fbpx

Індійська “Катапульта”

Артилерія Індія САУ

Як зробити САУ по-індійськи?

Візьміть британське шасі, поставте на нього задом наперед радянську гармату і додайте парасольку від сонця. Саме так з’явилась САУ Catapult Mk1.

Шасі – від танка “Віджаянта”, тобто ліцензійного варіанту британського “Віккерса” Мк1 (випускався в Індії з 1965 до 1986 рр.) Артилерійська частина – радянська 130-мм гармата М-46. Її встановили на шасі на кшталт САУ “Арчер” часів Другої світової війни – тобто, задом наперед, майже відкрито.

Кути горизонтального наведення – по 12,5 градусів вліво і вправо, вертикального – від -2 до +45 градусів. Боєкомплект – 30 пострілів. Дальність стрільби – 27 км.

З 1987 р. виготовили, за різними даними, від 100 до 170 “Катапульт”. Вони надійшли на озброєння артполків бронетанкових дивізій. Індійська армія має три такі дивізії, а в кожній за штатом – три артполки по 18 САУ.

Індійська САУ Catapult веде вогонь

У 2014 р. публіці показали прототип Catapult Mk2 на шасі індійського танка “Арджун”. Джерела писали про можливу закупівлю 40 таких САУ, але до серійного виробництва другу “Катапульту” так і не довели.

Артилерія Індія САУ