fbpx

Система навігації дронів Shahed

Shahed-131 Shahed-136 БпА (Безпілотні апарати) Росія

Безпылотники Shahed російського виробництва, також відомі як “Герань-2”, вирізняються новою системою навігації. Причому в міру переходу від старих комплектуючих до нових зустрічаються різні варіанти комплектації. Що ж змінилося?

Модуль GPS 

Тепер застосовується приймальний модуль GPS компанії Unistrong. Можуть зустрічатися моделі Phantom P20, P34 та Eclipse P326, P327. Чи стало гіршою для нас ситуація? Однозначно.

Цей приймач має 850 каналів, підтримує кілька входів даних і найголовніше, він приймає ВСІ, що можна приймати з сигналів навігації: GPS L1CA/L1P/L1C/L2P/L2C/L5 GLONASS G1/G2/G3, P1/P2 BeiDou B1i/B2i /B3i/B10C/B2A/B2B/ ACEBOC GALILEO E1BC/E5a/E5b/E6BC/ ALTBOC QZSS L1CA/L2C/L5/L1C/LEX IRNSS L5 Atlas.

Тепер нам доведеться тиснути РЕБом усі ці діапазони. Частина з них нові і доведеться місцями щось доопрацьовувати.

Як же росіяни купують цей крутий модуль? Напевно все під санкціями? Насправді 20 тисяч гривень і він Ваш (посилання).  Почитати деталі про модуль можна тут.

СRPA

Нові дрони замість іранських СRPA-антен ( забезпечують захист приймального модуля GPS від РЕБ) тепер оснащуються російською “Кометою”.

Чи стало гірше для нас? Стало. Іранські CRPA були менш стійкі проти РЕБ.

CRPA-антена GPS-приймача зі збитого дрона Shaheed 136

Так як у приймачі з’явилися нові діапазони, на Шахед довелося додати окрему зовнішню антену. Вона працює на діапазонах L1/L5.

Коштує 3000 гривень. Вона також відкрито продається по всьому світу (посилання).

Як підключити “Комету” та зовнішню антену до одного входу приймача? Теж дуже просто: витягнути з “Комети” NMEA потік і завести його на порт приймача.

Так росіяни створили комплексну російсько-китайську систему навігації для ударного безпілотника Шахед, яку стало давити РЕБом ще складніше. Дивлячись на цей набір комплектуючих, я скептично налаштований на ефективність санкцій.

Але нічого, у нас теж добрі інженери. Здолаємо.

Shahed-131 Shahed-136 БпА (Безпілотні апарати) Росія