ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ НА РАНОК 1.10.2018 Редакція Редакція Admin

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ НА РАНОК 1.10.2018

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

 АР Крим:

Щодо відкриття Керченського мосту для руху вантажного транспорту:

01.10.2018 за заявою прес-служби компанії “Стройгазмонтаж”, Керченський міст буде відкрито для руху вантажного транспорту. До цього по мосту можна було їздити лише легковим автомобілям. Рух всіх типів транспорту здійснюватиметься відповідно до нормативно-правової бази, яка регламентує проїзд по федеральних трасах загального користування.

Довідково: автодорожню частину мосту через Керченську протоку відкрили для руху легкових автомобілів 16.05.2018. Залізнична частина мосту поки не добудована.

Воєнна сфера:

Щодо ЛТН “БАРС-2018”:

01-05.10.2018 ПКС ЗС РФ і ВПС та ППО ЗС Сербії проведуть спільні льотно-тактичні навчання “БАРС-2018” на території і в повітряному просторі Республіки Сербія.

До проведення ЛТН буде задіяно: екіпажі винищувальної та армійської авіації обох держав в складі близько 10 літаків і вертольотів типу МіГ-29 та Мі-8

Щодо двосторонніх БТН ПДВ ЗС РФ і ССО ЗС Республіки Білорусь:

01-05.10.18 в рамках плану оперативної та бойової підготовки ЗС РФ з підрозділами ПДВ ЗС РФ і ССО ЗС Республіки Білорусь на трьох полігонах БП, в тому числі “Брестський” (Республіка Білорусь) проходитимуть спільні двосторонні БТН. Під час проведення БТН відпрацьовуватимуться питання: взаємодія підрозділів ЗС країн-учасників під час виконання спільних операцій, вдосконалення та організація військового управління. Загальне керівництво БТН здійснюватиме командувач ССО ЗС РБ генерал-майор В.Денисенко. До проведення БТН буде залучено: з боку ЗС РФ –  окрема БТГр в складі близько 300 військовослужбовців та понад 70 од. ОіВТ, 5 літаків типу  Іл-76МД ВТА ПКС ЗС РФ.

Щодо проведення спільних КШН 4А ВПС і ППО ПдВО ЗС РФ:

29.09.2018 екіпажами літаків Су-30М2 (3 вап, ае Кримськ) та Ан-26 (30 отзап, ае Цетральний) 4-ї армії ВПС і ППО ПдВО ЗС РФ було відпрацьовано заходи з перехоплення та посадки пасажирського літака захопленого терористами. До КШН залучалося: 2 од. Су-30М2, 1 од. Ан-26.

Довідково: 24-30.09.2018 в з’єднаннях і частин 4 А ВПС і ППО ПдВО ЗС РФ розпочато проведення спільних КШН під керівництвом командуючого військ генерал-полковника       О. Дворнікова.

Щодо двосторонніх КШН ПдВО ЗС РФ:

01 – 10.10.2018 в рамках плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік з підрозділами 58А, 8А ПдВО ЗС РФ, КФл, 4А ВПС і ППО,  та з протилежного боку-  зі з’єднаннями та військовими частинами 49А ПдВО ЗС РФ, морської авіації та морська піхоти, підрозділами СпП та МТЗ 22 АК ЧФ ВМФ РФ. Райони проведення КШН: полігони ПдВО. В ході навчань відбудуться кілька тактичних навчань, в яких в тісній взаємодії будуть відпрацьовуватися навчально-бойові завдання.

Обстановка в інших країнах світу:

Литовська Республіка:

Щодо резолюції парламенту Литовської Республіки відносно заклику до Парламентської Асамблеї Ради Європи не відновлювати в правах делегацію РФ:

29.09.2018 парламент Литовської Республіки в спеціальній резолюції закликав Парламентську Асамблею Ради Європи не відновлювати в правах делегацію РФ в ПАРЄ. За резолюцію проголосували 77 членів сейму, жоден з них не був “проти”, 1 депутат утримався. Литовські депутати також висловили розчарування тим, що РФ не виконує свої міжнародні зобов’язання і “прагне змінити правила Ради Європи, а також скасувати застосовувані щодо неї санкції”. Сейм також закликає ПАРЄ не приймати запропоновані РФ правила та процедурні зміни, які дозволяють державі, яка порушує норми організації, відновити права без виконання рішень Асамблеї.

Довідково: ПАРЄ об’єднує делегатів з національних парламентів 47 країн. Дипломати РФ були позбавлені ряду повноважень в Раді Європи в квітні 2014 роки після незаконної анексії території АР Крим РФ. В 2015 році ПАРЄ розширила обмеження. Тоді РФ заявила про неможливість роботи в подібних умовах і припинила брати участь в засіданнях.

