fbpx
Новий десантний катер для ВМС
 Mariner Mariner Блогер, військовий

Новий десантний катер для ВМС

ВМС України Закупівля озброєння Флот

Свого часу на Мілітарному порталі вже публікувались аналітичні статті (  Євробляхи для українського флоту,    Іноземні кораблі для ВМС України) про можливість нарощування плавскладу Військово-морських сил, за рахунок закупівлі за кордоном військових кораблів, що були у використанні.
Ще однією доволі цікавою пропозицією на ринку вживаних кораблів, є десантний катер “Серна” російського виробництва. Цей катер належить приватній особі, і виставлений на продаж в Естонії:

 

Що являє з себе цей катер:
“Серна” – це швидкохідний десантний катер проекту 11770. Він призначений висадки на непідготовлене узбережжя колісної та гусеничної військової техніки, а також десантний підрозділ (чисельністю до 92 чоловік). Особливістю є висока як для такого типу катерів швидкість – до 30 вузлів.

Вантажність до 50 т. дозволяє перевозити танк типу Т-64/Т-80

ТТХ:
Водотонажність: порожнього – 53,8 т, повна з вантажем – 99,7 (105) т.
Розміри: довжина – 25,6 м, ширина – 5,8 м,
Енергетична установка – 2 дизелі М-503А-3 потужністю 3300 к.с., на 5 катерах пізнішого випуску – дизелі MTU16V2000M90 потужністю 2000 к.с.
Швидкість повного ходу – 30 (32) вуз.
Дальність плавання – 100 миль (30 вуз), 600 миль (12 вуз).
Морехідність – до 5 балів.
Автономність з десантом – 1 доба.
Екіпаж – 5 осіб.

Вантажність – до 50 т, при штормі від 3 балів – до 29 т.
Вмістимість – 1 середній танк або 2 БТР чи 92 осіб десанту.

Озброєння:
ПЗРК “Игла” (боєкомплект до 6 ракет).
точки кріплення для трьох 7,62-мм кулеметів.

Для чого цей катер потрібен ВМС України?
Після окупації Криму, з десантних кораблів (засобів), в українських ВМС залишився лише середній десантний корабель “Юрій Олефіренко” (L401):

та малий десантний катер “Сватове” проекту 1176 – який знаходиться в неходовому стані, і на якому тільки планується капітальний ремонт:

 

Десантний катер “Серна” міг би використовуватись для десантного забезпечення частин морської піхоти, та підрозділів спеціально призначення ВМС і ССО.

На фоні наявності у ВМС такого обмеженого числа десантних засобів – де-факто лише один корабель Ю. Олефіренко, виглядає дуже незрозумілим формування другої бригади морської піхоти.

Скільки коштує катер “Серна”?
Катер знаходиться в Естонії, у власності приватної особи. Автор статті зв’язався з людиною, що продає катер – на разі з катеру демонтовані двигуни М-503А-3 (заводські), і будуть встановлені цивільні – які є більш економічні, і більш привабливі для цивільних покупців.
З цивільними двигунами катер пропонується приблизно за 600. 000 євро. Але цивільні двигуни не відповідають закладеним в проекті ТТХ, і не дозволять використовувати цей катер за призначенням – як військовий десантний катер.
В такій ситуації є два варіанти: додатково придбати у покупця демонтовані двигуни М-503А-3 (тоді ціна підвищиться до 800. 000 євро), або встановити у Україні вітчизняні аналоги двигунів виробництва миколаївської “Зоря Машпроект”.
В будь якому разі, ціна не маленька, але вартість в 1 мільйон євро за катер є нижчою, ніж ціна одного сучасного танку. А потреба нашого флоту в таких катерах є більшою ніж в бронетехніці.

P.S у разі зацікавленості органів влади та керівництва ЗСУ даною пропозицією, більш детальну інформацію про катер можна дізнатись у автора статті.

Автор: MARINER


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України Закупівля озброєння Флот