Інформаційний дайджест 4 квітня Редакція Редакція Admin

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Інформаційний дайджест 4 квітня

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation:

За минулу добу противник шість разів порушив режим припинення вогню, застосувавши чотири рази озброєння, заборонене Мінськими домовленостями. Втрат серед наших захисників немає. На обстріли противника Об’єднані сили давали адекватну відповідь, знищивши при цьому двох та поранивши трьох окупантів. Також знешкоджено бойову машину піхоти російсько-окупаційних військ та вантажний автомобіль з боєкомплектом.

 

Ситуація довкола України:

Про відвідування українських полонених моряків європейським омбудсменом: ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу Дуня МіятовичКомісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович разом із російським омбудсменом Тетяною Москальковою відвідала в московському СІЗО «Лефортово» захоплених українських військовослужбовців.  За словами адвоката  українських моряків Миколи Полозова, у найближчі дні наші адвокати поцікавляться у військовополонених, до кого з них приходили комісар і омбудсмен, і про що вони спілкувалися. Адвокат також додав, що напередодні він провів зустріч із Дунею Міятович і «детально розповів їй про справу проти військовополонених українських моряків».

Пряма мова: «Я спеціально звернув увагу комісара на особливий статус моряків, які перебувають під захистом III Женевської конвенції «Про поводження з військовополоненими», а також на резолюцію ПАРЄ і доповідь УВКПЛ ООН із прав людини, якими цей статус підтверджується».

Про розширення військової присутності НАТО в Чорному морі:Картинки по запросу нато в черном мореПостійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон заявила, що НАТО планує розширити військову присутність в Чорному морі, ввести комплекс заходів щодо забезпечення “безпечного проходу для судів України через Керченську протоку” та розгорнути більш масштабну повітряну розвідку над акваторією Чорного моря.

Реакція РФ: Голова комітету Держдуми з оборони РФ В.Шаманов заявив, що РФ буде відслідковувати ситуацію щодо кількості та класу кораблів, які виявлять бажання “похизуватися” біля берегів РФ в акваторії Чорного моря, та буде вживати відповідні заходи як в акваторії моря, так і на сухопутних кордонах.

Про проведення зустрічі міністрів закордонних справ G7:Картинки по запросу G7 министры05-06.04.2019 у м.Дінард (Франція) запланована зустріч МЗС G7 на якій планується обговорити міжнародні та безпекові проблеми, у тому числі ті, що стосуються Венесуели, України та РФ, КНДР та САР. Згідно повідомлення МЗС Канади, зустріч дозволить міністрам “обмінятися думками щодо загроз демократії, у тому числі шляхом іноземного втручання, а також порушення прав людини, тероризм та насильницьку радикалізацію, окрім цього дозволить обговорити ксенофобію, расизм та дискримінацію по всьому світу”.

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

АР Крим:

Про виставлення першого “рахунку” Україні за “збиток”, нанесений Кримському півострову:“Збиток” , нанесений Кримському півострову України за 23 рік її контролю над регіоном, перевищує півтора трильйони рублів. Ця сума попередньо оголошена ​​робочою групою Російської Держдуми, про що повідомив повідомив незаконно обраний  депутат від “Республіки Крим” Андрій Козенко. Робоча група  по обрахуванню “збитків” була створена з ініціативи спікера Державної думи В’ячеслава Володіна. До неї увійшли 23 парламентарія, у тому числі три голови думських комітетів, депутати Держдуми від “Республіки Крим” і Севастополя. До її складу запрошено представників парламенту Республіки Крим і “законодавчого зібрання” окупованого Севастополя. За словами “підра@ев”,  робота “групи” зачіпає період 1991-2014 років, але після анексії Криму Росією жителям півострова Україна продовжувала завдавати шкоди різними блокадами, тому можливий вихід за рамки 1991-2014 року. Козенко зазначив, що Україна всі 23 роки, які контролювала півострів, використовувала «фінансовий пилосос, який все доходи збирав з Криму і направляв до Києва, а вкладалися <до Криму> при цьому жебрацькі копійки у вигляді подачки».

Картинки по запросу дотации крыму 2018

Пряма мова: «Щоб полегшити підрахунки, можна просто порівняти доходи кримського бюджету нинішні і за той період часу. За 2018 рік доходи кримського бюджету склали 54,8 мільярда рублів (близько 22 млрд гривень), що майже в 2,5 рази більше у порівнянні з роками українського періоду. У той же час навіть в найкращі часи до 2014 року бюджет Криму становив 22 мільярди рублів (9 млрд гривень) за курсом 2014 року. Сюди можна приплюсувати і щорічні гроші, що  виплачувалися Росією Україні – 100 мільйонів доларів «орендної плати» за перебування Чорноморського флоту в Севастополі. Крім того, потрібно прорахувати екологічний збиток – від забудови і знищення заповідних зон, незаконних кар’єрних розробок, відсутність будь-якої роботи з відновлення та влаштування інженерної інфраструктури, водопостачання і водовідведення».

