ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ НА РАНОК 13.09.2018
Ситуація довкола України:
Щодо запланованого проведення панельної дискусії Ялтинської європейської стратегії (YES):
15.09.2018 у м. Київ відбудеться форум Ялтинська європейська стратегія (YES). У панельній дискусії Ялтинської європейської стратегії (YES) приймуть участь: спеціальний представник Держдепартаменту США щодо України К.Волкер, екс-президент Польщі А.Кваснєвський, голова комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Н.Реттген. Основні теми зустрічі: обговорення питань в сфері економіки, політики і безпеки Східної Європи та Євразії, майбутнє України і доля мінських домовленостей у широкому контексті довгострокових перспектив східно-європейського регіону, проблема газопроводу “Північний потік-2” в контексті інтересів України та ЄC.
Щодо підтримки США створення єдиної Української автокефальної православної церкви:
11.09.2018 посол США з особливих доручень у питаннях міжнародної релігійної свободи С.Браунбек, під час зустрічі з Президентом України П.Порошенком у м.Київ заявив, що США підтримують створення єдиної Української автокефальної православної церкви.
Щодо придбання українського агрохолдингу “Мрія” саудівською інвестиційною компанією SALIC:
12.09.2018 Президент П.Порошенко на церемонії підписання угоди між компаніями Mriya Farming PLC та SALIC заявив, що інвестиційна компанія SALIC (Саудівська Аравія) придбала український агрохолдинг “Мрія”, уклавши таким чином найбільший контракт у сільськогосподарському секторі України з 1991 року.
Довідково: “Мрія Агрохолдинг” – агропромислова компанія України, заснована в 1992 році, що оперує шостим за розміром земельним банком в Україні. 165 тис. гектарів землі розташовані в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Рівненській областях. У серпні 2014 р. “Мрія” не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов’язаннями і оголосила дефолт.
Щодо запровадження санкційної процедури проти Угорщини у зв’язку з тривалим порушенням правил та цінностей ЄC:
12.09.2018 Європейський парламент підтримав запровадження санкційної процедури проти Угорщини у зв’язку з тривалим порушенням правил та цінностей ЄC, а саме: тиск на незалежні медіа країни, усунення від посад незалежних суддів, унеможливлення роботи неурядових організацій, які надають допомогу мігрантам та біженцям, збагачення членів уряду та їхніх родин за рахунок європейських фондів. Після рішення парламенту ЄС, Рада ЄС повинна почати власне розслідування порушень Угорщиною цінностей ЄС, за результатами якого Угорщину може бути позбавлено права голосу в Раді ЄС.
Щодо двосторонньої зустрічі МЗС РФ та ФРН:
12.09.2018 за заявою речника МЗС ФРН, 14.09.2018 у м.Берлін (ФРН) Міністри закордонних справ РФ С. Лавров і ФРН Х.Маас проведуть двосторонню зустріч. На зустрічі голови МЗС РФ та ФРН обговорять ситуацію в Україні та САР.
Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:
АР Крим:
Щодо блокування представників РФ від тимчасово окупованого Криму на нараді ОБСЄ:
12.09.2018 під час засідання з питань свободи ЗМІ на нараді ОБСЄ (м.Відень, Австрія) модератор робочої сесії заблоковував виступ представників “громадської палати республіки Крим” і кримськотатарської телерадіокомпанії “Millet”,
Використовуючи право звернення уваги на порушення встановлених правил, член української офіційної делегації А.Чесноков наголосив на неприпустимості виступів представників РФ від тимчасово окупованого Криму, оскільки згідно міжнародного права півострів є територією України. Отже, ці люди виступають від неіснуючих організацій, що є прямим і свідомим порушенням норм ОБСЄ.
Позицію України підтримали делегації США, Канада і ЄС.
Щодо умов ведення бізнесу в АР Крим:
Найгіршим регіоном для ведення бізнесу залишається тимчасово окупована територія АР Крим та, безпосередньо, місто Севастополь. Внаслідок санкційних обмежень умови ведення бізнесу не відповідають стандартам, які запроваджені в інших федеральних округах РФ.
