fbpx

Структура російських фортифікацій на Запоріжжі

Війна з Росією Запоріжжя

На відео, шановні друзі, один з найскладніших опорних пунктів росіян, що розташований в районі Роботине-Новопрокопівка. Складна система окопів-тунелів, бліндажів, вогневих позицій, за яку російські окупанти чіпляються з усіх сил.

 

Що ми бачимо спочатку. Система окопів та вогневих позицій. За результатами спостереження та відслідковування рухів техніки та особового складу окупантів, підтверджуємо маршрути переміщення та підходу на позицію.

Загалом ці маршрути бути очевидні, але звісно всі відомості повинні бути вивчені, а інформація верифікована. Тому такий формалізм.

Ми бачимо як обладнані ці позиції згори. Бачимо перекриття бліндажів.

Але це не все. Деякі окопи перекриті зверху по великій протяжності. Можливо це не тунелі в класичному розумінні, проте технічно так. Це фактично окоп-тунель. Така конструкція покликана приховати від розвідувальних безпілотників кількість особового складу і його переміщення в окопах.

За допомогою розвідки з повітря визначаємо не тільки яким маршрутом окупанти заходять/виходять. Вираховуємо входи/виходи цього опорного пункту/системи траншей.

Ще трохи про “тунелі”. Класичний тунель, за словами бійців передових підрозділів тут таки є. Під дорогою, яка веде з Роботиного до Новопрокопівки. Він з’єднує обидва фланги цієї системи.

Більше того, ми також знаємо про те, що тут викопані бліндажі, які фактично є другим підземним поверхом, заходячи глибоко в землю. Поки ми чекали на снаряди, окупанти копали. І копали довго та глибоко.

Після запеклих боїв та артилерійських обстрілів, бліндажі та накриті окопи наша артилерія “відкрила”. Після цього стало краще зрозуміло на скільки більше складність завдання.

Більше того, в зоні, де розташований головний вхід на ці позиції із заходу, лише після щільної роботи артилерії непідготовленому оку стане зрозуміло на скільки добре були замасковані деякі окопи-тунелі з цього боку.

Окупанти вдало використали лісосмугу для підготовки і маскування цих позицій. Такі позиції вимагають від нас дуже ретельної та пильної розвідки. Окупанти знають що нас цікавить і докладають зусиль, щоб ми не могли провести її якісно.

 

Війна з Росією Запоріжжя