Республіка Молдова:

Щодо заяви прем’єр-міністра Республіки Молдова:

29.09.2018 прем’єр-міністр Республіки Молдова П.Філіп під час участі в Генеральній асамблеї ООН заявив, що військові навчання, які ЗС РФ проводять на території  ПРРМ є дестабілізуючим фактором та грубим порушенням норм міжнародного права, а тому повне виведення російських військ і озброєння буде сприяти якнайшвидшому врегулюванню Придністровського конфлікту і об’єднанню країни в цілому. Також він зазначив, що керівництво ПРРМ позитивно оцінює та підтримує рішення керівників держав, які підтримали прийняття на початку червня 2018 року резолюції Генеральної асамблеї ООН про повне та беззастережне виведення ЗС РФ та озброєння з території Придністровського регіону Молдови.

США: 

Щодо аварії літака F-35B “Lightning II”:

29.09.2018 винищувач F-35B “Lightning II” зі складу морської піхоти США зазнав аварії поблизу військової бази Бофорт (штат Південна Кароліна), внаслідок пілот катапультувався, але отримав травму.

Щодо заяви МВС США відносно блокади морських шляхів сполучення РФ:

30.09.18 Міністр внутрішніх справ США Р.Зінке під час засідання Альянсу споживачів енергії в м. Піттсбург (штат Пенсильванія, США) заявив,  що не виключає можливості блокади морських шляхів сполучення РФ з метою перешкоджання збільшенню контролю РФ на ринку енергоресурсів на Близькому Сході, як це вже відбувається в ЄС.

Палестина – США: 

Щодо позову Палестини в Міжнародний суд ООН проти США:

29.09.2018 керівництво Палестини подало в Міжнародний суд ООН позов проти США через перенесення американського посольства з м.Тель-Авів до м. Єрусалим (Ізраїль) згідно Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року. В даній конвенції зазначено, що країна має розміщувати своє посольство на території приймаючої держави, але Ізраїль контролює м.Єрусалим військовим способом, а тому його приналежність є спірною. Палестина просить ООН визнати факт порушення і постановити, щоб дипломатичну місію США відкликали з Єрусалиму.

Довідково: 14.05.2018 в м.Єрусалим відкрилося посольство США, яке перенесли із м.Тель-Авів. Приводом цьому стало визнання президентом США Д.Трампом м. Єрусалим як столиці Ізраїлю у грудні 2017 року.

Даний захід спровокував численні сутички на кордоні між Ізраїлем та Сектором Гази, внаслідок яких загинуло щонайменше 58 палестинців адміністрація президента США назвала палестинський ісламістський рух “ХАМАС” винним у загибелі демонстрантів.

США-Туреччина:

Щодо зустрічі представників ЗС Туреччини та США:

30.09.2018 в м.Варшава (Польща) пройшла зустріч Начальника Генштабу ЗС Туреччини Я.Гюлер та глави Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США Д.Данфорда. Під час двосторонніх переговорів було розглянуто питання забезпечення стабільності і безпеки в м.Манбідж (провінція Алеппо, САР).

Австралія:

Щодо заяви голови МЗС Австралії:

29.09.2018 голова МЗС Австралії М.Пейн під час виступу на Генеральній асамблеї ООН в м. Нью-Йорк (США) заявила, що РФ та САР мають дотримуватись міжнародних зобов’язань стосовно застосування та розповсюдження хімічної зброї. Також вона зазначила, що ООН має взяти на контроль використання хімічної на території САР та реагувати відповідним чином у випадку його застосування.

Республіка Македонія:

Щодо референдуму про перейменування країни:

30.09.2018 у Македонії пройшов референдум про перейменування країни, що дасть можливість у майбутньому претендувати на членство у ЄС та НАТО. На всенародне голосування висунуто питання: «Ви підтримуєте членство в НАТО і ЄС, визнаючи угоду про назву країни, укладену між Республікою Македонія та Грецією?». Йдеться про угоду про перейменування колишньої югославської республіки Македонія в Республіку Північна Македонія. Станом на 15:00 неділі явка на референдумі склала 22,56%. Для визнання його дійсним необхідні голоси 50% громадян.

