fbpx
Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 18 червня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 3 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 31 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 31 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 липня 2020 року

Викриття брехні російської пропаганди по подіях на Близькому Сході.

Викриття брехні російської пропаганди по подіях на Близькому Сході.

Дайджест подій на Близькому сході. 23 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 липня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 18 червня 2020 року

Близький Схід Єгипет Ірак Ливія Сирія Туреччина

США знов нагадали про військові літаки росії в Лівії. Американські військові значно активізувалися в Сирії, на шкоду росії.

Лівія: Турецька висока делегація продовжує свою роботу в Тріполі. Як повідомляють, на вищому рівні обговорюються і відновлення Лівії турецькими компаніями, і розміщення турецьких військових баз і нафта, і багато чого по впровадженню Меморандуму про взаєморозуміння щодо безпеки та військових відносин, підписаного між двома країнами.

 

Поруч з Туреччиною, інший партнер по НАТО, долучився до допомоги лівійському народу та уряду. Повідомляється про прибуття італійських саперів, щоб долучитися до розмінування південних районів лівійської столиці, від наслідків перебування там найманців Хафтара та Вагнера.

Африканське командування США знов опублікувало докази російської присутності в Лівії. І власне йдеться не про Вагнер, який москва називає приватною компанією, мова як раз йдеться саме про збройні сили ерефії.

Так в опублікованому сьогодні релізі USAFRICOM (https://www.africom.mil/pressrelease/32941/new-evidence-of-russian-aircraft-active-in-li) надані фотодокази наявності російських літаків на військовій базі Аль-Джафра, а саме Міґ-29 та Су-24. Які за даними американців, вже приймали участь у підтримці озброєних груп Хафтара під час боїв під містом Сірта.

Що цікаво, американці не згадують іншу принадлежність цих літаків, крім як російську. “Ми знаємо, що ці винищувачі не були в Лівії і їх ремонтували”, – сказав полковник Кріс Карнс (Col. Chris Karns), директор з громадських справ USAFRICOM. «Зрозуміло, вони прибули з росії. Вони не приїхали з іншої країни”.

Але американці відкидають пілотування цих літаків професійними «їхтамнетами». Бригадний генерал USMC Бредфорд Герінг (U.S. Marine Corps Brig. Gen. Bradford Gering), директор з операцій USAFRICOM: “Викликає занепокоєння, що ці російські літаки пілотуються недосвідченими, недержавними найманцями ПВК, які не будуть дотримуватимуться міжнародного права; і вони не пов’язані традиційними законами збройного конфлікту”. “Якщо це правда і відбудеться бомбардування, життя невинних лівійців буде під загрозою”, – додав він.

Питання, вже скоєних військових злочинів з боку хафтарівців вже набуває міжнародного розголосу та великого значення. Станом на полудень 17 червня у масових похованнях в районі міста Тархуна на заході Лівії витягнуті останки 48 осіб. Про це повідомив на засіданні в Тріполі заступник міністра внутрішніх справ УНЄ Лівії (GNA) Мухаммед аль-Медагі. Разом з найденими 106 тілами жертв насильства у міській лікарні міста Тархуна, кількість встановлених жертв досягла 154 людей.

Незважаючи на антитурецькі заяви Макрона, йому не вдалося змінити повістки зустрічі партнерів по НАТО. Як і планувалося, міністри оборони НАТО, провели зустріч в режимі телеконференції та обговорили загрози для країн-союзниць, викликані нарощуванням росією свого ядерного і ракетного потенціалу, і погодили пакет політичних і військових заходів з протидії цій загрозі.

«СOVID-19 не означає, що інші виклики зникли. Державні та недержавні гравці продовжують спроби дестабілізувати і розділити союзників. Робота НАТО полягає в тому, щоб зберігати готовність до захисту всіх союзників проти будь-яких загроз. Сьогодні ми розглянули активні дії росії щодо збільшення арсеналу ракет, здатних нести ядерну зброю, і їх вплив на безпеку НАТО », – зазначив керівник Альянсу.

Але Франція не зупинилися на тому і вирішила підсилити свою участь у операції IRINI, після того як фрегат турецьких ВМС завадив їм перехопити турецьке вантажне судно, 10 червня. Кажуть, що для цього французи виділять ще два бойових кораблі – багатофункціонального фрегату FREMM та фрегату класу La Fayette, а ще морський патрульний літак Atlantique 2.

Як там не було, аде дипломатичні зусилля країн спонсорів Хафтара змусили союзні лівійсько-турецьки сили взяти паузу в активних бойових діях.

Туреччина: Турецький дипломат Волкан Бозкир обраний головою 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка розпочнеться у вересні.

Турки продовжують громити терористичні осередки РПК в Іраку в рамках операції «Кіготь Орла» (Pence Kaplan).

Ірак: Міністерство закордонних справ Іраку вручило з цього приводу дипломатичну ноту туркам: «Ми підтверджуємо необхідність зобов’язання турецької сторони припинити бомбардування і вивести свої сили-агресори з наших земель».

