fbpx
Чорногорія в НАТО один рік, що вже змінилось?

Чорногорія в НАТО один рік, що вже змінилось?

Балкани НАТО Світ Чорногорія

Рік тому вперше за останні сім років Північно-Атлантичний альянс розширився – до нього приєднався ще одна країна – Чорногорія. Що вже змінилось у безпековому плані за цей короткий час у країні, в якій ще донедавна відчувалась велика російська протидія щодо вступу до НАТО.

Через рік, після вступу Чорногорії до НАТО, союзники країни по Альянсу – Італія та Греція вже здійснюють патрулювання повітряного простору на своїх винищувачах, адже своїх бойових літаків країна не має:

NATO air policing over Montenegro

A year on from #Montenegro joining the Alliance, #NATO Allies Italy and Greece have started air policing over the country.

Gepostet von NATO am Mittwoch, 27. Juni 2018

Також запущено низку програм між Чорногорією та НАТО.

Нагадаємо, що три роки тому Чорногорію офіційно запросили стати членом НАТО. І після того, як протокол про приєднання у червні 2017 року схвалили всі члени альянсу – Чорногорія стала повноправним членом військового блоку.

Співпраця Чорногорії з НАТО розпочалась ще 2006-го року. Тоді після проголошення незалежності країна приєдналась до програми Партнерства заради миру. А згодом – і до виконання Плану дій щодо членства в альянсі.

Балканська держава стала 29-м членом НАТО після того як усі держави-члени альянсу ратифікують даний протокол. Крім того, Чорногорія також перший член НАТО, територію якого бомбардували сили альянсу в минулому.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Балкани НАТО Світ Чорногорія