Республіка Сербія-Республіка Косово:

Щодо загострення ситуації в Косово:

29.09.18 Президент Республіки Сербія О.Вучич наказав привести ЗС країни в повну бойову готовність. Приводом став приїзд президента Республіки Косово Х.Тачи на озеро Газіводе (громада Зубін-Поток), яке забезпечує ГЕС “Газіводе” на адміністративному кордоні з Республікою Сербія. Приїзд президента супроводжувався діями співробітників спецпризначення поліції Республіки Косово (ROSU) щодо зайняття ними позиції в Центрі екології і спорту біля Газіводського озера та безпосередньо ГЕС “Газіводе”, проведенням незаконного затримання етнічного населення переважно сербської національності. Представник уряду Сербії повідомляє, що на даний час Косовські підрозділи спецпризначення залишили всі раніше зайняті ними позиції, поранених і заарештованих серед населення району не виявлено.

Республіка Сербія- РФ:

Щодо зустрічі президентів РФ та Республіки Сербія:

02.10.2018 в м. Москва (РФ) заплановано проведення зустрічі між президентами РФ В.Путіним і Республіки Сербія О.Вучичем, під час якої обговорюватимуться питання відносно ситуації на адміністративному кордоні з Республікою Косово, підтримки з боку уряду РФ на всіх міжнародних форумах та плану подальших дій щодо забезпечення збереження миру в регіоні.

Довідково: Республіка Косово – колишній Автономний край Косово і Метохія у складі Республіки Сербії, з 1999 року ведення військового контингенту НАТО і перехід під управління ООН, з 17.02.2008 року Парламентом Республіки Косово проголошено незалежність, рішення якого визнали понад 100 держав-учасниць ООН, Сербія і РФ не визнавали.

Великобританія:

Щодо посилення військової присутності Великобританії у Арктиці:

30.09.18 Міністр оборони Великобританії Г.Уільямсон заявив, що уряд Великобританії планує посилити свою військову присутність в Арктичному регіоні в рамках “оборонної стратегії Арктики” на протидію збільшенню активності ЗС РФ в регіоні.

В рамках оборонної стратегії до Королівства Норвегії найближчим часом буде направлено 800 військовослужбовців підрозділів спецпризначення ЗС Великобританії, необхідна апаратура і літаки БПА типу P-8 “Poseidon”. Британський контингент діятиме спільно з морськими піхотинцями ЗС США і підрозділами ЗС Норвегії – загалом 3 тисячі військовослужбовців. .

Кризові регіони:

Російська Федерація — Сирійська Арабська Республіка:

Щодо поставок ЗС САР ЗРК С-300 Фаворит:

29.08.2018 голова МЗС РФ С.Лавров заявив, що відповідно до доручення президента  РФ В.Путіна, поставки ЗРК С-300 “Фаворит” до САР для посилення бойових можливостей ЗС САР почалися “одразу після інциденту” із помилковим знищенням літака-розвідника Іл-20 ПКС РФ 17.09.2018.

Довідково: 24.09.2018 міністр оборони РФ генерал армії С.Шойгу заявив, що найближчим часом РФ має намір передати ЗС САР ЗРК С-300 Фаворит” для посилення бойових можливостей та заміни застарілих ЗРК С-200 “Ангара”.

 Воєнно-технічна сфера:

Щодо льотних випробувань дослідного зразка нового БПЛА, що запускається в повітря всередині ракети РСЗВ типу “Смерч”:

29.09.2018 заступник генерального директора концерну “Техмаш” (входить в ДК “Ростех”) О.Кочкін заявив, що в РФ було розпочато льотні випробування дослідних зразків нового БПЛА, що запускається в повітря всередині ракети РСЗВ типу “Смерч”. Основне призначення БПЛА – оперативна розвідка цілей. За розрахунками даний апарат після відділення від снаряда РСЗВ може баражувати на висоті 500 м протягом 20 хвилин та моніторити територію до 25 кв. км.

В концерні “Техмаш”зазначили, що  МО КНР зацікавилося цим проектом .

Щодо нового навчально-тренувального літака Т-Х для ВПС США:

29.09.2018 корпорація “Boeing” (США) та корпорація “Saab AB” (Швеція) повідомили, що спільно розроблений перспективний навчально-тренувальний літак за програмою Т-Х, призначений для заміни навчально-тренувального літака підвищеної підготовки Northrop T-38 “Talon”, здобув перемогу в тендері ВПС США. Контракт ВПС США вартістю 813 млн дол. на виготовлення, поставку та випробування 5 літаків Т-Х та 7 наземних тренажерів в рамках етапу EMD (Еngineering and manufacturing development), з поставкою на авіабазу Сан-Антоніо-Рендолф (штат Техас) в 2023 році. Всього ВПС США розраховують придбати 475 нових навчально-тренувальних літаків Т-Х та 120 наземних тренажерів до 2034 року загальною вартістю 9,2 млрд доларів.