Воєнна сфера:
Щодо проведення СКШН “Восток-2018” ЗС РФ:
В рамках СКШН “Восток-2018”:
на полігоні Телемба (Республіка Бурятія) екіпажами стратегічних ракетоносців типу Ту-95МС під прикриттям винищувачів типу Су-35С проведено практичні пуски крилатих ракет типу Х-55 по наземним цілям умовного противника, відпрацьовано питання дозаправки в повітрі літаком типу Іл-78;
на полігоні Телемба (Республіка Бурятія) бойові розрахунки підрозділів ППО СхВО та ЦВО ЗС РФ відбили масований удар засобів повітряного нападу умовного противника. До проведення навчань залучено близько 1000 військовослужбовців та близько 500 од. ОіВТ;
на полігоні Цугол (Республіка Бурятія) військовослужбовцями 31 одшбр ПДВ ЗС РФ (м.Ульянівськ, ) заплановано проведення висадки тактичного десанту;
на території 9-ти полігонів СхВО частинами і підрозділами інженерних військ ЗС РФ проведено комплекс заходів інженерного забезпечення районів розташування військ та пунктів управління;
в СхВО ЗС РФ на період проведення СКШТ створено єдину систему управління черговими силами ППО, що включає до свого складу сили і засоби відбиття повітряних ударів, прикриття угруповання військ та забезпечення управління засобами ураження з єдиного центру;
на полігоні Капустін Яр бойовими розрахунками оперативно-тактичних ракетних комплексів типу 9К720 “Іскандер-М” підрозділів 41 А (м.Новосибірськ) заплановано проведення практичних пусків по наземних об’єктах умовного противника.
Щодо навчання 250 днк КФл ВМФ ЗС РФ, 339 радіотехнічного полку, 559 бап 4А ВПС і ППО та зенітно-ракетного дивізіону 4 ВБ 58А ПдВО ЗС РФ:
12.09.2018 в рамках плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік з підрозділами 250 днк (ВМБ Каспійськ) КФл ВМФ ЗС РФ, 339 радіотехнічного полку (н.п. Тінакі, Астраханська обл.), 559 бап (ае Морозовськ, Ростовська обл.) 4А ВПС і ППО та зенітно-ракетного дивізіону 4 ВБ (м.Цхінвалі, Південна Осетія) 58А ПдВО ЗС РФ на закритому полігоні в центральній частині акваторії Каспійського моря проведено навчання.
До ТН було залучено: близько 1 тис. військовослужбовців, понад 50 ОіВТ (скр “Татарстан” (пр.11661К) , скр “Дагестан” (пр.11661), мрк “Угліч” (пр.21631), ЗРК “Бук-М3”), 3 бомбардувальники Су-24.
Щодо ЗБП 149 ТГ 68 брковр та 145 аварійно-рятувального загону ЧФ ВМФ ЗС РФ:
12.09.2018 в рамках виконання плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік з екіпажем мпк “Суздалєц” (пр.1124М) 149 ТГ 68 брковр та підрозділом 145 аварійно-рятувального загону (м.Севастополь) ЧФ ВМФ ЗС РФ проведено планове навчання з пошуку і виявлення безпілотних радіокерованих підводних апаратів і керованих підводних міні-човнів з екіпажем до 3 осіб в акваторії Чорного моря.
Обстановка в інших країнах світу:
РФ-Японія:
Щодо підписання мирного договору між РФ та Японією:
12.09.2018 президент РФ В.Путін на пленарному засіданні Східного економічного форуму (м.Владівосток, РФ) запропонував Японії до кінця 2018 року укласти мирний договір без попередніх умов.
Реакція Японії: генеральний секретар кабінету міністрів Японії Й.Суга заявив, що Японія не буде укладати мирний договір з РФ, поки сторони не вірішать питання Курільсьсткх островів, але готова розглянути можливість урегулювання спірного питання. Пряма мова: “Оскільки уряд має намір вирішити питання чотирьох північних островів (японська назва Південних Курил), основна політика щодо укладення мирного договору залишається незмінною”.
США:
Щодо указу президента США відносно протидії втручанню в вибори на території США:
12.09.2018 за заявою радника з національної безпеки США Дж.Болтона, президент США Д.Трамп підписав указ, що дозволяє застосовувати санкції проти будь-яких іноземних юридичних і фізичних осіб, які на основі даних спецслуж підозрюються у втручанні в вибори на території США.
У документі перераховані відомства, відповідальні за виявлення фактів втручання в передвиборний процес – Офіс Директора національної розвідки, ЦРУ, Агентство національної безпеки, Міністерство внутрішньої безпеки. Під санкції можуть потрапити окремі особи чи компанії, звинувачені у втручанні в американські вибори за допомогою кібератак та інших зусиль.
Відповідальним загрожує заморозка активів, обмеження доступу до фінансових установ США. Також громадянам США буде заборонено інвестувати в компанії, щодо яких будуть введені санкції.
РФ-США:
Щодо відмови США у підписанні протоколу відносно надання дозволу на проведення наглядових польотів літаком типу Ту-214ОН в рамках договору “Відкрите небо”.
02.09. – 11.09.2018 на аб Кубінка проведено захід щодо міжнародного надання акредитації літаку типу Ту-214ОН, оснащеного цифровою камерою типу OSDCAM4060. До проведення заходу залучалось 72 міжнародних експерта з 23 країн – учасників договору.
