fbpx
Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Близький Схід Ізраїль Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Вагнерівці відступають з Тріполі, і розпочата їх евакуація. Черговий фейк від раша ЗМІ про «українського лікаря» в Лівії та відбілювання розгрому «Панцирів». Туреччина продовжує нарощування своїх проксі в Лівії та Сирії. Сирійські повстанці опублікували відео операції інгімасі.

Лівія: І знов на початку демонструю територіальні здобутки УНЄ в Тріполі за ранок сьогодні, вечір вчора. Нагадаю, що лівійська армія успішно за дні звільняє район за районом, на окупацію яких хафтарівцям знадобилися місяці.

На зараз активні бої перемістилися далі на південні околиці міста до Каср бін Гаширу, де розташовувалися командні пункти ЛНА та склади з боєприпасами.

У мережу потрапило відео, колони найманців Вагнера, як втікають з Тріполі та Тархуна до міста Бані Валід. В самій колоні можете побачити російські ББМ “Тигр-М”, ЗРПК “Панцир-С1” на базі КАМАЗ-6560.

На цих фото вагнерівська нечисть при більшому наближенні.

Як повідомляють, русня прибула до аеропорту Бані Валід, звідки їх мають евакуювати літаками у поки невідомому напрямку. Мер Бані Валід Салем Нуар повідомив, що частина російських найманців вже евакуйовано з аеропорту міста за 3 рейси та те що рейси все ще тривають. Загальна кількість виведених з Тріполі та Тархуна вагнерівських свинопсів оцінюється у близько 300 осіб.

Станом на зараз, можна дослідити наступне питання – про роль і місце вагнерівців у системі бойового функціонування хафтарівської ЛНА. Якщо фронти ЛНА в Тріполі та Тархуна посипляться то відзначимо організаційне та цементуюче значення, а якщо лівійські прибічники Хафтара та його суданські найманці протримаються ще тиждень, то ПВК Вагнер – це дороге, безкорисне, скрепоносне лайно.

Продовжуючи тему Вагнера, хочу повернутися до вчорашнього жмура і галасу, який він підняв. Пропагандисти що прохафтарівські, що російські в один голос почали волати, що то є брехня. Перші заявили, що то є не труп свіже запеченого російського вбивці, а восковий манекен.(Насправді в них жалюгідна уява). А ось русня, вигадала щось «надзвичайно нове» і обізвала цю мертву погань – українцем. За їхніми ствердженнями то був український лікар, який працював в Лівії і зник рік тому.

Але треба віддати належне нашим (українським) спецслужбам та дипломатам бо в той же день, «зниклий лікар» дав пояснення з Майдану Незалежності в Києві та домашнє інтерв’ю, які були перекладені англійською та арабськими мовами. Пропагандистські пельки миттєво стулилися. Гарна робота.

Лівійська армія знову захопила еміратську ББМ TERRIER LT-79, яку дуже ефектно тягне за собою турецький Kirpi. Чудовий медіа хід.

А у районі Бін Валід хафтарівці знову збили власний БПЛА Wing Loong II.

А ось певно винуватець цього, не побоюся сказати, вдалого пострілу, російський ЗПРК, помічений в Бані Валід.

Що цікаво, російськи медіа-смітники вже розпочали акцію відбілювання невдач скрепоносних «Панцирів», вказуючи на їхні «блискавичні результати» у збитті Bayraktar. Цього китайського дрона вони також зарахували до турецьких. Всього ж російськими пропагандистами нараховані збиті 54 турецьких ударних БПЛА. П’ятдесят чотири!!! Їх всього у турків 114 одиниць. Цікаво, коли ці підрахуї оголосять про збиття наприклад 120 з них?

На землі, лівійська армія продовжує просування на півдні Тріполі. Після звільнених районів, настала черга Айн-Зара. Просування сильно сповільнює щільне мінування всього навколо. Хафтарівці залишили після себе багато «подарунків». З обіду військами УНЄ був звільнений район мечеті Тіба.

В районі міжнародного аеропорту Тріполі, продовжуються запеклі бої. Тут ЛНА трішечки вперлося і поки тримається. Повідомляють про великі втрати з обох сторін.

Єдиний частковий успіх, що мали хафтарівці на півдні Лівії, після контрнаступу на місто Мізда та прилеглі території, загальмував.

На зараз, ЛНА обстрілюють урядові сили з РСЗВ та проводять повітряні удари від Гар’яну до Аль-Асабії. Внаслідок обстрілу міста Гар’ян в таборі аль-Салкхана розпочала масштабна пожежа.

Подібна активність на другорядному напрямку, скоріш за все пов’язана необхідністю розблокувати дороги для виходу решток вірних Хафтару бойовиків з західних районів Лівії.

