fbpx
Україна освоїла обслуговування ракет до “Точка-У”?
 Mariner Mariner Блогер, військовий

Україна освоїла обслуговування ракет до “Точка-У”?

«Південмаш» ОТРК Точка-У

В останньому випуску передачі “Про військо” при розмові про ракетне озброєння було показано контейнери Точок. Що само по собі дуже цікаве й важливе, оскільки Україна не мала можливості продовження ресурсу. До війни роботи з продовження ресурсу Точок здійснювались у росії, або російськими спеціалістами в Україні.

Поява контейнерів у “Точок-У” на “Південному” може свідчити про те, що українські фахівці вивчають можливість продовження ресурсу цих ракет. А цілком можливо, що роботу вже налагоджено.

Аналогічна ситуація була з ракетами 9М83 зенітно-ракетного комплексу С-300В1. До війни Україна не мала можливості їх обслуговувати самостійно – тільки за участі російських фахівців. Але, кілька місяців тому ракети 9М83 було знято в цеху заводу “Візар” під час візиту туди О. Турчинова.

Наш сайт тоді відзначив, що поява цих ракет у цехах профільного підприємства може бути ознакою початку їх ремонту й подовження ресурсу. А трішки згодом, інформація про освоєння цих робіт було підтверджено офіційно. Чи не повторюється ця історія з ракетами сімейства 9М79 комплексу “Точка-У”: спочатку нам показали контейнери цих ракет, а потім керівництво заводу повідомить про освоєння ремонту й продовження ресурсу? Слід зауважити, що контейнер не один, а, отже, це одиничний екземпляр для вивчення можливості проведення таких робіт. Схиляюсь до думки, до все продовження ресурсу вже проводиться.

Тактичний ракетний комплекс «Точка-У»  — радянський тактичний (дивізійний) ракетний комплекс розробки Коломенського КБ машинобудування. В Україні ці комплекси перебувають на озброєнні 19-ї ракетної бригади яка складається з чотирьох бойових та одного навчального дивізіонів, що були розгорнуті з початком російської агресії проти України. До цього на озброєнні бригади перебувало 12 комплексів у складі 3-х дивізіонів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

«Південмаш» ОТРК Точка-У