Делегація із США відмовила РФ у підписанні протоколу відносно надання дозволу на проведення наглядових польотів літаком типу Ту-214ОН в рамках договору “Відкрите небо”.
Влада США вважає, що РФ порушила договір, закривши небо над Калінінградом, де, як вважають американські чиновники, знаходиться “таємне сховище новітнього озброєння”. Згідно з угодою, країни можуть здійснювати розвідувальні польоти дальністю до 5,5 тис. км. Над Калінінградом РФ встановила “субліміт” 500 км.
Кризові регіони:
Щодо саміту лідерів РФ, Туреччини, Німеччини та Франції:
14.09.18 в м.Стамбул (Туреччина) заплановано проведення саміту лідерів РФ, Туреччини, Німеччини та Франції щодо ситуації в зоні конфлікту на території САР.
Воєнно-технічна сфера:
Щодо поставки США літаків дальнього радіолокаційного виявлення і управління Northrop Grumman E-2D Advanced Hawkeye для потреб ЗС Японії.
12.09.2018 Агентство МО США з військової співпраці (Defense Security Cooperation Agency – DSCA) направило Конгресу США повідомлення про можливий продаж Японії по лінії міжурядових військових продажів Foreign Military Sales (FMS) 9 літаків дальнього радіолокаційного виявлення і управління Northrop Grumman E-2D Advanced Hawkeye відповідно до запиту уряду Японії. Продаж санкціоновано Державним департаментом США. Передбачувана вартість поставки складе до 3,135 млрд дол.
Щодо проведення ремонту та модернізації рка “Прилуки” ВМС ЗС України.
Як вже поідомлялось, до Миколаївського суднобудівного заводу прибув ракетний катер Р153 “Прилуки” для проведення ремонту. Але в цей раз, враховуючи поважний вік бойової одиниці (вступив в стрій 12 грудня 1980 року), за словами представника управління кораблебудування штабу Командування ВМС ЗС України, заводчанами буде проведено повну ревізію стану корпуса, систем озброєння та двигунів М-504 . Враховуючи моральну та фізичну застарілість двигунів радянського виробництва, буде вивчене питання розміщення нової силової установки від миколаївського підприємства “Зоря-Машпроект”, яке вже має досвід виробництва та заміни двигунів радянських зразків. Крім того, враховуючи відсутність в Україні ПКР “П-15М “Терміт”, сумісно з представниками Державного Київського підприємства “Луч” та Харківського авіаційного заводу “Мотор Січ” буде вивчене питання установки на катер нової ПКР українського виробництва “Нептун”. За словами представника заводу, вже сьогодні планується демонтаж контейнерних пускових установок КТ-97М. Після підготовки катер оглянуть спеціалісти відповідних підприємств та у разі позитивного висновку розпочнуться проектні роботи з подальшою їх реалізацією по переобладнанню.
Щодо поставки США вертольотів UH-60M Black Hawk для потреб ЗС Латвії:
12.09.2018 за інформацією МО Латвії, уряд Латвії погодив контракт купівлю 4 вертольотів UH-60M Black Hawk виробництва компанії Sikorsky Aircraft (США). Сума контракту- 175 млн. євро.
Контракт включає також поставку оснащення, запасних частини та навчання персоналу. Перші вертольоти МО Латвії розраховує отримати в 2021 році.
Довідково: після анексії Криму та початку військового протистояння на Сході України у Латвії, як і її країнах-сусідках Литві та Естонії, які є членами НАТО та ЄС, ширяться побоювання щодо можливої агресії з боку Росії. У зв’язку з цим країни Балтії нарощують свій військовий потенціал. На території Латвії дислоковано понад 1000 військових з країн НАТО.
Щодо розробки БПЛА ZALA 421-10 для потреб МО РФ:
12.09.2018 в рамках модернізації та переозброєння ЗС РФ, компанія ZALA AERO (входить до складу концерну “Калашніков”) представила новий БПЛА ZALA 421-10 з можливістю посадки на воду.
БПЛА типу ZALA 421-10 розроблений на базі БПЛА ZALA 421-08M за схемою “літаюче крило”. Конструкція БПЛА не розбірна, водонепроникна, встановлено інтелектуальні алгоритми захисту від помилок пілотування.
Довідково: ТТХ БПЛА типу ZALA 421-08M : радіус дії відео/радіо каналу – 15/25 км, тривалість польоту – 80 хв, тип двигуна – електричний, швидкість – 65-120 км/год, максимальна злітна вага – 2,5 кг, навігація – GPS/ГЛОНАСС.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.