fbpx
Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Масові протести в США продовжуються

Масові протести в США продовжуються

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 березня 2020 року

Близький Схід Ірак Йорданія Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

В Лівії турецькі БПЛА знищують хафтарівських найманців з вагнерівцями. Туреччина на шляху порозуміння з курдами. Саудівська Аравія знов атакована балістичними ракетами.

Події які зараз розгортаються в Лівії є для нас фактично продовженням сирійської війни з усіма наслідками, які так само важливі. Отже в Лівії (поки в Сирії триває перемир’я) знов зійшлися у битві підтримуваний Туреччиною міжнародно визнаний Уряд Національної Єдності на чолі з Ф. Сараджем та підтримуваний росією заколотник Х.Хафтар, зі своєю так званою Лівійської Національною Армією. Крім росії Хафтара, активно підтримує Єгипет та ОАЕ. В його армії крім назви мало чого залишилося від корінних лівійців. Більшість з них це різноманітні найманці з африканських країн, як правило мусульмани-салафіти і звісно ж ПВК Вагнер. Кількість останніх, нагадаю, оцінена в 2,5 тис. голів.

Остання фаза битви за Тріполі, розпочалася у квітні минулого року, коли Хафтар пообіцяв взяти лівійську столицю за два тижні. До останнього часу, сторони знаходилися у т.зв. «лівійському пінг-понгу», коли тривалі позиційні бої не приносили суттєвих результатів одним чи іншим, обмежуючись тактичними успіхами. Хафтар розуміючи, що «двотижневий штурм» трохи затягнувся, зібрав допомогу де тільки зміг. І використовуючи розмови про перемир’я, як ширму, готував новий наступ.

В свою чергу, Туреччина не стала стояти осторонь, фактично від повалення законного уряду Лівії іноземними найманцями та за кошти різних країн, і згідно заключної угоди стала надавати військову допомогу братньому лівійському народу. Крім військової техніки, легкого озброєння, Туреччина залучила своїх інструкторів для підготовки лівійської армії та перекинула деяку кількість ударних БПЛА. На зараз їх кількість оцінюється до 10 од. За останні місяця принаймні два з них були втрачені.

Крім того, Туреччина надіслала добровольців в складі своєї ПВК з числа сирійців. Такі мобілізаційні ресурси, в турків майже невичерпні, враховуючи кількість сирійських біженців в самій Туреччині. І після розгортання сил та засобів, об’єднані сили УНЄ та турецьких сил вирішили дати відсіч і припинити майже безпричинні напади хафтарівських найманців на лівійську столицю.

Лівія: Битва, яка розпочалася як превентивний наступ сил УНЄ триває з минулої середи. За останні два дні, урядовим силам вдалося трохи просунутися напрямку Сірти на схід від Місрати.
Хафтар зі свого боку, майже постійно намагається атакувати, щоб відновити ініціативу. І не зважаючи, що за залученням сил лівійська війна не може зрівнятися з сирійської, бої йдуть жорстокі.

Значуще значення в успіхах лівійської армії належить безумовно БПЛА Bayraktar TB2. Їх використання у зв’язці з літаком розвідником Boeing E-7T, який обладнаний як засобами розвідки так і РЕБ, дають гарні результати. В цілому тактика їх використання подібна до сирійської. Першочергове знищення передових цілей, які становлять безпосередню загрозу військам з поступовим переходом від знищення колон противника до баз та пунктів управління.

За ці ж два дні, Bayraktar TB2 знищили понад 70 цілей, 50 з яких були мобільними. Понад 103 хафтарівських найманців ліквідовані, поранених за дві сотні. Крім того вчора в місті Сірта був атакований оперативний штаб місцевого угруповання ЛНА.

В цьому ударі був ліквідований командир хафтарівського угруповання генерал-майор Салім Дір’як (на фото) та його заступник бригадний генерал Каддафі Аль-Садай. З ними разом загинули ще вісім офіцерів штабістів.

Також, в цьому районі біля аль аль-Вішка Bayraktar TB2 знищили декілька конвоїв з підкріпленням для ЛНА і склад з боєприпасами.

Важливо. В районі Каср бін Гашір, що біля міжнародного аеропорту Тріполі на півдні лівійської столиці, ударні безпілотники поцілили штаб вагнерівців. Кількість свинособачих втрат поки не відома.

На цій ділянці фронту, ЛНА за підтримки російських найманців, намагаються проламати оборону Тріполі. Постійно атакують, але зазнавши втрат відкочуються назад.

Місто Зувара в захід від Тріполі, в облозі і готується до атаки ЛНА, які намагаються зосередитися для штурму. Їх запал трохи притушують ті самі Bayraktar TB2, які вже третій день поспіль наносять нищівні удари по місцям їх зосередження на базі аль-Ватійя.

Таким чином, сили законного уряду Лівії за підтримки турецьких ВПС, на зараз продовжують виснажувати противника, перед підготовкою більш масштабного контрнаступу.

ЛНА Хафтара за цей період може похвалитися декількома повітряними ударами по військам УНЄ під Абу-Грін.

Там же лівійська армія втратила турецький БМП ACV-15.