Довідково: корпорація “Boeing” (США) та корпорація “Saab AB” (Швеція) виступили в офіційно розпочатому у 2013 році тендері за програмою Т-Х з пропозицією спільного розробленого реактивного навчально-тренувального літака повністю нової конструкції як частини системи Advanced Pilot Training System. Розробка його була розпочата в 2013 році. Офіційна презентація першого побудованого дослідного зразка Boeing T-X (ВТХ-1; реєстрація N381TX) була проведена на підприємстві Boeing в Сент-Луїсі (штат Міссурі, колишній завод McDonnell Douglas) 13.09.2016, його перший політ відбувся 20.12.2016. Практично одночасно був побудований і другий льотний дослідний зразок (ВТХ-2, реєстрація N382TX).

Щодо нового військово-транспортного літака для Національної гвардії Республіки Казахстан:

29.09.2018 в м. Астана (Казахстан) на базі ТОВ “Казахстанська авіаційна промисловість” відбулася презентація нового військово-транспортного літака Y8F200W, придбаного для Національної гвардії Республіки Казахстан у КНР.

В церемонії передачі взяли участь МВС Республіки Казахстан К.Касимов, Міністр оборонної й аерокосмічної промисловості Б.Атамкулов, Головнокомандувач Національною гвардією генерал-лейтенант Р.Жаксилика, заступник Генерального директора компанії “AVIC” – Генеральний економіст “Wang Jian”, надзвичайний та уповноважений посол КНР в Республіці Казахстан Ч.Сяо , депутати Сенату і представники заводу-виготовлювача.

Довідково: літак Y8F200W – багатоцільовий середній військово-транспортний літак середньої дальності, який використовується для повітряних перевезень військовослужбовців, озброєння і військової техніки. Даний літак може виконати зліт і посадку на ґрунтовій та засніженій злітно-посадковій смузі, а також виконувати польоти в складних метеорологічних умовах вдень і вночі. Температура навколишнього середовища для експлуатації становить від -50 ° C до + 50 ° C.

Щодо завершення державних випробувань  авіаційної ракети “Бронебійник” для потреб ЗС РФ:

29.10.2018 заступник гендиректора концерну “Техмаш” (входить в “Ростех”) О.Кочкін заявив, що держвипробування новітньої авіаційної ракети “Бронебійник” завершені, вона може бути прийнята на озброєння ЗС РФ до кінця 2018 року.

Довідково: З-8ОФП “Бронебійник” – нова російська авіаційна ракета призначена для ряду бойових вертольотів і літаків, в тому числі Су-24, Су-25, Су-27, МіГ-29, Мі-28, Ка-52. Ракета може вражати легкоброньовану техніку і надводні кораблі на відстанях до 6 км.

Щодо державних випробувань мрк пр. 22800 “Ураган” (шифр Каракурт):

За даними прес-служби заводу “Пелла” мрк пр. 22800 “Ураган” (шифр Каракурт), побудований на заводі “Пелла”, розпочав державні випробування. Вказаний корабель заклали в 2015 році та планували передати флоту в 2017 році, проте перенесли на 2018 рік. Після державних випробувань буде переданий до Балтійського флоту.

Щодо збільшення потужності порохового вировництва:

“Алексінський химический комбинат” (Тульська область, м.Алєксін) обраний для будівництва більших потужностей порохового виробництва. На підприємстві планується виробництво пороха для артилерійських снарядів та патронів стрілецької зброї. Планується збільшення потужності щодо збірки танкових пострілів.

Щодо створення самокерованого 152-мм снаряду для артилерійських комплексів:

Концерн “Техмаш” розробляє самокерований снаряд калібру 152 мм для артилерійських комплексів. Новий снаряд летітиме балістичною траєкторією, ближче до цілі коригуватимк свій політ за рахунок власної системи управління. Конструктори розглядають кілька способів коригування польоту: аеродинамічні поверхні на детонатор; застосування реактивних мініатюрних двигунів. Нові боєприпаси повинні зайняти середню цінову нішу – дорожче звичайних снарядів, але дешевше керованих типу “Краснополь”.

Довідково:  у 80-ті роки в СРСР вже був створений 152-мм коректований снаряд, який має назву “Сантиметр”. Коригування його траєкторії починалася за 600 метрів до цілі, що підсвічується лазерним цілевказівником. Далі коректувався за рахунок включення реактивних двигунів.

