fbpx
Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 21 травня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 21 травня 2020 року

Близький Схід Єгипет Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Вчорашній рекорд ліквідації «Панцирів» в Лівії оновився. Росія перекинула вісім винищувачів до Лівії. В Іраку заарештували спадкоємця аль-Багдаді. Сирійська армія не пропустила американців. Іран не збирається залишати Сирію.

Лівія: Як виявилося вчорашній світовий рекорд не був зафіксований моїм дописом і продовжив збільшуватися далі. І вже на вечір, прес—секретар лівійської армії повідомив про знищення ще 3 ЗРПК «Панцир С1».

Ще один (третій за день) в місті Тархуна, ще (другий там же) в аль-Вашка і останній за день на півдні лівійської столиці в районі Сук-аль-Ахад. Той що останній був знищений лівійської артилерією, решта турецькими ударними БПЛА. Таким чином, рекорд за вчора становив 6 од. (!) вундевафлей. Та 9 од. за 72 години.

А якщо рахувати загальну кількість знищених «Панцирів», то турецький ресурс Clash Report, відеоролики якого я з задоволенням викладаю, підрахував аж 15 одиниць. По закінченню цієї війни лівійці зможуть влаштувати єдине в світі, власне кладовище російських ЗРПК.

Що примітне, один з «Панцирів» знищених під аль-Вашка був на базі КАМАЗ, а не MAN, як ті що купили ОАЕ і передали Хафтару. Тому в цьому випадку можемо з великою вірогідністю стверджувати що то є вагнерівський зашквар. Чекаю на новий рейс «Скальпелю»)

В УНЄ усвідомили необхідність переформатування вірних місцевих ополчень зібраних за територіальним принципом до стандартів регулярної армії. Оголошено про створення нової 51-ї піхотної бригади, яка міститиме 3 піхотні батальйони, танковий батальйон, артилерійський батальйон і підрозділи безпеки та управління.

Лівійська армія на зараз готується до проведення нових активних наступальних дій. В мережі запроваджений режим мовчання. Подальший наступ можна очікувати як на півдні Тріполі в районі міжнародного аеропорту де вчора був відмінусований один «Панцир» так і в районі міста Тархуна.

Штурм міста аль-Асабія. Який розпочався після раптової відмови місцевих хафтарівців мирно здати місто, продовжився і сьогодні.

Урядові війська з боями дійшли до центра міста, після чого бойовики ЛНА розпочали відхід з аль-Асабія. Тікаючи хафтарівці полишили багато військової техніки. Місто, а фактично брами західної Лівії, на зараз повністю під контролем законного уряду Лівії.

З тим, в деяких містах здоровий глузд перемагає. Конвой з підкріпленням ЛНА з Сірта, який мав би підсилити прохафтарівські настрої в Бані Валід, не пустили до міста. Місцева військова рада прийняла рішення про те, що вони не бажають їх присутності і виставили хафтарівців геть.

Після фактичного розгрому всієї системи ППО Хафтара, треба очікувати ще більшої активізації роботи ударних БПЛА на всіх без виключення напрямках. Як доказом розширення ареалу панування Bayraktar – черговий палаючий бензовоз на дорозі з Аль-Равагха до Сірта.

Росія перекинула на північ Африки не менше восьми військових літаків з метою підтримки незаконних збройних формувань Халіфи Хафтара, про це повідомив в інтерв’ю телеканалу Bloomberg, начальник управління адміністрації визнаного ООН Уряду Національної Єдності (Згоди) Лівії Фатхі Башагха. За словами чиновника, не менше шести «МІГ-29» та два «Су-24» перекинуті на схід Лівії з авіабази «Хмеймім» в Сирії. Кремль утримався від коментарів з даного питання.

Посилаючись на начальника ВПС Хафтара Сакр аль-Джаруші, американські інформаційні бюлетені повідомляють, що сили Хафтара готові розпочати “найбільшу повітряну кампанію в історії Лівії в найближчі години”. Залишилися питання: чиї пілоти будуть за штурвалами цих літаків і чи вистачить у русні духу на пряме протистояння туркам?

Сама стаття за посиланням:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-21/haftar-s-forces-announce-air-campaign-against-turkey-in-libya

«Даві іх, бл..!». МЗС Туреччини, вже попередило, що атака на будь які турецькі об’єкти в Лівії, приведе до важких наслідків для самого нападника. Військовими законними цілями для турецьких ЗС будуть вважатися всі учасники незаконних збройних формувань Хафтара, а також його штаби та пункти управління. Для цього Туреччина задіє не лише своє угруповання ВПС, а й флот.

