fbpx

Тенденції розвитку у США легкої мобільної артилерії

HMMWV JLTV Артилерія Світ США

Коли наша артилерія не розвивається ніяк, доводиться слідкувати за тенденціями в інших ЗС.

101 повітряно-десантна дивізія ЗС США випробувала новий артилерійський комплекс у складі тактичного автомобіля JLTV від Oskosh Defence та легкої піхотної гаубиці M119A3. Мета випробувань – не гаубиця, перевірена в боях неодноразово, а спроможність JLTV стати платформою для розміщення обладнання для управління вогнем.

Артилерійський комплекс у складі тактичного автомобіля JLTV від Oskosh Defence та легкої піхотної гаубиці M119A3

Інший напрям досліджень – перевірка цілодобовості, всепогодності та вогневої ефективності застосування. Хто мав клопіт із нічними точками наведення, ліхтариками та іншими девайсами для створення відносно прийнятних умов для роботи вночі навідникам, командирам гармат та обчислювачам, той оцінить таке дослідження.

Що створили? JLTV – 5 тон в якості тягача, M119A3 – 2,13 т на причепі. Гаубиця має систему управління вогнем та інерційну систему навігації (індекс А3 саме це і означає), стріляє на 17,5 км (заряд Charge) та на 19,5 км АРСом M913 RAP.

Звісно, потрібна самохідна альтернатива, котру запропонувала AM General у колаборації з інженерною компанією Mandus Group: 2-CT Hawkeye, тобто САУ у складі 105 мм гаубиці М20 на шасі автомобіля Humvee (інформацію на сайті виробника можна »почитати тут«).

105-мм артилерійська установка Hawkeye на шасі HMMWV

Анонсовані виробником дальності стрільби – 11,6 км (заряд Charge 7) та на 19,5 км M913 RAP. Цікавинкою системи є використання технології м’якої віддачи SRT. Машина протестована на навчаннях у 82 та 101 дивізіях, пару екземплярів передані для фінальних тестів до Picatinny Arsenal у Нью-Джерсі (ага-ага, той самий, котрий «планка Пікатінні»). Розробники роблять ставочку на швидке маневрування на полі бою: залп – зміна ВП не менше ніж на 250 м – залп. І так далі до кінця бою.

Про SRT: не якась заумь, а добре переосмислений та знайомий нам механізм вимкнення ресор від БМ-21. SRT дає змогу встановлювати відносно потужну зброю на відносно легкі авто. SRT на 60% зменшує навантаження, котрі виникають після пострілу та передаються від гармати на шасі базового авто та амортизує навантаження втоми. Станіни є частиною цієї системи, піднімаються-опускаються гідравлічно. Керував розробкою Регіс Лютер, головний технічний директор AM General.

Цікаво працюють противідкатні пристрої: до пострілу ствол гармати перебуває у задньому положенні (тобто відкотився як після пострілу). По команді «Вогонь!» ствол накатується вперед майже до упору, після чого відбувається постріл. Сила відкату, що виникає, переводить гідравліку в режим гальмування відкату. Як побічний ефект – зростання швидкострільності системи приблизно вдвічі.

Зараз братва Лютера працює над використанням SRT для монтажу 155 мм гаубиць на вантажівку Brutus 6X6 та БТР Stryker 8X8.

155-мм артилерійська установка Brutus на вантажівці з колісною формулою 6х6

Що ми бачимо? Аеромобільні підрозділи отримають 105 мм гаубицю як на легкому броньованому шасі, так і у причіпному варіанті з дальністю стрільби 15-20 км снарядами, уламки котрих наносять критичні ураження об’єктам типу БМП-1,2, із системами управління вогнем та інерційної навігації.

Сподіваюсь, розробники «Богдани» в курсі soft recoil gun technology та інших сучасних тенденцій.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


HMMWV JLTV Артилерія Світ США