fbpx

#fly_jump_swim! На Одещині вшанують пам’ять Дениса Петухова запливом

#fly_jump_swim ВМС України ДПСУ Морська охорона пам’ять

Минуло п’ять років з дня загибелі нашого побратима, старшого лейтенанта Дениса Петухова. Морського офіцера, випускника Інституту ВМС України який загинув 31 серпня 2014 року внаслідок ворожого обстрілу катерної групи Державної прикордонної служби. Того дня катер BG-119 проекту 1400М «Гриф» та малий катер проекту 50030 «Калкан», на відстані 3 милі від берега, поблизу населеного пункту Безіменне Новоазовського району були атаковані російськими військами. На «Грифі» виникла пожежа, після чого він затонув. В ході пошуково-рятувальної операції з води дістали вісьмох моряків, сім — із пораненнями.

Двоє – командир катера Денис Петухов і сигнальник матрос Богдан Тищенко – загинули. Тіло лейтенанта знайдене не було.

За особистою ініціативою Командуючого ВМС ЗС України, адмірала Ігоря Воронченка, аби вшанувати пам’ять Дениса Петухова, було вирішено зробити щось особливе. Тож, вже цього тижня 15 бійців виконають заплив на честь Дениса, але не звичайний! Старт запливу почнеться в трьох милях від берегу  поряд з Одесою, доставить учасників туди вертоліт морської авіації  Мі-14! А стартом стане бойове десантування з вертольоту в море!

Це перший захід такого формату! Тому, було запрошено знакових учасників, які своєю працею підтримують ВМС та Україну в цілому! Трошки про склад нашої команди! Це Роман Сініцин, активіст та волонтер з самого початку війни, Ігор Маляр – учасник звільнення Маріуполя, був поранений під час операції з деблокади Іловайська, Сергій Сальников – волонтер, Олексій Бобчинець – морський піхотинець, офіцер Інституту ВМСУ, втратив кінцівку під час участі в АТО, Власта Шовковська – чемпіонка Європи з плавання на відкритій воді та організатор OceanMan в Одесі, що відбудеться вже наступних вихідних, Костянтин Миргородський засновник Школи Військових Водолазів разом з іншими представниками ШВВ, однокашники та товариші по службі Дениса, а зараз офіцери Морської охорони, Маргарита Кривко.

 Більше подробиць-зовсім скоро! Новий проект в пам’ять друга!

#fly_jump_swim

#fly_jump_swim ВМС України ДПСУ Морська охорона пам’ять