (привіт «Турецькому потоку»). А потім повідомлення від компанії зятя турецького президента, що місце під завод Bayraktar вже обране в Україні (і рашка миттєво пообіцяла його знищити).

І сьогодні черговий ніж у спину, від 50 турецьких бронеавто МRAP Kirpi які вже прийшли на озброєння до української морської піхоти. А решта 150 прибудуть ось-ось. І саме цікаве, що ці машини поставлені безкоштовно зі складу збройних сил Туреччини, оскільки це стара модель бронеавтомобіля. Як вам таке пояснення)

Єдине, про що турецьким дипломатам треба пам’ятати так це про те, що москолоти дуже підступні істоти. Вони будуть намагатися помститися саме там де менш цього очікуєш і де буде відчутно боляче. Об’єктивно таким місцем зараз є Сирія і життя турецьких військових.

Туреччина та Ізраїль проведуть спільну економічну конференцію восени, щоб обговорити розвиток своїх економічних зв’язків. Ізраїльський міністр економіки вже призначив економічного аташе в Туреччині для підготовки цього заходу. Це, до речі, так само про дипломатію, бо лише позавчора турецькі політики навипередки висловлювали свій гнів та занепокоєння, щодо ізраїльської операції «Світанок» в секторі Газа, але пройшло два дні і як нічого не було.

Сирія: Бойовики РПК/YPG провели демонстрацію перед російською базою біля входу в аеропорт Камишли, на півночі провінції Хасаке, у відповідь на мовчання немитої проти турецьких ударів по їхнім позицій. Кажуть, обіцяли захищати – то робіть щось. Про реакцію русні не повідомлялося.

Не все спокійно і для асадитів в Ідлібі. Повідомляють, що в ході вчорашнього успішного удару повстанців в районі Джубас були ліквідовані щонайменше 7 солдат і офіцерів режиму, є також поранені. У відповідь асадити сьогодні випустили не менше 50 снарядів по селах та містах у Джабаль аз-Завії на півдні Вільної провінції.

А щоб зорієнтуватися, що насправді відбувається в Ідлібі пропоную свіже коротке зведення з фронтів станом на полудень 9 серпня 2022 року: • Обстріл із мінометів скупчень бойовиків асада на фронтах Дадих та Кафар-Баттих у південно-східній частині Ідлібу; • Ракетний обстріл скупчень бойовиків асада на фронті села Джубас у південно-східній частині провінції Ідліб. • Обстріл позицій та скупчень бойовиків асада на фронті Мардабса у південній частині Ідлібу ракетами Зуввам; • Обстріл із важкої артилерії військової казарми бойовиків асада на фронті Хан ас-Субль, на півдні Ідлібу; • Обстріл скупчень бойовиків асада на фронті Саракіб на схід від Ідлібу з ракетних установок.

Ізраїль: Операція ЦАХАЛу під назвою «Світанок» проти «Палестинського ісламського джихаду» завершена. Начальник генштабу Армії оборони Ізраїлю Авів Кочаві вчора відвідав з цього приводу базу Повітряних Сил Тель-Ноф і розпочав візити до підрозділів, які були задіяні в операції.

«Роль ЦАХАЛу, – сказав НГШ, – полягає в захисті громадян та суверенітету країни. З моменту, коли ми усвідомили зростаючу загрозу, ми розпочали наступ, який став сигналом для початку давно підготовленої операції, метою якої було завдати серйозного удару по організації «Ісламський джихад». Це теж був результат операції. У нас є багато інших планів, у нас є багато операцій такого типу, як у Газі, на півночі, так і на інших аренах, і я кажу вам, і я кажу всім, хто нас слухає, ми не дозволимо жодній терористичній організації, ні на півночі, а ні в центрі, ні на півдні завдавати шкоди громадянам та суверенітету Держави Ізраїль».

Ну а що «Палестинський ісламський джихад»? Він також оголосив про свою перемогу. Про таке заявив один з вцілілих лідерів «Ісламського джихаду» – Зіяд аль-Нахала. Вцілілий, бо він зараз перебуває в Ірані. «Це була велика перемога, сіоністи відступили й боялися ступити й на метр у Газі, а всі палестинці продемонстрували велику єдність», – заявив Зіяд аль-Нахала.

А ще «Ісламський джихад» опублікував імена загиблих лідерів і бойовиків.

Сумний рахунок: кількість убитих палестинців – 44, у т.ч. 15 дітей, 360-поранені; ізраїльтян – 0. Черговий акт – палестино-ізраїльської трагедії завершився. Далі буде.

Палестина: Через день після того, як Ізраїль і «Палестинський ісламський джихад» (ПІД) досягли перемир’я після триденного збройного конфлікту в секторі Газа та навколо нього, терористична група в понеділок попередила, що може відновити бойові дії, якщо Ізраїль не погодиться звільнити двох її членів.

Згідно з повідомленням Channel 12, ПІД розповсюдив брошури серед жителів палестинського анклаву, в яких говорилося, що її бійці готові відновити конфлікт, якщо Ізраїль не звільнить Бассама Аль-Сааді, керівника діяльності організації на Західному березі, і Халіла Ававде, який зараз голодує на знак протесту проти його адміністративного затримання Ізраїлем.

Ізраїль відмовився задовольнити вимоги щодо звільнення цих терористів і прагне це питання розглянути у більшому форматі для переговорів з ХАМАС, а також з ПІД. «Ми абсолютно усвідомлюємо, що після цього є можливість, яку ми не хочемо втрачати», — сказав ізраїльський чиновник журналістам на брифінгу. Терористичне угруповання ХАМАС утримує двох ізраїльтян — Авера Менгісту та Хішама аль-Сайєда, а також тіла двох ізраїльських солдатів Орона Шауля та Хадара Голдіна. ХАМАС зберігає їхні останки як розмінну монету після війни 2014 року.

Єгипет: Прем’єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід в понеділок провів розмову із єгипетським президентом Абделем Фаттахом аль-Сіссі, під час якої подякував йому за роль його країни в переговорах про припинення вогню між Ізраїлем та «Палестинським ісламським джихадом».

Іран: Повернення іранських учасників переговорів після того, як Європейський Союз представив у понеділок «остаточний текст» для відновлення ядерної угоди з Іраном, викликало приглушені дебати в Тегерані.

Джавад Карімі Годусі, член парламентського комітету з питань національної безпеки та зовнішньої політики, заявив газеті Javan, що позиція Ірану на переговорах була зміцнена нещодавньою підготовкою додаткових центрифуг, які використовуються для збагачення урану, включаючи відносно передові моделі, заборонені згідно умов ядерної угоди (JCPOA). Він додав, що «за кожним технічним питанням і кожним абзацом стоїть політичне рішення, яке необхідно прийняти в столицях».

А ще, офіційне інформаційне агентство IRNA повідомило про телефонну розмову в понеділок між міністром закордонних справ Ірану Госейном Аміром Абдоллагіаном і Жозепом Боррелем, керівником зовнішньої політики Європейського Союзу, під час якого іранський міністр сказав, що Іран очікує, що всі сторони переговорів «покажуть серйозність і рішучість, щоб досягти остаточного тексту угоди». IRNA зобразила Борреля готовим продовжувати зусилля для зближення точок зору всіх сторін.

Разом з тим, Сполучені Штати готові «швидко укласти угоду» щодо відновлення ядерної угоди з Іраном 2015 року на основі пропозицій, висунутих Європейським Союзом, заявив у понеділок речник Держдепартаменту. Речник на умовах анонімності сказав, що Тегеран неодноразово заявляв, що готовий повернутися до взаємного виконання угоди. “Давайте подивимося, чи їхні дії збігаються з їхніми словами”, – сказав він.

Сьогодні з космодрому Байконур на ракеті Союз-2.1b було вдало виведено на орбіту іранський супутник Хайям.

 


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року