ДССТ планує закупити наплавні мости  Mariner Mariner Блогер, військовий

ДССТ планує закупити наплавні мости

Закупівля озброєння ЗСУ

Як йдеться у статті Генадія Карпюка – Державна спеціальна служба транспорту Міністерства оборони планує закупити нові наплавні залізничні мости:

В Україні у єдиному екземплярі є наплавний міст завдовжки 572 м, який забезпечує переправу як залізничного, так і автомобільного транспорту фактично через будь-яку водну перешкоду. Раніше таких мостів було сім, — розповідає начальник управління будівництва та відновлення об’єктів національної транспортної системи Адміністрації ДССТ полковник Олександр Ціховський. — Той комплект, який уберегли, свого часу вже списували на брухт, але завдяки голові Адміністрації його відстояли. Тоді навіть довелося виходити на «високих» державних посадовців… Україні справді необхідні сім комплектів таких мостів. Потреба хоч і прорахована ще в радянський час, але досі актуальна, адже кількість річок у нас така сама, як і 10 чи 100 років тому. Звісно, є водойми з імовірними переправами 3 км і більше. Тоді доводиться передбачати поромні переправи. Тобто можна загнати на цей міст 12 вагонів, а потім переправити на протилежний берег. Якраз формуємо заявку до держзамовлення на проектування та виготовлення нових наплавних мостів, бо той, що є, давно відсвяткував півстолітній ювілей. Чекаємо рішення про цільове фінансування на наступні роки

 

Мова йде про наплавний залізничний міст НЖМ-56. Він призначений для оперативного наведення залізничних переправ через водні перешкоди довжиною до 572 метрів.

Міст створений в СРСР, в 50-х роках минулого сторіччя.

 

Тактико-технічні характеристики:

Розміри понтона (носовий, середній, кормовий) :

– довжина – 9,0 м;

– ширина – 2,6 м;

– висота борту – 1,2 м.

Повна вантажопідйомність 56 тонни у складі моста.

Вантажопідйомність окремого понтона з 3-х секцій 36 т.

Осадка :

– порожнього – 0,18 м;

– з вантажем 8 тонни – 0,30 м;

– з вантажем 56 тонни – 1,00 м.

З семи подібних мостів, які Україна отримала у спадок від радянської армії – зараз залишився лише один  (для прикладу в російській армії таких мостів 45)

Ще до війни, у  2012 році, ДССТ провела показові тактико-спеціальні навчання з наведення залізничної переправи НЖМ-56 через річку в Дніпропетровській області:

 

 

Чому такі мости необхідні ДССТ?

Звісно головні фінансові ресурси Україна повинна зосереджувати на переозброєнні  Повітряних сил та ВМС, в технічному плані це зараз найслабша ланка нашої оборони. Про те не варто забувати і такий фактор, як стратегічна мобільність військ – здатність швидко переміщати угруповання військ на значні відстані.

Наприклад, у випадку повномаштабної збройної агресії Росії, вона може швидко зруйнувати мости через річку Дніпро – це створить загрозу перекидання військових частин з заходу України на східні кордони.

Саме тому на навчаннях 2018 кору, Генеральний штаб приділяв значну увагу подолання водних перешкод на техніці, та наведенню понтонних переправ  понтонно-мостовими підрозділами інженерних військ.

Хто в Україні може виготовити подібний міст?

В Україні єдиним підприємством яке має найбільший досвід з розробки та виготовлення понтоннної техніки є ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»,  яке ще з радянських часів розробляло техніку для інженерних військ:

На сьогодні підприємство серійно не випускає техніку для понтонно-мостових підрозділів,  і для відновлення її виробництва потребує фінансування та проведення конструкторських робіт. Але за наявності фінансування таких проектів – виробництво можна відродити.

автор MARINER

Про ДССТ детально читайте тут:  http://mil.in.ua/derzhavna-spetsial-na-sluzhba-transportu-dsst/

Закупівля озброєння ЗСУ