Слід додати, що маріонетка А.Козенко бреше, том у що, відповідно до бюджету РФ на 2018 рік дотації АР Крим склали більше третини  – більше 17, 7 млрд рублів (7,5 млрд гривень) з 54,8 млрд рублів (22 млрд гривень).

Про переслідування громадянської журналістики в ТОТ АР Крим:Картинки по запросу громадська організація “Кримська солідарність”03.04.2019 громадська організація “Кримська солідарність” звернулася до світових ЗМІ та правозахисних організацій зі закликом підтримати громадянських журналістів у ситуаціях, коли вони стають жертвами репресій та переслідувань; включити їх до спілок журналістів та говорити про них, як про громадянських журналістів та документалістів, оскільки відеоматеріали, аудіо та текстова інформація є не лише висвітленням, а й документуванням систематичних переслідувань людей у Криму. “Кримська солідарність” пропонує також забезпечити спостереження з боку правозахисних організацій за ходом судових процесів над громадянськими журналістами на ТОТ АР Крим та на території РФ, куди вивозять заарештованих активістів.

Довідково: Представники ГО“Кримська солідарність” повідомили, що на ТОТ АР Крим вже чотири роки забороняються та переслідуються всі звичні методи захисту та боротьби за свої права. Практично, немає незалежних журналістів. Подій же, які потребують висвітлення, з кожним днем усе більше й більше.

Про затримання мера м. Євпаторія (ТОТ АР Крим) Андрія Філонова:Картинки по запросу Мэр евпатории филонов задержан03.04.2019 ФСБ РФ затримала голову адміністрації м.Євпаторія А.Філонова за підозрою в перевищенні повноважень із заподіянням тяжких наслідків та відкрила справу за частиною 3 статті 286 КК РФ (Перевищення посадових повноважень). За даними прес-служби ФСБ РФ збиток від дій чиновника склав 35 млн. рублів.

Довідково: А.Філонов заявив, що готовий співпрацювати зі слідством у рамках розслідування порушеної проти нього кримінальної справи. Додамо, що до незаконної анексії АР Крим Росією у березні 2014 року Андрій Філонов зробив достатньо успішну політичну кар’єру в Партії Регіонів, та у 2010 році вже був засуджений за крадіжки державного майна під час перебування на керівних посадах.

Воєнна сфера:

Навчання ЗС РФ:

01-03.04.2019 ремонтно-відновлювальні підрозділи 7 військової базі (м. Гудаута, Абхазія, Грузія) 49 ЗА Південного ВО ЗС РФ на полігоні Нагвалоу провели ТСН евакуації підбитої техніки в умовах загальновійськового бою за допомогою ремонтно-евакуаційних машин РЕМ-КЛ. СіЗ, що залучались: близько 20 одиниць сучасної спеціальної техніки (РЕМ-КЛ та МТО-АМ1).

Довідково: Партія новітніх машин РЕМ-КЛ (на базі Урал) та МТО-АМ1 (на базі Урал) надійшла в підрозділи 7 ВБ 49 ЗВА ПдВО ЗС РФ в березні 2019 року.

Про парапсихологію в армії РФ:Картинки по запросу Безумній спецназРосійських військових навчають бойовим методикам парапсихології, і вони вже застосовували їх на практиці для ураження противника безконтактним шляхом. Про це йдеться в статті оглядача Миколи Пороскова “Суперсолдат для воєн майбутнього”, опублікованій в офіційному журналі Міноборони Росії “Армійський вісник”. За словами автора, російський спецназ використав даний метод під час чеченських кампаній.  Зокрема, в розділі матеріалу “Парапсихологічний спецназ” мова йде про невербальний допит за допомогою МетаКонтакту – спеціальної технології, що дозволяє добувати інформацію в стані зміненої свідомості за допомогою телепатичного зв’язку. “Боєць, який опанував методику, наскрізь бачить взятого в полон солдата супротивника: що це за людина, які у нього слабкі і сильні сторони, чи піде на вербування”, – наголошується в статті. Поросков підкреслює, що технологія також може бути застосовна для взаємодії з технікою: наприклад, силою думки можна спалити кришталь в генераторі або зламати комп’ютерні програми. За його словами, в ході експериментів стало можливим читання документів на незрозумілій мові, що знаходяться в закритому сейфі,  виявлення потенційних членів терористичних мереж.