Щодо введення в експлуатацію атомного пч USS “Indiana” (SSN 789) класу “Virginia”:

За даними прес-служби міністерства оборони США, 29.092018 року на військовій базі США (мис Канаверал, штат Флорида) відбудеться церемонія введення в експлуатацію нового атомного підводного човна USS “Indiana” (SSN 789) класу “Virginia”.

Щодо доставки рб “РБ-2186” пр. 16609 до ТОФ:

За даними прес-служби МО РФ рб “РБ-2186” пр. 16609, побудований на суднобудівному заводі “Пелла”, доставлений до  Тихоокеанського флоту. Буксир призначений для буксирувальних та кантувальних операцій в порту, на рейдах і прибережних районах з видаленням від місця базування понад 100 миль, зняття з мілини кораблів та суден, гасіння пожеж на плавучих об’єктах та берегових спорудах. Буксир здатний ходити в розрідженому однорічному льоду товщиною 0,6-0,8 м.

Довідково: Довжина – 28,5 м, ширина – 9,5 м, осадка – 4,58 м. Швидкість до 12 вузлів, сила тяги на гаку – 39 тонн. Встановлено гідравлічний кран-маніпулятор вантажопідйомністю 910 кг на вильоті стріли 6,09 м, система зовнішнього пожежогасіння продуктивністю 800 кубометрів на годину з 2 лафетними стволами та системою водяних завіс.

Щодо побудови 10 есмінців класу “Арлі Берк” третього покоління Flight III:

За даними прес-служби Американські верфі General Dynamics Bath Iron Works (GDBIW) та Huntington Ingalls Industries (HII), верфі побудують 10 есмінців класу “Арлі Берк” третього покоління Flight III. ВМС США планують отримати нові есмінці в 2022 році. Основна відмінність модифікації Flight.III від попередніх поколінь – новий радар AMDR для виявлення ракет дальньої дії замість існуючих РЛС SPY-1.

Довідково: Головна ударна зброя есмінців класу “Арлі Берк”- дві універсальні пускові установки Mk.41, які можуть застосовувати як зенітні ракети SM-2, так і крилаті “Томагавки”. Артилерія представлена 130-мм артилерійською установкою. Корабель також озброєний 2-ма шестиствольними 20-мм зенітними артустановками Phalanx CIWS, 4-ма 12,7-мм кулеметами, а також 2-ма 324-мм трьохтрубними торпедними апаратами. На борту можуть базуватися два вертольоти SH-60 “Сіхок”.

Щодо контракту з ВМС Індії на будівництво суден забезпечення водолазних робіт з британськими системами порятунку підводних човнів:

27.09.2018 індійська верф “Hindustan Shipyard Limited” (HSL)  уклала з ВМС Індії контракт на будівництво 2 суден забезпечення водолазних робіт. Дані суда оснастять британськими системами порятунку підводних човнів з рятувальними глибоководними апаратами. HSL перемогла у відповідному конкурсі на поставку суден в кінці 2017 року. Вартість контракту – 156 млн. доларів. Перше судно повинні передати замовнику в 2021 році, друге – в 2022 році. Судна оснастять системою динамічного позиціонування, системою змішування газів для глибоководних робіт, декомпресійними комплексами, підводними апаратами різних типів і вертолітним майданчиком. Місцями базування нових рятувальників ВМС Індії стануть бази Вішахапатнам і Бомбей. Слід зазначити, що раніше повідомлялося, що ВМС Індії мало намір придбати у РФ рятувальні судна проекту 21300 (типу “Ігор Білоусов”) з апаратами “Бестер”, але на останньому етапі переговорів відмовилося від заключення контракту.

Щодо представлення на виставці в США перспективного безпілотного ударного конвертоплана V-247 “VIGILANT”:

27.09.2018 на виставці “Modern Day Marine” в м.Куантіко (штат Віргінія) американський виробник вертольотів “Bell Helicopter” представив повнорозмірний макет безпілотного ударного конвертоплана V-247 “VIGILANT” з протитанковим озброєнням, який в майбутньому може бути перспективним проектом для придбання ВПС США. Даний конвертоплан здатний нести корисний вантаж масою до 5900 кг., максимальна швидкість горизонтального польоту складе 560 км/ч, максимальна злітна маса – 13000 кг. Розмах крила- 20 метрів, бойовий радіус – 830 км, тривалість польоту з вантажем 270 кг – 11-15 годин. Може здійснювати дозаправку в повітрі. На чотирьох пілонах передбачається розміщення різної корисного навантаження: підвісних паливних баків, радіолокаційних систем, модулів LIDAR, торпед Mark 50, протитанкових ракет AGM-114 «Хеллфаер» і JAGM.

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло