fbpx
Joya SAA-1: САУ з Колумбії
Андрій Харук Андрій Харук Військовий історик, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Останні публікації автора

Joya SAA-1: САУ з Колумбії

Артилерія Енциклопедія Колумбія Латинська Америка САУ Світ

Концепція TMG (Truck Mounted Gun)* значно знизила “поріг для входження” у клуб виробників самохідних артилерійських установок.

Власні САУ створюють В’єтнам, Судан та низка інших країн далеко не “першого світу”. З’явилась власна самохідка і в Колумбії.

САУ Joya SAA-1

Назагал все дуже просто. Беремо стандартну армійську п’ятитонну вантажівку М923. На платформу встановлюємо французьку 105-мм гаубицю LG 1 Mk3 (ця модифікація гаубиці, до речі, має власний балістичний комп’ютер BACARA).

Обшиваємо все бронею. Не забуваємо про гідравлічні опори для фіксації на позиції.

Вуаля – САУ Joya SAA-1 готова! Важить вона десь 11 тонн. Дальність стрільби сягає 18 км, швидкострільність – 12 пострілів на хвилину.

Досить цікавим рішенням є велика площа бронювання – назагал нетипова для TMG. Враховуючи колумбійські реалії, я б сказав, що ця броня має захищати САУ не на позиції, а під час маршу – від усіляких гверильяс. Але кабіна водія, наскільки можу судити, не броньована…

САУ Joya SAA-1

Нинішній статус проєкту невідомий. Прототип випробовувався у 2016-17 рр. Деякі джерела пишуть, що на озброєння сухопутних військ Колумбії надійшли шість САУ Joya SAA-1. Цілком можливо – враховуючи, що ця країна придбала 20 гаубиць LG 1 Mk3. Але фото стройових самохідок мені не траплялись.

* кому цікаво – може подивитись трохи детальніше тут (с. 228) і тут


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Артилерія Енциклопедія Колумбія Латинська Америка САУ Світ

Останні публікації автора