fbpx
Британський розвідник увійшов до Чорного моря

Британський розвідник увійшов до Чорного моря

Азовське море Велика Британія Королівський ВМФ Великої Британії Крим Розвідувальні кораблі Україна Флот Чорне море

Вчора, 17 грудня 2018 року пізно ввечері, корабель HMS Echo (H87) Королівський військово-морський флот Великої Британії увійшов до Чорного моря через протоку Босфор.

Про це повідомляє Yörük Işıkна сторінці у Twitter

Візит до Чорного моря відбувається в рамках домовленостей між Україною та Великою Британією, яких вдалось досягти 21 листопада 2018 року під час візиту до Лондона Міністра оборони України Степана Полторака.

Тоді висловлюючи підтримку Україні Державний секретар з питань оборони Великої Британії Гевін Вільямсон оголосив, що до Чорного моря у 2019 році буде направлений корабель HMS Echo (H87).

Але зважаючи на загострення через акт російської агресії проти українських моряків та їх захоплення у нейтральних водах Чорного моря Британія виконала свою обіцянку раніше. Так HMS Echo (H87) став першим кораблем НАТО, що не мають виходу до Чорного моря, який увійшов до акваторії з початку Керченської кризи.

HMS Echo (H87) – багатоцільовий гідрографічний корабель океанського типу, один з двох цього проекту у складі Королівського флоту Британії (інший – HMS Enterprise (H88) вже заходив до Чорного моря на початку 2018 року). Це перші кораблі британського флоту оснащені азимутальними двигунами, що надають їм надзвичайно точну керованість та маневреність на низьких швидкостях аж до самостійної швартовки без залучення буксирів. Також, завдяки цим двигунам та носовому підрулюючому пристрою можливе довгочасне знаходження на одній точці не залежно від течії чи вітру, що важливо при підводній діяльності.

Читайте також: Кого британський флот відправив у Чорне море

Головне призначення HMS Echo (H87) – проведення дослідних гідрографічних чи геодезичних операцій (у тому числі в інтересах підводного флоту) та підтримка амфібійних операцій, також, можливе використання у якості корабля управління морськими операціями, протимінного застосування (при цьому можливе збільшення екіпажу до 81 особи), пошуку та ідентифікації підводних об’єктів.  Корабель має підвищені умови комфорту для екіпажу, який розміщений у двомісних каютах (окрім командира та його помічника, які живуть у одномісних каютах).  Для виконнаня покладених завдань  Enterprise  оснащений найсучаснішими системами серед яких: сканери бокового огляду, багатопроменевий  та однопроменевий ехолоти, обладнання для досліджень проб води на різних глибинах та ґрунту, магнометр, системи картографування та дослідження морського дна, та інші. Також є один гідрографічний катер який може діяти в певній автономії від корабля-носія.

Короткі тактико-технічні характеристики:

Водотоннажність: 3740 тон;
Довжина: 90,6 м;
Ширина: 16,8;
Осадка: 5,5 м;
Силова установка: дизель-електична, 3 дизель-генератори (4,8 МВт) та 2 дизель-генератори у азимутальних двигунах (2х1,7 МВт)  та 1 маневровий підрулюючий двигун (0,4 МВт);
Швидкість: до 15 вузлів (28 км/год), економічний ход – 12 вузлів;
Дальність ходу: 9300 миль (17200 км) при 12 вузлах;
Автономність: 35 діб;
Екіпаж: до 72 осіб (48 осіб постійно перебувають на судні)
Озброєння: 2 20-мм АУ Oerlikon, 3 7,62-мм кулемети M134 Minigun, 4 7,62-мм кулемети FN MAG


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Азовське море Велика Британія Королівський ВМФ Великої Британії Крим Розвідувальні кораблі Україна Флот Чорне море