Обстановка в інших країнах світу:

РФ:

Про розширення арктичного шельфу РФ:Картинки по запросу Россия в Арктике03.04.2019 голова Федерального агентства з надрокористування РФ Є.Кисельов заявив, що підкомісія ООН завершила вивчення заявки на визнання частини арктичного дна продовженням континентального шельфу РФ та фактично схвалила її. Зазначається, що про офіційне визнання мови поки не йде, так як підкомісія ООН має деякі технічні питання, на які необхідно відповісти.

Довідково: Заявка на визнання частини арктичного дна продовженням континентального шельфу РФ – набір документів від 2015 року, які передбачають можливе розширення меж континентального шельфу РФ на 1,2 млн кв. км. Подачі документів передувала низка наукових досліджень, включаючи занурення на глибоководних апаратах зі складанням точних карт донного рельєфу.

ЄС — Болгарія:

Про  будівництво газопроводу IGB:Картинки по запросу IGB газопроводЄвропейська комісія схвалила надання 33 млн. євро на  інтерконектор Греція-Болгарія (IGB), який передбачає будівництво 182 км. транскордонної газової магістралі між м.Комотіні (Греція) та м.Стара Загора (Болгарія) для транспортування азербайджанського газу в Болгарію. IGB – це європейський проект, який представляє загальний інтерес та сприяє досягненню цілей Енергетичного союзу. Газові системи двох країн будуть вперше пов’язані, диверсифікуючи джерела енергії в регіоні та підвищуючи енергетичну безпеку. Зі зростанням конкуренції на ринку газу споживачі отримають нижчі ціни на газ.

США — РФ:

Про новий законопроект США щодо санкцій проти РФ:Картинки по запросу Больше санкций03.04.2019 сенатор демократичної партії США К.Ван Холлен та сенатор республіканської партії США М.Рубіо внесли на розгляд законопроект про введення нових санкцій проти РФ у зв’язку з втручанням в президентські вибори 2016 року. Зазначається, що санкції передбачається ввести відносно найбільших банків РФ, таких як Ощадбанк та ВТБ, а також поширити їх на енергетичний та оборонний сектори економіки РФ. Відповідно до законопроекту, директор національної розвідки США повинен буде протягом 30 днів після будь-яких виборів федерального масштабу відзвітувати, втручалася в них РФ. Якщо таке втручання було виявлено, то протягом 10 днів пропонується ввести санкції.

Воєнно-технічна сфера:

Про прийняття на озброєння ЗС РФ нового санітарного автомобілю:Картинки по запросу "Тайфун-К"

Державна міжвідомча комісія РФ рекомендувала до серійного виробництва санітарний варіант бронеавтомобіля “Тайфун-К” з колісною формулою чотири на чотири.  Таке рішення прийняли за підсумками успішних випробувань броньовика. Залежно від комплектації його можна використовувати для вивезення поранених з поля бою і розгортанні на його базі медичного пункту. “Тайфун-К” за вагою перевищує 15 тонн. Броньована машина захищає екіпаж від бронебійних куль і осколків і вибуху до восьми кілограмів тротилу під днищем. Машина може розганятися до 100 км / год.

Про продаж вертольотів MH-60R Seahawk для ВМС Індії:Картинки по запросу MH-60R SeahawkДерждепартамент США схвалив потенційну поставку Індії 24 протичовнових вертольотів MH-60R “Seahawk” (компанія Sikorsky) на суму 2,6 млрд. доларів США. Зазначається, що в кінці 2018 року Індія направила США запит на термінове придбання 24 протичовнових вертольотів MH-60R “Seahawk” для потреб ВМС Індії та розраховувала, що контракт складе 1,9 млрд доларів США, а поставка відбудеться до 2022 року. Вертольоти MH-60R “Seahawk” повинні замінити в складі морської авіації ВМС Індії вертольоти SH-3 “Sea King”, які перебувають на озброєнні флоту вже понад 30 років.

Довідково: Ситуація з палубними вертольотами в ВМС Індії близька до критичної. У найближчі роки флоту необхідно отримати на озброєння близько 200 бойових машин, щоб замінити парк вертольотів які вибувають.

При прийняття на озброєння ЗС США нового автомату: ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу Brugger & Thomet APC9.

Оголошений урядом США тендер на компактний пістолет-кулемет виграв швейцарський автомат Brugger & Thomet APC9. Компанія отримає контракт на постачання 350 одиниць зброї з можливістю замовлення ще  більше тисячі автоматів. Мініатюрний автомат під пістолетний патрон 9х19 мм був представлений у 2011 році і позиціонується як озброєння для поліції: APC розшифровується Advanced Police Carbine. Зброя розміром з великий пістолет має напівпрозорий – для контролю витрат боєприпасів, – магазин на 45 патронів, складаний приклад і системи кріплення додаткового устаткування. Швейцарським пістолетом-кулеметом планується укомплектовувати військовослужбовців тилових частин і спецназ американської армії.

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло