fbpx
“Булава” знову засмутила російських військових

“Булава” знову засмутила російських військових

Балістичні ракети Росія Світ Ядерна зброя

При черговому випробувальному пуску міжконтинентальної балістичної ракети “Булава” морського базування відбувся технічний збій у роботі двигуна третьої ступені. “9 грудня з борту атомного підводного ракетного крейсера “Дмітрій Донской” в рамках льотно-конструкторських випробувань з акваторії Білого моря був здійснений пуск міжконтинентальної балістичної ракети “Булава” з підводного положення”, – говориться в повідомленні Міноборони РФ, яке цитує канал “Вєсті” . 

“Після повернення корабля на базу були вивчені дані телеметричного контролю під час пуску. За результатами вивчення встановлено, що перші дві ступені ракети відпрацювали в штатному режимі, однак на наступному, третьому етапі траєкторії польоту стався технічний збій”, – сказали у військовому відомстві. “За даними контролю, зафіксована нестійка робота двигуна третьої ступені ракети”, – відзначили в Міноборони. 

За останні п’ять років було здійснено 11 випробувальних пусків “Булави”. Тільки п’ять з них були визнані повністю, або частково успішними. “Булавою” планується оснащувати нове покоління стратегічних підводних човнів ВМФ Росії. Ракета може нести до 10 гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення по 100-150 кілотонн, здатних змінювати траєкторію польоту по висоті і курсу, має маловисотний профіль польоту. Двигуни першої і другої ступені – твердопаливні, третьої – рідинний – для забезпечення необхідної швидкості маневрування на етапі розведення бойових блоків.

Балістичні ракети Росія Світ Ядерна зброя