fbpx

Техніка для битви за Мальту, яка так і не відбулась

Друга Світова Війна Історія Мальта Німеччина

Маленька Мальта мала величезне значення на Середземноморському театрі Другої світової війни. Тому для сил розташованих на острові був розроблений унікальний камуфляж який імітував типову місцеву кам’яну кладку будівель та парканів.

Його наносили як на авто та бронетехніку так і на артилерію, навіть на шоломи. До висадки на острів у німців діло не дійшло, але від авіації він маскував досить непогано.

Плануючи висадку на Мальту вермахт сформував досить цікавий підрозділ-66 танковий батальйон спеціального призначення.

Розгорнутий в травні 42-го року в Нойруппіні з персоналу навчального танкового полку, танкової школи в Путлосі та танкістів з запасних танкових полків які пройшли тропічну підготовку. Батальйон складався з двох рот, в першу входили 12 найновіших на той час Pz IV G/BW (тропічної модифікації ) та випущені малою серією 5 Pz I Ausf F та 5 Pz II Ausf.J.

Проте найбільш цікавою була друга рота в яку звели всі наявні в підрозділі трофейні радянські танки – принаймні 10 Т-34, 1 КВ-1 та 1 КВ-2.

На всі машину було встановлено німецьку командирську башточку та радіообладнання, а на КВ-2 ще й додаткову кормову боєукладку.

Згодом висадку відмінили і перша рота поїхала під Ленінград в групу армій Північ до 12-ї танкової дивізії , а друга ганяти партизан по тилам групи армій Центр, а потім до 1-ї лижної дивізії. Тропічна підготовка не знадобилася.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Друга Світова Війна Історія Мальта Німеччина
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!