fbpx
Екіпірування солдат майбутнього: японський варіант

Екіпірування солдат майбутнього: японський варіант

Технології

Стали відомі деякі подробиці японської програми по створенню екіпірування “солдата майбутнього” ACIES.

Японська система ACIES складається з змонтованого на шоломі дисплея, комп’ютерів, захисного спорядження, зброї, набору датчиків для моніторингу обстановки й систем комунікації, які повинні забезпечувати обмін інформацією між солдатами й командуванням. Нфа відміну від більшості зразків японської військової техніки, ACIES використовує велику кількість готових до застосування комерційних модулів, а також імпортних комплектуючих, що дозволяє знизити вартість розробки й запобігти моральному старінню системи.

Спроектований на комп’ютері, Mich- Шолом має амортизаційні подушки й чотири точки підвіски. Шолом не виконує функції балістичного захисту, але можливе додавання проти осколкового захисту. Відмова від куленепробивного шолома обумовлений думкою японських військових про те, що сучасні й майбутні погрози більше вимагають складних додаткових електронних компонентів, ніж броні. На новому шоломі встановлюються прилад нічного бачення виробництва NEC, нашоломний дисплей Shimadzu, навушники, мікрофон, антена бездротової мережі. Шолом також оснащений компактною не охолоджуваною Іч-камерою вагою близько 70 г. Ця двомегапіксельна камера здатна пізнавати обличчя людини на відстані до 200 м.

Бронежилет оснащений системою лямок MOLLE, які дозволяють закріпити будь-які предмети: підсумки, батареї, комп’ютери, засоби зв’язку. Поточний рівень бронезахисту витримує влучення куль калібру 9 мм і дозволяє встановлювати твердосплавні пластини (грудну й спинну), що підвищує рівень захисту до NIJ Level IV (захист від куль калібру 7,62 мм). Бічний захист від куль не передбачений.

Одним з головних переваг ACIES є здатність обробляти візуальні дані з декількох джерел, дані про місце розташування й поширювати цю інформацію серед інших носіїв ACIES і командування. На задній частині бронежилета розташований компактний головний комп’ютер, а також батареї, потужний процесор обробки даних, мережеві комунікації, гіроскопи, датчик атмосферного тиску, приймач GPS, вентилятори охолодження. ACIES має дві радіостанції (UHF і VHF). Заряджати й міняти батареї можна біля бойової машини підрозділу, на якій установлено зарядне обладнання й розміщені запасні акумулятори.

Штатна японська гвинтівка Тип-89 оснащена “рельсою” Picatiny і складним пластиковим прикладом, також розроблений варіант із укороченим стовбуром. На зброю встановлений лазерний цілевказник і інфрачервона камера, зображення з якої виводиться на нашоломний дисплей. Це дозволяє вести вогонь або спостереження, не залишаючи вкриття. Керувати функціями комп’ютера можна за допомогою передньої рукоятки гвинтівки, проганяя пункти меню, яке виводиться на нашоломний дисплей.

Частиною комплекту ACIES є невеликий наземний робот розміром з тенісний м’яч, який забезпечує розвідку й спостереження. “М’яч” просто закидається в потрібне місце, наприклад у приміщення, оператор керує камерою робота за допомогою рукоятки, яку можна встановити на зброю. Кулястий робот оснащений невеликою відеокамерою й може вмістити невелике корисне навантаження начебто Іч- Камери – для використання в умовах поганої видимості. Дешевий і простий робот- м’яч забезпечує можливість безпечного спостереження кожному солдатові, займаючи при цьому мінімум місця в екіпіруванні.

Перші прототипи системи ACIES надійшли на випробування у війська наприкінці 2008 року. На підставі цих випробувань був розроблений остаточний дизайн екіпірування японського солдата майбутнього. Конкурс на роль генерального підрядника влітку 2010 року виграла компанія Hitachi. Малосерійне виробництво й перші поставки ACIES у піхотне училище японської армії повинні початися взимку 2011 року.

 

Технології