Ірак: Іракська розвідувальна служба оголошує про арешт Абделя Нассера Кірдаша, людини, яка наслідує ліквідованого лідера ІДІЛ Абу Бакр Аль-Багдаді. Хоча кажуть, що його заарештували ще два тижні тому СДС в Сирії і потім передали його іракським силовикам.

Сирія: Вчора стався ще один неприємний прецедент на територіях підконтрольних нібито проамериканським Сирійським Демократичним Силам (СДС). Кажуть, що асадити заблокували, а потім розвернули військовий патруль армії США, який намагався в’їхати до міста Умм аль Хайр поблизу Талль Тамру на північному сході Сирії.

Місто знаходиться недалеко від М4, і можливо, що американці зробили неправильний поворот, як це траплялося кілька разів у цій місцевості. І у цьому випадку немає нічого занадто драматичного, просто – перенаправлення. Але пропагандисти роздмухали «цілковиту перемогу» і наполягають саме на блокуванні проїзду. Американці цю історію не коментували.

Сирійська економіка добігає до свого колапсу. Сирійський науково-дослідний інститут прогнозує, що при нинішніх карантинних обмеженнях, які, як очікується, триватимуть до червня, сирійська економіка може збанкрутувати через втрати доходу від ледь функціонуючої системи збору податків.

Хоча, науковці Дамаського університету чомусь не врахували розореної внаслідок війни країни, яка знаходиться під владою режиму. І звісно ж всі негаразди поклали на коронавірус. Разом з тим гроші стрімко закінчуються. Втрати економіки в натуральному виміри дорівнюють 775 мільйонів доларів на місяць, або близько 26 мільйонів доларів на день.

Іран значно скоротив свої вливання в Сирію. І в самому Ірану вже лунають заяви, якби повернути витрачені 20~30 млрд. доларів на втримання асада при владі, якщо він все одно злетить. Про рашку і годі казати, вона ніколи не сплачувала свої рахунки. Суто злодії та мародери.

Тому асад вибрав останній шлях ще трохи побути диктатором. І це сирійські багатії. Другим з них, слідом за власним кузеном асада, під експропріацію потрапляє Самер Фос. Фос заробив свої статки, на торгівлі пшеницею та олією в курдських районах і контроль ісламських банків в Сирії, через які він обходив санкції.

Іран: ВМС США заявили, що будуть приймати “законні оборонні заходи” проти іранських суден на Близькому Сході, в разі їх наближення до американських військових кораблів на відстань ближче 100 метрів.

Очевидно це є червоною рискою та останнім попередженням Ірану, з кораблями якого ВМС США постійно перетинаються в Перській затоці. Адже ще в квітні Трамп писав у Твіттері, що “дав інструкції військово-морським силам топити будь-які іранські катери, якщо вони домагатимуться американських кораблів”.

Американський веб-сайт “Аль-Монітор” підтвердив, що за останні кілька днів у східний регіон Сирії з Іраку потрапило ще більше проіранських бойовиків, попри твердження ізраїльтян, що Тегеран почав вивід своїх сил.

У повідомленні вказувалося, що цей крок відбувся після нападу минулої суботи «невідомим літаком» на іранські ополчення в регіоні, коли автобуси, що перевозили десятки бойовиків, увійшли до району Альбукамаль у східній провінції Дейр Ез-Зор.

Зі свого боку, іранське агентство “Таснім”, цитуючи неназвані джерела, заявило: “Не відбулося жодної зміни кількості та якості іранської присутності, попри твердження ізраїльтян, що Іран поступово відходить від Сирії”.

Хусейн Амір Абдуллахіян, спеціальний помічник президента парламенту Ірану з міжнародних справ, днями заявив: “Немає обґрунтування Тегерану скорочувати кількість своїх сил у Сирії”, оскільки “сирійський уряд продовжує закликати і вимагає, щоб ми допомагали йому у боротьбі з тероризмом”.

Єгипет: Діючий осередок ІДІЛ на єгипетському Сінаї, провів черговий напад на підрозділ єгипетської армії. В опублікованому звіті терористів йдеться про вбивство 4 військових. Є також поранені.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Єгипет Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року