fbpx
БЮТ пропонує визнати УПА воюючою стороною

БЮТ пропонує визнати УПА воюючою стороною

Друга Світова Війна Історія Україна УПА

Блок Юлії Тимошенко хоче визнати УПА воюючою стороною у Другій світовій війні. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді. За пропозицією депутатів, визначати приналежності особи до воїнів УПА будуть у суді. За інформацією прес-служби парламенту, в законопроекті йдеться: “Держава визнає Українську повстанську армію, яка вела національно-визвольну боротьбу за відновлення незалежності Української Самостійної Соборної Держави, воюючою стороною в Другій світовій війні”. 

У документі також наголошується, що “на воїнів УПА, які брали участь у національно-визвольній боротьбі проти німецько-фашистських загарбників та / або які проводили збройну боротьбу з тоталітарним режимом СРСР за відновлення незалежної української держави, поширюється статус учасників бойових дій”.

Разом з тим “на колишніх воїнів УПА поширюються пільги, передбачені законом про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, як для учасників бойових дій”.

“Воїни УПА мають право на отримання безкоштовних консультацій щодо надання статусу учасників бойових дій в уповноважених органах державної влади, до компетенції яких входить вирішення питання про надання статусу учасників бойових дій”, – також говориться в законопроекті.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Друга Світова Війна Історія Україна УПА