fbpx
Експерт: Україна продавала зброю Бірмі законно

Експерт: Україна продавала зброю Бірмі законно

ОПК

Директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак каже, що продаж зброї Бірмі не порушував санкцій. Директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак в інтерв’ю Бі-Бі-Сі підтвердив, що Україна поставляла озброєння до Бірми, але на той час, за твердженнями військового експерта, на цю азійську країну не розповсюджувалися міжнародні заборони.

Валентин Бадрак: “З Бірмою Україна мала контракт, пов’язаний з бронетехнікою. Але Бірма не була тоді державою, яка перебувала під санкціями ООН. Для України, звичайно, важливо, як дивляться партнери. І тому інколи все відбувалося в режимі озирання, оскільки ситуація у Бірмі не була завжди спокійною”.

Експерт наголосив, що Україна завжди була державою, яка озирається думку партнерів.

Зокрема, як каже Валентин Бадрак, 1998 року під тиском США Київ відмовився від вигідного Бушерського контракту з Іраном; 2004 – від постачання озброєнь до Македонії під тиском ЄС; 2008 – від експорту зброї до Грузії – вже під тиском Росії.

Валентин Бадрак: “Виходить, що українські менеджери, які торгують озброєннями, вони маневрують між основними гравцями на збройному ринку. І дуже часто партнери використовують свій вплив для зменшення конкуренції України, аби здійснювати свої поставки. І в нинішній ситуації я вбачаю не лише намагання контролювати збройний експорт України, але і тінь конкуренції”.

Щодо незаконного експорту озброєнь, то на державному рівні, за словами директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, цього не було.

Валентин Бадрак: “Звинувачення у поставках “Кольчуг” до Іраку не підтвердилися. Але існує і чорний ринок – в обхід держави. Відомо, що одного з директорів українських підприємств десь років 5 назад було засуджено за такі нелегальні поставки озброєнь до Ірану і Китаю”.

У вівторок в черговій порції секретного листування американських дипломатів, оприлюдненій веб-сайтом Wikileaks, Україну було згадано як країну, що викликала невдоволення Держдепартаменту США через продаж військової техніки військовому уряду Бірми в серпні 2009 року.

 

Кореспондент

 

ОПК