Єгипет: На супутникові фото потрапило місце базування єгипетських ВПС, які були перекинуті на захід країни для тиску на турків. На недільних світлинах бази Сіді-Баррані можемо побачити скупчення літаків Mirage 2000, F-16 та різних гелікоптерів. Ця спроба виявилася невдалою.
https://google.com/maps?ll=31.460537,25.883475&q=31.460537,25.883475&hl=en&t=h&z=16

Сирія: Американці нарешті дотиснули курдів по питанню початку реальних перемовин про утворення дійсної курдської автономії на територіях підконтрольних проамериканським арабо-курдським Сирійським Демократичним Силам та об’єднання сирійців, які діють проти режиму.

Може початок такої розмови, нарешті припинить постійні провокативні заяви з боку різних курдських представників про співпрацю з режимом, або про злиття СДС з армією асада.

Американська короткозорість, щодо проникнення терористичної РПК до лав створених ними військових формувань, фактично призвела до монополізації контролю курдськими комуністами на цими формуваннями, приниження ролі сирійських арабів в них та запровадження антитурецької направленості у своїй діяльності, замість протидії сирійському режиму.

Тому зараз, саме американці вимагають виключення РПК та їх представників з будь якого процесу перемовин та порозуміння між сирійськими курдами.

І хоча повідомляють про багато розбіжностей між переговорниками, була оголошена заява про порозуміння і вибудовування подальших етапів перемовин на основі «Угоди Духока” від 2014 року, що дає надію. Зрозуміло, що лише наполягання та принциповість Вашингтону може завадити курдам знову розбігтися по куткам і продовжувати перейматися своїми чварами.

МЗС немитої обурливе прокоментовало введення у дію американського «Закону Цезаря», перекладаючи економічні негаразди в яких опинилися Сирія, з асада з путіним – на США. Нібито американці чітко усвідомлюють, що запроваджені санкції спровокували різний стрибок цін та девальвацію сирійського фунту і бла-бла-бла.

Так я їм більше скажу, санкції саме для того і впроваджувалися, щоб позбавити асада грошей, які він все рівно витрачав не на добробут сирійців, а на війну з власним народом. «Дібіли, бл…».

І сирійський фунт не підвів) За вчора, курс папірців з зображенням асада стрибнув до 3000 за один долар. Іранська допомога готівкою у 100 млн. доларів лише на тиждень збила курс фунту. Падіння триває.

І до речі, американська політики в Сирії стає все більш обнадійливою. Той провал дипломатії силою, який створив Трамп своїм виведенням військ, потроху виправляється, а зазіханням свинопсів дають відповідну відсіч.

Вже другий за тиждень випадок посилання за обрії місцевими русні стався в селі Каср Діб, що поруч з містом Дерік провінції Хасака. Як і минулого разу під приводом роздачі простроченої гуманітарки, русня намагалися встановити свій опорник в цьому селі, але обурені селяни заявили, що вже досить з них страждань і вигнали їх з села.

Що цікаво, подібну поведінку демонструють, як сирійці, що виступають проти турків (в основному курди), так і ті хто проти режиму (араби). В обох таборах русню звинувачують у співпраці зі своїми ворогами, що лише зменшує авторитет рашки у Сирії.

Також наполегливість демонструють американські військові, які постійно блокують та заважають пересуванню російських патрулів на півночі Сирії. Русня поки що маневрує, та на «характері» намагається бути скрізь, але технічно вони занадто слабкіші. Тому відкидання «їхтамнетів» на рубіжі до «трампівського відведення», питання часу декількох місяців – півроку.

А ось на підконтрольних асаду територіях відбувається інша тенденція. Русня плодить своїх проксі які відтискають іранську формування. Так, два опорних пункти поблизу міста Аль-Курія, на схід від Дейр Ез Зор були покинуті найманцями КВІР, а потім на них зайшли місцеві загони “Національної оборони”, які активно створюються за сприяння русні. Такі загони формально включаються у лави асадівської САА.

Як кажуть, в цьому випадку конфлікт між нібито союзниками стався суто з матеріальних причин, а саме грабежів та «кришування», на які претендували обидві сторони. Розбіжності досягли свого піку у суботу і були вирішені шляхом відступу іранців.

І такі факти, конфлікту інтересів між основними союзниками асада, станом на зараз не є дивиною. В минулу п’ятницю, сварка із-за затримки КВІР лікаря у місті Аль-Майядін вилилося взагалі у стрільбу з легкої стрілецької зброї.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Єгипет Ірак Ливія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 3 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 серпня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 31 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 31 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 29 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 27 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 25 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 24 липня 2020 року

Викриття брехні російської пропаганди по подіях на Близькому Сході.

Викриття брехні російської пропаганди по подіях на Близькому Сході.

Дайджест подій на Близькому сході. 23 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 22 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 21 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 20 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 19 липня 2020 року