fbpx

Як Німеччина посилює українські спецпідрозділи?

Військова допомога Німеччина Україна

Прямі боєзіткнення, збір розвідувальної інформації та диверсії. У війні проти російських збройних сил українські спецпідрозділи виконують широкий спектр завдань.

В умовах високого ризику вони проводять непомітні операції на передовій та за її межами. Цілком логічно, що для цього задіюються добре оснащені, навчені та досвідчені бійці.

Аби допомогти Україні у війні проти Росії, Німеччина та низка інших країн з минулого року навчають і оснащують українські спеціальні підрозділи.

Навчання українських спеціалістів

Німеччина почала тренувати українських бійців спеціальних підрозділів у 2022 році, хоча жодних подробиць про це не розкривалось. Відомо про щонайменше 50 бійців, що були підготовлені протягом останнього року Бундесвером.

Згідно з моїми дослідженнями, з тих пір не було опубліковано жодної нової інформації щодо кількості навчених військових, хоча відомо, що навчання продовжується.

На жаль, у 2023 році уряд Німеччини майже не оприлюднював точних цифр щодо підготовки українських військових. Інформація обмежена і щодо підготовки українських сил спеціальних операцій, що певною мірою зрозуміло.

Однак стаття, опублікована на веб-сайті Бундесверу в грудні 2023 року, розкриває деякі деталі. Навчання проводить німецький KSK (Kommando Spezialkräfte) – Командування сил спеціального призначення.

Мета навчання – дати можливість українським військовим, які пройшли підготовку в Німеччині, самостійно продовжити навчання в Україні. Основна увага зосереджена на тренуванні тактичних наземних пересувань одного або кількох бійців в урбанізованій місцевості, а також ближньому бою, що відомий як CQB – close quarter battle.

У перші дні навчання переважають інструктаж і початкова підготовка. Українські солдати повинні безпечно опанувати використання різних зразків озброєння та транспортних засобів.

Було опубліковано кілька фотографій тренувань із вогнепальної зброї, виданої Бундесвером. У мене була цікава розмова про це з Метью Моссом з «The Armourer’s Bench», експертом зі зброї, який зараз зосереджується на війні в Україні.

За його словами, українські військові тренуються не тільки з кулеметами MG3, які вже тривалий час перебувають на озброєнні ЗСУ, а і з новітніми MG5, які надійшли в Україну лише на початку серпня.

Вони також навчаються застосовувати штурмові гвинтівки Haenel MK556, які мали замінити G36 у Бундесвері до того, як Haenel через доведені порушення патентів був виключений з процесу Міністерством оборони Німеччини.

Про українських військових німецький начальник навчання зробив таку заяву:

“Українські солдати високомотивовані, дуже допитливі і готові вчитися. Хороший рівень підготовки досягнуто як у ближньому та міському бою, так і в напрямках підготовки «тактична мобільність» та «стрільба»“, – розповів начальник навчального відділу підполковник Т.

“Висока мотивація, бажання вчитися та жага знань” -ми постійно чуємо подібні заяви про українських військових, які навчаються на Заході, і не лише від німецьких інструкторів.

Спорядження для українських бійців

Ще в жовтні українські військові отримали певну увагу в німецьких ЗМІ. Причиною цьому став пакет військової допомоги вартістю 20 мільйонів євро, який Міністерство оборони Німеччини оприлюднило в прес-релізі.

У пакеті передбачалась поставка транспортних засобів, озброєння та особистого спорядження, що мало посилити українські спеціальні підрозділи.

З часом стали відомі додаткові деталі цього траншу. Наприклад, німецький журнал “cpm Defense Network” повідомив, посилаючись на добре поінформовані джерела, про передачу 50 електричних мотоциклів E-Bike EMU.

Електричний двигун цих мотоциклів не потребує обслуговування та безшумний. Запас ходу становить 60 км на одному заряді акумулятора. Акумулятор можна замінити за лічені секунди. Він ідеально підходить для спецпризначенців, яким необхідно швидко і тихо пересуватися по бездоріжжю.

Також Rheinmetall поставить в Україну п’ять високомобільних машин Caracal. Про це компанія повідомила в прес-релізі 14 листопада.

Представник компанії підтвердив мені, що уряд Німеччини оплачує ці транспортні засоби, а тому покриває витрати на виробництво, навчання та доставку. Перші машини будуть поставлені в Україну до кінця 2023 року, решта – на початку 2024 року.

Caracal – це мобільна платформа 4×4, спеціально розроблена для потреб аеромобільних формувань і сил спеціальних операцій.

Німеччина та Нідерланди підписали рамковий контракт з Rheinmetall на поставку до 3058 каракалів на суму до 1,9 мільярда євро. Перші автомобілі мають надійти замовникам на початку 2024 року.

Відповідно, Україна стане першим користувачем цих автомобілів у всьому світі, ще до того, як їх отримає Бундесвер.

Також у жовтні Метью Мосс опублікував фотографію, яка свідчить про те, що пара G36 прибула в Україну. Оскільки це гвинтівка німецького виробництва, а транш для українських спецназівців було оголошено лише за тиждень до цього, виникла підозра, що вони були доставлені з Німеччини.

Однак на початку листопада речник міністерства оборони Німеччини повідомив мені, що їм «не відомо про передачу цієї зброї Україні».

Зображення

Українським військовим також було передано високоякісні далекобійні високоточні гвинтівки Haenel HLR 338. Нещодавно уряд Німеччини повідомив про поставку 15 таких гвинтівок в Україну. Ще 435 мають бути доставлені в майбутньому.

На жаль, невідомо, який саме варіант чи можливі варіанти будуть доставлені в Україну. Haenel не надав мені коментар стосовно цього.

Ще одним цікавим зразком озброєння, що надійшов на озброєння українських спеціальних підрзділів, є кулемет MG5 виробництва Heckler & Коch.

Загалом Німеччина поставила Україні 100 MG5. Це дуже сучасний кулемет, який також стоїть на озброєнні Бундесверу і все більше замінює старий, але все ще чудовий MG3.

З опублікованих фотографій і відеоматеріалів ми знаємо, що HK MG5 застосовується наступними підрозділами HUR MO:

  • Диверсійно- розвідувальний підрозділ “Кракен” ГУР МО
  • Тактична група “Афіна” Інтернаціонального легіону ГУР МО
  • Підрозділ спеціального призначення “Шаман” ГУР МО
  • Підрозділ спеціально призначення “Стугна” ГУР МО
  • Батальйон “Сибір”
  • Центр спеціального призначення “Омега” НГУ.

Крім того, деяка кількість також потрапила на озброєння до інших підрозділів Інтернаціонального легіону, зокрема, до грецьких добровольців.

Метью Мосс кілька днів тому опублікував чудову статтю про MG5, який перебуває на озброєнні ЗСУ. Він спілкувався з численними членами різних команд, і їхня оцінка MG5 у бойовому застосуванні переважно дуже позитивна.

Оцінку я поділяю, тому що офіційно в Україну було поставлено лише 100 MG5, але ми бачимо багато фото та відео відповідно.

 

Якщо вам сподобався цей допис, можете підписатися на мене на XBluesky, Mastodon або Telegram.

Військова допомога Німеччина Україна