fbpx
КБ Південне модернізує ракету Р-73
 Mariner Mariner Блогер, військовий

КБ Південне модернізує ракету Р-73

OSINT Авіаційне озброєння КБ "Південне" Ракетобудування

12 липня, під час візиту Президента України в місто Дніпро, керівник держави відвідав конструкторське бюро “Південне”. За інформацією на офіційному сайті КБ “Південне”:

“Володимир Зеленський оглянув експозицію ракетно-реактивного озброєння — самохідну пускову установку, ракету та двигун оперативно-тактичного ракетного комплексу розробки КБ «Південне» та зразки ракетно-реактивного озброєння, над модернізацією якого працюють у КБП, —  тактичну ракету, реактивний снаряд та авіаційну ракету.”

На розміщеному на сайті фото можна ідентифікувати радянську авіаційну ракету Р-73

 

Цікаво, що ще в 2017 році в мережі з’явилось фото українського гелікоптера Мі-8 з підвішеною ракетою Р-73. Про це Мілітарний портал писав раніше.

Можна припустити, що Мі-8 використовувався в якості літаючої лабораторії (для дослідження параметрів модернізованої ракети в повітрі).  Саме на Мі-8 проводились випробування  радіолокаційної ГСН протикорабельної ракети “Нептун”.

Про те, що ракета Р-73 на Мі-8, це саме та ракета, яку модернізує КБ “Південне” свідчить нештатний перехідник на балковому тримачі (який дозволяє підвісити ракету на Мі-8). Це свідчить, що КБ “Південне” вело роботи по темі Р-73 як мінімум з 2017 року.

Які саме зміни будуть внесені в ракету Р-73 в ході модернізації поки не відомо, проте раніше вже була опублікована інформація про нову інфрачервону головку самонаведення ИЗЗ-12, розробки підприємства “Арсенал” – для модернізації ракети Р-73

Що стосується згадування модернізації тактичної ракети та реактивного снаряду КБ “Південним”, то ймовірніше всього мова йшла про модернізацію ракет тактичного ракетного комплексу “Точка”/”Точка-У”  та снарядів до РСЗО “Смерч”.

Про проведення регламентних робіт з цими ракетами на КБ “Південне” наш портал вже писав раніше

OSINT Авіаційне озброєння КБ "Південне" Ракетобудування