fbpx
Американські військові знайшли безпечну заміну тротилу

Американські військові знайшли безпечну заміну тротилу

ОПК

Армія США сертифікувала нову вибухову речовину, яка в перспективі замінить у снарядах традиційний тринітротолуол, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Defpro. Нова речовина одержала назву IMX-101 (Insensitive Munitions Explosive 101, вибухівка боєприпасів зниженої вибухонебезпечності 101). На першому етапі речовина буде поставлятися в снарядах M795 калібру 155 міліметрів.

Першими нові боєприпаси одержать підрозділи Армії й Морської піхоти США. Як очікується, партію з 1200 M795 військові одержать уже в 2011 році. При цьому постачання аналогічних боєприпасів на основі тротилу поступово припинеться. Перехід на IMX-101 є частиною масштабної програми армійського центру досліджень і розробок озброєння Пікатинського арсеналу по переходу на боєприпаси зниженої вибухонебезпечності.

У рамках програми фахівці центру провели випробування 23 вибухових речовин, запропонованих державними й приватними компаніями. Схвалення одержало поки лише IMX-101, формула якого була розроблена британською компанією BAE Systems спільно з фахівцями Армії США. По даним Пікатинського арсеналу, ця речовина не вибухає, якщо снаряд з нею упустити, вистрілити по боєприпасах або якщо поблизу від них вибухне саморобне вибухове обладнання.

За словами Чарлі Патела (Charlie Patel), представника Пікатинського арсеналу, якщо поруч зі снарядом, оснащеним IMX-101 вибухне бомба, корпус боєприпасів розпадеться на кілька частин, а вибухова речовина швидко згорить без детонації. Таким чином, транспортування боєприпасів з IMX-101 по дорогах Афганістану, де часто зустрічаються саморобні вибухові пристрої, перестане становити серйозну небезпеку для життя солдатів.

Крім того, завдяки низькій вибухонебезпечності IMX-101, стане можливим зберігати більше снарядів на одному складі, а сам склад можна буде розмістити ближче до військової бази, що суттєво скоротить час на транспортування.

Вартість IMX-101, за інформацією Пікатинського арсеналу, вище, ніж у тротилу, однак незабаром можна буде знизити за рахунок початку масштабного серійного виробництва. Друга речовина, що зуміла пройти всі тести армійського центру, – IMX-102, розроблена Науково-дослідним центром озброєнь США, – вартує значно дорожче IMX-101. Та з цієї причини вона не пройшла сертифікації Пікатинського арсеналу.

 

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ОПК