Росія запустить два іранських супутника подвійного призначення
Іранська державна агенція Tasnim повідомляє, що в рамках останньої космічної співпраці між двома країнами, Іран відправив два супутники місцевого виробництва до московії для виведення на орбіту російським космічним апаратом.
Відповідно до публікації іранського видання супутник «Kowsar» призначений для точного землеробства та картографування, а «Hodhod» — це супутник зв’язку (IoT). Розробка супутників була проведена молодою командою іранських інженерів, середній вік яких становить 25 років і є приватною розробкою.
Розробка Kowsar, супутника для зйомки зображень з високою роздільною здатністю, і Hodhod, невеликого супутника зв’язку для доступу до Інтернет, є першими значними зусиллями приватного космічного сектора Ірану, йдеться в повідомленні Tasnim. «Очікується, що запуск цих супутників значно просуне самодостатність Ірану в космічних технологіях, створить робочі місця та підвищить глобальне становище країни в космічній галузі».
Росія раніше вже відправляла іранські супутники на орбіту в лютому та 2022 році, коли офіційні особи США висловили стурбованість космічною співпрацею між московією та Іраном, побоюючись, що вони лише допоможуть кремлю у його війні в Україні, але Ірану – відстежувати потенційні цілі в Ізраїлі та на ширшому Близькому Сході.
У січні Іран заявив, що одночасно запустив на орбіту три супутники, майже через тиждень після запуску дослідницького супутника Корпусом вартових ісламської революції.
У вересні Іран здійснив другий запуск супутника цього року за допомогою ракети, побудованої його КВІР. Запуск відбувся на тлі того, як Сполучені Штати та європейські країни звинуватили Тегеран у передачі росії балістичних ракет, які можуть бути використані у війні з Україною. Іран це заперечує.
Раніше США заявляли, що запуски супутників Ірану суперечать резолюції Ради Безпеки ООН, і закликали Тегеран не проводити жодних дій із застосуванням балістичних ракет, здатних доставляти ядерну зброю.
В оцінці глобальних загроз розвідувального співтовариства США на 2023 рік у січні йдеться, що розробка ракет-носіїв супутників «скорочує терміни» розробки Іраном міжконтинентальної балістичної ракети, оскільки вони використовують аналогічну технологію.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.