Ситуація починає складатися не на користь Хафтара, який офіційно звернувся до Єгипту за відкритою військовою допомогою. Раніше, до приходу турків в Лівію, єгипетські ВПС дозволяли собі безпосередньо втручатися на боці ЛНА.

На ряду з рашкою, ще одна, європейська країна – Франція, майже відкрито підтримує узурпатора Хафтара. Не надаючи прямої військової підтримки ЛНА, хоча французи добре їх оснастили ще під час спільної боротьби з ІДІЛ в Лівії, вона докладає міжнародних зусиль. І не гребує тиснути на турків. Так, французький військовий фрегат змусив турецьке вантажне судно з допомогою для Лівії, змінити курс і повернути від лівійських берегів. Свої дії французи, пояснюють виконанням резолюції ООН по «ембарго на постачання зброї в Лівію». З тим, численні конвої з озброєнням виробництва ОАЕ та Йорданії Хафтару, вони воліють не помічати.

Цікаво, не про це втручання у лівійські справи обговорював Помпео з міністром оборони Франції в останній телефонній беседі?

Туреччина: Президент Незалежної ради курдів Абу Салех: “Ми, як представники патріотичних курдів, створили цю раду проти тих рухів, які не мають зв’язку з курдським народом, а лише виконують доручення держав, які їх підтримують”. Сам, Небіх Муса Таха Абу Салих є одним з курдів Алеппо і головою свого племені, яке налічує близько 40-45 тисяч людей. Я також головою Спільноти для сирійських курдських племен, яка охоплює весь курдський народ навколо Сирії. Крім того, він є засновником незалежної курдської ради. Тому тримаємо кулаки за майбутнє порозуміння між турками та курдами.

З тим, інспіровані агенти «деяких країн» намагаються відвернути курдський народ від незалежності і повернути його назад в пащу режиму. Співголова курдської партії «Демократичний союз» (PYD) Айша Хассо не виключила можливості приєднання сирійських демократичних сил до підрозділів режимної Сирійської Арабської Армії і Загонам ополчення (YPG) на північному заході країни в Великому Ідлібі. Це залежитиме від угоди між «сирійським демократичним союзом» і офіційним Дамаском з приводу статусу СДС.

Подібні заяви є спадком непослідовної політики сьогоднішньої адміністрації США в Сирії. Курди не мають власних сил для проведення самостійної політики, тому заяви про вихід американців з Сирії, змусили їх шукати нових союзників. І ці «союзники» добре знаходяться. Особливо за російські гроші. Але маємо, що маємо.

Ірак: Вже третя військова база в Іраку, буле передана іракському уряду разом з обладнанням на 1 млн. доларів.

Слідом за базами Ель-Каїм (провінція Анбар) і Аль-Каяра (провінція Найнава) Міжнародна коаліція передала базу К1 (провінція Кіркук) представникам ЗС Іраку. На цій базі розташовувалися близько 300 чоловік особового складу армії США. Вони були перерозподілені між іншими базами в Іраку.

Сирія: В сирійському Ідлібі зберігається майже повна тиша. Сьогодні турецька сторона не зафіксувала жодного обстрілу з боку асадитів.

Чого не скажеш про північ Сирії, де протурецьки сили протистояють курдським YPG. І знов бойовики YPG з реактивних систем обстріляли околиць міста Азаз. Повідомляється, що дісталося і турецькій базі, розташованій в тому ж районі. Вочевидь «деяким країнам» турецько-курдське порозуміння ой як не до смаку.

Заворушення на півдні Сирії, під російські гарантії, закінчилося. Наслідком вбивства трьох місцевих і поранення ще двох лідерів місцевого племені, коштувало асадитам 17 осіб. Їх сьогодні ховали в аль-Курайе, на півдні провінції Сувейда.

Йорданія: Після того, як у липні 2017 режим взяв під контроль майже всю ділянку кордону з Йорданією, значно збільшився наркотрафік з Сирії. Вчора, у суботу, йорданська армія затримала двох озброєних перевізників, які перевозили 262 тис. наркотичних пігулок та ще велику кількість «гашишу».

І раніше йорданська армія попереджала декілька спроб контрабанди на територію Йорданії великих партій наркотиків із контрольних зон режиму асада. Наркотрафік став однією з джерел фінансування сирійського режиму.

Саудівська Аравія: Вчора вночі, як кажуть, з території підконтрольній єменським хуситам по Королівству було випущено три балістичні ракети. Дві з них перехопили ППО КСА над столицею країни Ер-Ріядом, ще одна була збита в Джазані.

Бачимо, що нафтова війна в якій КСА так само зазнає величезних втрат, є лише вимушеним кроком самозахисту перед військовою загрозою з боку Ірану та його маріонеток, за безпосередньої підтримки кремля.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід Ірак Йорданія Лівія Саудівська Аравія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 3 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Огляд масових протестів в США (stabilization).

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 2 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 1 червня 2020 року

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Огляд масових протестів в США (російський слід).

Масові протести в США продовжуються

Масові протести в США продовжуються

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 30 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 29 травня 2020 року

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Поліцейський «бєзпрєдел», або історія одного вбивства в США.

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 28 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 27 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії. 26 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 25 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії та дайджест подій на Близькому сході. 24 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року

Війна в Лівії. 23 травня 2020 року