fbpx

Тактична борода / Tactical beard

«Тактична борода», або ж «бойова борода», багато хто чув ці терміни, але не усі знають звідки вони взялись.

Якщо повернутись у 2001-й рік, ми станемо свідками початку «війни з тероризмом», яку Сполучені Штати почали після серії терактів 11 вересня. Зокрема було введено війська в Афганістан (7 жовтня 2001 року операція «Нескорена свобода»).

Атака World Trade Center 11 вересня 2001 року Відкриті джерела

Під час виконання завдань у цій мусульманській країні військовослужбовці спеціальних підрозділів почали відпускати бороди.

Причин цьому було декілька. Для того, щоб менше виділятись серед місцевого населення, для спілкування з місцевими «на рівних» (у мусульман ставлення до чоловіків без бороди часто підсвідомо викликає відчуття слабкості, асоціюючись з жіночністю або ж юністю), а також скажімо для того, щоб по прибуттю додому поголитись і тим самим суттєво змінити свою зовнішність, так як через виконання службових обов’язків не виключалась помста від терористів.

У збройних силах різних країн по різному ставляться до носіння бороди. Зокрема, у тих же Сполучених Штатах в армії, авіації та морській піхоті її заборонено, винятки можуть бути скажімо з релігійних поглядів військовослужбовців, але в переважній своїй масі борода – це ТАБУ. Заборона не стосується вус, які дозволені з певними обмеженнями, наприклад вони не повинні виступати за кути ротового отвору.

А от Саудівська Аравія дозволяє носити своїм воїнам як вуса так і бороду. Також, у світі є ще ряд армій рослинність на обличчі в яких дозволена з регламентованим зовнішнім виглядом чи навіть у довільній формі.

Щодо України, то з 20 листопада 2017 року наказом №606 «Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту та ліцеїстами військових ліцеїв» дозволено «Усім категоріям військовослужбовців під час бойових та навчально-бойових завдань дозволяється мати бороду та вуса за умови, що вони відповідають вимогам гігієни і не заважають використанню засобів індивідуального захисту та носінню спорядження.»

Варто зазначити, що деякі «уламки радянської армії» в ЗСУ можуть і досі забороняти своїм підлеглим не голитись навіть в умовах ведення бойових дій, але такі факти є не дуже розповсюдженими.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255