fbpx
Піхотна-єгерська бригада в ЗСУ – що це таке?
 Mariner Mariner Блогер, військовий

Піхотна-єгерська бригада в ЗСУ – що це таке?

ЗСУ Реформа

Нещодавно в мережі з’явилась інформація про формування у складі Збройних сил України 61-ї окремої піхотно-єгерської бригади.

Така незвичайна частина викликала значний інтерес у людей, що цікавляться військовою справою, і ми спробували дізнатись хто ж таки ці єгері?

За більш детальною інформацією ми звернулись до представників частини, і взяли коротке інтерв’ю:

Чому виникла ідея сформувати вашу бригаду?

Ідея створення і розміщення на кордонах з Білоруссю частин ЗСУ виникла після того, як були проведені спільні російсько-білоруські навчання “Запад-2017”, які було сприйняті Україною і Заходом як демонстрація сили. Рельєф місцевості на більшості ділянок українсько-білоруського кордону – це лісиста і болотиста, важкопрохідна для традиційних механізованих частин, місцевість, ведення бойових дій на якій має велику специфіку.

Багато в чому саме тому і було прийняте рішення про створення 61-ї піхотної єгерської бригади саме для ведення бойових дій в умовах лісисто-болотистої місцевості.

В чому особливість піхотно-егерського з’єднання? Які задачі стоять перед ним? Які відмінності організаційно-штатної структури бригади від вже існуючих у ЗСУ мотопіхотних, механізованих та танкових?

Бригада призначена для вирішення основних оперативно-тактичних завдань, що стоять перед сухопутними військами, може діяти самостійно, спільно з частинами і підрозділами інших видів ЗСУ, а також у складі з’єднань. Піхотна єгерська бригада відрізняється від звичайних механізованих бригад більш високою ступеню бойової готовності, підвищеної мобільністю, маневреністю і вогневою потужністю. Вона комплектується особовим складом військової служби за контрактом. Весь особовий склад пройде спеціальну підготовку для дій в умовах лісисто-болотистої місцевості.

Основним завданням для бригади є прикриття північної ділянки державного кордону, ведення бойових дій в ході оборонних, наступальних та стабілізаційних операцій, забезпечення спеціальних операцій по боротьбі з тероризмом.

 

 

Яке озброєння та техніка планується для бригади?

Організаційно-штатна структура бригади подібна до мотопіхотної бригади, але передбачається підготовка піхотних єгерських рот до автономних дій, у тому числі рейдових дій в тилу противника. І тому в кожній роті нарощено вогневу потужність взводом вогневої підтримки та взводом 60-мм мінометів. Основним засобом пересування піхотних єгерських підрозділів є МТЛБ.

Де буде розміщуватись бригада? Можливо планується розміщення підрозділів частини в різних ППД?

Територіально бригада розміщуватиметься в північній частині Житомирської області, для чого вже сьогодні ведуться проектно-кошторисні роботи і вже найближчим часом будуть підписані контракти на ремонт існуючих законсервованих військових містечок.

Залучення всієї бригади до виконання бойових завдань в районах ООС не передбачається, але можливе залучення окремих підрозділів до ООС з метою набуття бойового досвіду.

Чи є якісь особливі вимоги до бажаючих служити в бригаді? Кого в першу чергу ви хочете бачити у своїх лавах?

При комплектуванні бригади контрактниками, перевага надається тим військовослужбовцям, що мають досвід бойових дій. Також, при відборі особового складу, перевага надаватиметься колишнім мисливцям, лісникам, працівникам лісового господарства, а також військовослужбовцем ССО і військовим розвідникам.

Чи є особливі вимоги до стану здоров’я чи фізичної підготовки кандидатів для служби?

При відборі особового складу застосовуватимуться вимоги, умови і нормативи, в тому числі в питаннях фізичної підготовки, аналогічні вимогам для ССО.

 

Чи є можливість переводу у вашу бригаду з інших частин ЗСУ, чи інших збройних формувань?

Можливий також варіант переводу до бригади кандидатів з діючих частин ЗСУ, при успішній здачі тестів. Після формування та завершення бойового злагодження – бригада буде включена до сил постійної бойової готовності.

Чи встановлена (планується) додаткова надбавка до грошового забезпечення військовослужбовців піхотно-єгерської бригади?

З причини особливостей служби та розташування бригади в північних районах Житомирської області передбачається система числення терміну служби “рік за півтора”.

 

Як бажаючі проходити службу у вашій бригаді можуть зв’язатись з вами крім офіційної сторінки в Фейсбук (через військомат, або за телефоном представника кадрової служби)?

На цей час в бригаді відбуваються заходи комплектування особовим складом, отримання ОВТ та МТЗ. Ті, хто бажають спробувати себе в 61 бригаді повинні звернутися до військкоматів по місцю реєстрації, а діючі військовослужбовці – до відділів персоналу своїх частин. З повагою Командир 61 опєбр підполковник О. Бева

автор MARINER


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ЗСУ Реформа