Британія отримала перші винищувачі F-35B

Британія отримала перші винищувачі F-35B

F-35 Королівські ВПС Великої Британії Міжнародні новини

До складу 617-ї ескадрильї “Dаmbusters” Королівських ВПС Великої Британії прибули перші чотири багатоцільових винищувача 5-го покоління Lockheed Martin F-35B Lightning II, повідомляє прес-служба уряду Великої Британії

Літаки здійснили безпосадночний переліт зі США на британську базу ВПС у Мархемі. Очікується, що F-35B поступово замінять літаки Tornado GR.4A 617-ї ескадрильї.

Всього для Королівських Військово-повітряних сил та Військово-морських сил заплановано придбати 138 винищувачі F-35B, з яких підписано домовленості на купівлю 48 літаків.

Очікується, що саме ці літаки стануть на озброєння нового британського авіаносця HMS Queen Elizabeth, яки на початку грудня 2017 року був введений до складу Королівських ВМС Великої Британії.

Також нагадаємо, що на початку листопаду 2017 року перші винищувачі F-35 отримала Норвегія, загалом впродовж наступних 10 років можуть отримати до півсотні американських винищувачів п’ятого покоління.

F-35 Lightning II, розроблений американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics Company. Виготовляється у трьох варіантах — F-35A — звичайний, F-35B — з укороченим зльотом і вертикальною посадкою та F-35C — палубний (короткий зліт за допомогою катапульти та посадка з використанням аерофінішера).

F-35 Королівські ВПС Великої Британії Міжнародні новини