fbpx
Бюджет ЗСУ на 2019 рік потребує 112 млрд гривень

Бюджет ЗСУ на 2019 рік потребує 112 млрд гривень

Віктор Муженко Грошове забезпечення Держбюджет ЗСУ Начальник Генерального штабу

В інтерв’ю ВВС Україна Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко розказав, що фінансові потреби для армії у 2019 році складають щонайменше 112 млрд гривень.

“Ми порахували, що це має бути сума приблизно 112 млрд грн. Це мінімальна потреба для армії. А нам поки доводять показники на 82 млрд грн. І це явно недостатньо для того, щоб утримувати ЗСУ в боєздатному стані, я вже не кажу про нарощування спроможності”, – розповів керівник Генштабу.

Серед основних проблем які назвав Головнокомандувач ЗСУ  – спостерігається відтік військових кадрів, у тому числі через проблеми матеріального характеру. Що може мати серйозні наслідки для боєготовності ЗСУ, якщо не прийняти необхідні міри.

“Наші дослідження показують, що базовим грошовим забезпеченням для військовослужбовця мають бути 15 тисяч. У нас зараз 7 тисяч, ця цифра має зрости щонайменше удвічі. Тоді це буде достойний рівень матеріальної компенсації за всі ті незручності та те напруження, яке вони відчувають”, – розповів Муженко.

Муженко пояснив, що через звільнення в армію набирають нових контрактників, який треба знову готувати.

“А через певний термін вони знову звільняються. Нам потрібно тримати потужне ядро ЗС, тоді це сприятиме посиленню спроможності армії”, – зазначив він.

При цьому він запевнив, що на передову ця ситуація не впливає, адже там значно більші грошові виплати.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Віктор Муженко Грошове забезпечення Держбюджет ЗСУ Начальник Генерального штабу