fbpx
Приватні патрульні кораблі: Navy Co. Ltd
Леонід Ващенко Леонід Ващенко Судноводій, закінчив магістратуру НУ ОМА. Член Nautical Institute та U.S. Naval Institute. Викладаю Електронно Картографічні Навігаційні Інформаційні Системи.

Приватні патрульні кораблі: Navy Co. Ltd

Світ Флот

Основною тенденцією останнього десятиріччя стала «комерціалізація морської безпеки».

Це цілком природна реакція бізнесу на нездатність прибережних держав забезпечити безпеку їх суден, майна, вантажів і людей. Наразі існує велика кількість компаній, які спеціалізуються на «морській охороні» чи мають таку опцію серед більш широкого спектру послуг в морській індустрії.

Такі компанії як, наприклад, нігерійська «Homeland Integrated Offshore Services» навіть володіють патрульними кораблями. Такі кораблі викликають певний інтерес, оскільки спроєктовані і збудовані саме для приватної охорони.

Вищезгадана HIOS є власником і оператором 13 кораблів «FCS 3307 Patrol», збудованих компанією Damien в Нідерландах.

Ці кораблі мають назву «Guardian» з відповідним порядковим номером і мають наступні характеристики:

Довжина: 34.2 м
Ширина: 7.3 м
Максимальна осадка: 1.89 м
Максимальний дедвейт: 131 т
Брутто-реєстровий тоннаж: 279 мт
Екіпаж: 6 осіб + можливість розміщення охоронної групи у кількості до 14 осіб.
Максимальна швидкість: 30 вузлів
Дальність дії при максимальній швидкості: 1700 миль.
Корпус корабля зроблений з алюмінію з додатковим балістичним захистом надбудови та вогневих позицій.
Головний двигун: 3x Caterpillar / MTU
Загальна потужність: до 3580 bkW
Рушій: 3х Гвинт фіксованого кроку
Судно обладнане гідравлічним підрулюючим пристроєм, потужність 75 kW
На судні встановлено наступне навігаційне обладнання: радар, електронні карти, GPS, АІС, магнітний та супутниковий компаси, авторульовий, ехолот, факсимільний прилад, радіообладнання GMDSS для району А1,А2 (можлива опція для А3).
Спеціальне обладнання: тепловізор, ПНБ, складний палубний кран.

Важливою особливістю корабля є «Axe Bow» – сокироподібна структура носової частини, що дає кораблю високу швидкість, здатність до маневрування та першокласну морехідність.
Окрім патрульних та конвойних функцій, ці кораблі займаються трансфером персоналу на бурових платформах та перевезенням невеликих цінних вантажів.

«Guardian»

До того ж ці кораблі можуть бути оснащені додатковими приладами і використовуватись для рятувальних, пожежних операцій чи для ліквідації наслідків забруднення моря нафтопродуктами. Своїми характеристиками та вдалим застосуванням, катер зацікавив керівництво ВМС ПАР, і Damen отримали замовлення на три таких кораблі.

Іншим представником класу є патрульний катер Flex Fighter від Сінгапурського виробника Penguin, який теж входить у флот компанії HIOS.

Довжина: 40.0 м
Ширина: 7.6 м
Максимальна осадка: 2.5 м
Максимальний дедвейт: 65.0 т
Брутто-реєстровий тоннаж: 168 мт
Екіпаж: 7 чоловік + можливість розміщення охоронної групи у кількості до 12 чоловік.
Максимальна швидкість: 28 вузлів
Витрати палива при максимальній швидкості: 878 л на годину.
Корпус корабля зроблений з алюмінію з додатковим балістичним захистом надбудови та вогневих позицій.
Головний двигун: 3x Caterpillar C4.

На судні встановлено наступне навігаційне обладнання: радар, електронні карти, GPS, АІС, магнітний та гіро компаси, авторульовий, ехолот, НАВТЕКС, радіообладнання GMDSS для району А1,А2
Спеціальне обладнання: тепловізор, ПНБ. В обох випадках зброя не входить в базову комплектацію.

За комплектацію екіпажів відповідає компанія, а за охоронні групи – ВМС Нігерії. Така система дозволяє обійти юридичні обмеження і зберігає монополію держави на застосування сили.

Через відносно високий попит на катери такого типу відкрилось вікно можливостей і для місцевих, африканських виробників. В лютому 2020 року в Кейптауні на воду був спущений 35-метровий MV Khajan. Перше судно класу Sentinel, збудоване для офшорної сервісної компанії Hadnuvo Marine з порту Харкут, Нігерія.

MV Khajan

MV Khajan має дальність дії в 1150 морських миль при швидкості у 20 вузлів і обладнане трьома двигунами CAT C32 ACERT D-rated, здатними розвивати максимальну швидкість у 28 вузлів. Судно спроєктовано відповідно до вимог балістичного захисту першого рівня – NATO STANAG. Навігаційний місток має композитну структуру Super Shield, а головна палуба обладнана додатковим балістичним захистом висотою до 2х метрів. Це слугує надійним захистом від ураження автоматичною зброєю.

Судно обладнане апаратурою GMDSS для району A2, двома навігаційними радарами (X та S -band відповідно) та іншим аналогічним до згаданих вище катерів обладнанням.

Особливістю усіх трьох суден є їх висока швидкість, здатність до маневрування та достатня автономність, що дає непогані можливості для пошуку, перехоплення та переслідування цілей. Але, цікаво, що офіційною позицією замовників/операторів є використання цих катерів виключно для самозахисту.

Така неоднозначність демонструє готовність бізнесу до агресивного захисту своїх інтересів, у випадку якщо прибережні держави більше не зможуть виконувати свої правоохоронні функції в морі.

В середньостроковій перспективі, ця тенденція може призвести до появи попиту на великі патрульні та ескортні кораблі.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Світ Флот