fbpx
EMBRAER STOUT – подивимось, що з того вийде…
Андрій Харук Андрій Харук Військовий історик, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Останні публікації автора

EMBRAER STOUT – подивимось, що з того вийде…

Embraer Авіабудування Авіація Бразилія Світ

13 листопада під час конференції “Національний оборонний семінар” був презентований новий проєкт фірми EMBRAER – військово-транспортний літак STOUT (Short Take-Off Utility Transport).

Угода про створення цього літака була укладена мід Повітряними силами Бразилії і фірмою-виробником в грудні 2019 р.

STOUT має бути легким військо-транспортним літаком з коротким злетом і посадкою, за габаритами близьким до пасажирського літака ЕМВ-120 “Бразиліа” (довжина і розмах крила близько 20 м).

Пасажирський літак Embraer EMB 120 Brasilia

Родзинкою нової машини стане комбінована силова установка: два турбогвинтових двигуни і два електромотори (на кінцях крила). Наскільки мені відомо, це перший проєкт військово-транспортного літака з такою силовою установкою, який перейшов в практичну стадію реалізації. Однак сенс такого гібридного рішення збагнути не можу…

STOUT побудований за класичною для військово-транспортних літаків схемою високоплана з хвостовою вантажною рампою. За вимогами замовника літак має оперувати з коротких грунтових злітно-посадкових смуг.

Місткість його становитиме 30 пасажирів або 24 парашутисти, дальність польоту з вантажем 3000 кг – 2450 км. Крім базового варіанту, планується створення пасажирської й адміністративної модифікацій.

У Повітряних силах Бразилії STOUT має замінити літаки С-95 (ЕМВ-110) “Бандейранте” (близько 60 екземплярів у транспортному, морському патрульному та розвідувальному варіантах) і С-97 (ЕМВ-120) “Бразиліа” (18 екземплярів). Терміни обльоту прототипа поки не оголошувались.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Embraer Авіабудування Авіація Бразилія Світ

Останні публікації автора