fbpx
Чорногорія в НАТО один рік, що вже змінилось?

Чорногорія в НАТО один рік, що вже змінилось?

Балкани НАТО Світ Чорногорія

Рік тому вперше за останні сім років Північно-Атлантичний альянс розширився – до нього приєднався ще одна країна – Чорногорія. Що вже змінилось у безпековому плані за цей короткий час у країні, в якій ще донедавна відчувалась велика російська протидія щодо вступу до НАТО.

Через рік, після вступу Чорногорії до НАТО, союзники країни по Альянсу – Італія та Греція вже здійснюють патрулювання повітряного простору на своїх винищувачах, адже своїх бойових літаків країна не має:

Також запущено низку програм між Чорногорією та НАТО.

Нагадаємо, що три роки тому Чорногорію офіційно запросили стати членом НАТО. І після того, як протокол про приєднання у червні 2017 року схвалили всі члени альянсу – Чорногорія стала повноправним членом військового блоку.

Співпраця Чорногорії з НАТО розпочалась ще 2006-го року. Тоді після проголошення незалежності країна приєдналась до програми Партнерства заради миру. А згодом – і до виконання Плану дій щодо членства в альянсі.

Балканська держава стала 29-м членом НАТО після того як усі держави-члени альянсу ратифікують даний протокол. Крім того, Чорногорія також перший член НАТО, територію якого бомбардували сили альянсу в минулому.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Балкани НАТО Світ Чорногорія