В подальшому, прогнозується поступове послідовне відкочування хафтарівських військ з фронтів Тріполі та Тархуна. Час який буде витрачений для стримування наступу лівійської армії, має бути використаний для побудови ешелонованої оборони в районі міста Сірта, що на схід від Місрати. Підрозділи, які Хафтару вдасться врятувати та зберегти їх боєздатність, будуть передислоковані на цю нову лінію оборони.

Туреччина: Після оприлюднення інформація про підсилення ВПС Хафтара, як мінімум 8 винищувачами, Туреччина значно посилила свою активність на лівійському напрямку. Як повідомляє The Jerusalem Post над лівійським узбережжям значно посилилася присутність розвідувальних радіолокаційних літаків раннього попереджування Boeing 737.

 

Ще два турецькі вантажні С-130, здійснили чотири рейси в період за 21 по 24 травня зі Стамбула до аеропорту у місті Місрата, Лівія. Про вантаж цих Hercules не повідомляється.

Згідно повідомлення МО Туреччини, тринадцять терористів були нейтралізовані під час повітряних операцій, що проходили в північних районах Іраку – Хафтанін, Зап, Хакурк та Гара.

Ірак: Непослідовна політика США на Близькому Сході приводить до своїх сумних результатів. Дико спостерігати, як шиїтські ополчення сформовані та оснащенні американцями, але взяті під ідеологічну опіку Ірану, відверто демонструють (22 травня, північ іракської провінції Кіркук,) свою неповагу до головного позаблокового союзника США – Ізраїлю.

Проте ті ж самі шиїтські проіранські ополчення в Сирії є куди більше відвертими. На фото їх підрозділ, що дислокується в місті Саракіб, провінція Ідліб.

Сирія: Джерело в розвідці асадівській Сирійської Арабської армії: «На території Ідлібу турецькими інструкторами в таборі Баш-Мешлі (прикордонний з Туреччиною район, що знаходиться в 10 кілометрах на південний схід від міста Рейнхали) відновлено підготовку танкістів з числа бійців Сирійської Національної армії. Їх навчають за спеціальностями: механік-водій, навідник-оператор, командир танку або БМП. Якщо це так, то Ердоган готує ще один «сюрприз» для ху@ла в Сирії. І ми зможемо побачити World of Тanks між модернізованими російським Т-72 та турецькими М-60.

Русня вчергове вчора заблокували рух патрулю ЗС США в районі сирійського міста Талль-Тамр, провінція аль-Хасака. Кажуть, що американська сторона не погодила проходження патрулю через «ворожу» територію, згідно «протоколу про деконфліктацію», укладеному раніше між москвою і Вашингтоном.

Інцидент мав локальний характер і тривав не більше кількох хвилин. Після того як американцям пояснили причину заборони на проходження вони розгорнутися і поїхати у зворотному напрямку. Нахабство свинопсів, як і їх сирійських посіпак потроху збільшується.

Oпepaтивний штaб повстанців Ідлібу опублікував відeo останньої операції інгімacі, яку провели бійці опозиції в селі Танджара долини Аль-Габ, на північному заході Хама. Операція була проведена як відповідь на постійні провокації з боку сил режиму. Під час цієї акції постраждали 60 асадитів, 37 з яких були вбиті. Інгімасії втратили 8 муджахідів. Увага відео містить жорстокі сцени насилля.

Іран: Перший танкер FORTUNE з іранською нафтою для режиму Мадуро у Венесуєлі, був взятий під супроводження військовими кораблями ВМС Венесуели після його входження в економічну зону цієї країни.

Як бачимо, США так і не наважилися зупинити цей вантаж нафти від однієї санкційної країни до іншої. Під час всього маршруту FORTUNE продовжував передавати Гібралтар, як місце їх кінцевого призначення. Все кіна не буде, розходимось.

Ізраїль: Моніторингова група The Syrian Observatory for Human Rights повідомляє , що в суботу, 23 травня, в пустелі Аль-Маядін, провінції Дейр Ез-Зор, на сході Сирії, ударом з повітря було знищено автомобіль, “пов’язаний з іранським Корпусом вартових ісламської революції” .

За даними SOHR, в результаті вибуху загинули троє військовослужбовців КВІР. Джерела SOHR кажуть, що атака, була здійснена безпілотним літаком. Армії Ізраїлю або США не брали на себе відповідальність за цю атаку. Ну як завжди)


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Ізраїль Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 9 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 3 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 1 липня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 30 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 28 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Дайджест подій на Близькому сході. 26 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 23 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 22 червня 2020 року