fbpx
Україна заплатить за користування іноземними супутниками
 Mariner Mariner Блогер, військовий

Україна заплатить за користування іноземними супутниками

ДКАУ (Державна космічна агенція України) Космос

Національний центр управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ) оголосив тендер  з надання ресурсу супутників дистанційного зондування землі надвисокої розрізненості.

Згідно умов тендеру, передбачається закупити у іноземного виконавця 450 умовних одиниць бортового ресурсу супутників за 30,5 мільйонів гривень.

НЦУВКЗ – це структура, що входить у склад Державного космічного агентства України (ДКАУ).  НЦУВКЗ займається управлінням космічними апаратами, та наземною інфраструктурою для їх обслуговування.

Основну частину співробітників центру складають військовослужбовці ДКАУ,  так як більшість задач центр виконує в інтересах оборони.

Тендер на закупівлю ресурсу супутників –  означає комерційне використання іноземних супутників для проведення дистанційного зондування землі (ДЗЗ).

Зважаючи на те, що наша країна четвертий рік веде війну, можна припустити, що дистанційне зондування землі (космічна зйомка), буде проводитись в інтересах оборони.

Тобто НЦУВКЗ  буде проводити космічну зйомку ділянок місцевості на території радіусом 2500 км, використовуючи (орендуючи) іноземні супутники.

Використовуючи іноземні супутники ДЗЗ, НЦУВКЗ проводить багатоспектральну зйомку ділянок місцевості, яка цікавить відповідні органи державного управління. І самостійно обробляє  отримані знімки.

Така схема вже декілька років використовується ДКАУ для ведення космічної розвідки, так як власних супутників ДЗЗ Україна поки що не має.

Як можна побачити в технічному завданні до тендеру –  зйомка поверхні землі буде проведена в радіусі 2500 км від приймальної станції НЦУВКЗ (в Хмельницькій області) – в цю зону потрапляють окуповані території Криму та Донбасу, а також європейська територія Росії.

Також, як вказано в умовах  – за окремою домовленістю з виконавцем, буде проведена зйомка окремих місцевостей і за межами цієї зони.

 

Детальніше про структуру НЦУВКЗ та діяльність ДКАУ в інтересах оборони читайте тут:

Військовий космос України

Військовий космос України (частина 2)

MARINER


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ДКАУ (Державна космічна агенція України) Космос