fbpx
“Кентаври” прибули до Одеси

“Кентаври” прибули до Одеси

ВМС України Десантно-штурмовий катер проекту 58181 "Кентавр" Кузня на Рибальському Суднобудування Флот

До Одеси для продовження випробувань прибули новозбудовані десантно-штурмові катери проекту 58503 (“Кентавр”).

Про це повідомляє прес-служба ВМС ЗС України

Наразі завершилися заводські випробування нових бойових одиниць на Київському суднобудівному заводі ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському”, де їх було побудовано на замовлення Міністерства оборони України для Військово-Морських Сил ЗС України.

– Десантно-штурмові катери здійснили успішний перехід під власними двигунами з Києва до Одеси, наступний етап – завершення встановлення обладнання, ходові випробування у морі та перехід до стадії державних випробувань, – зазначив начальник управління кораблебудування Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Василь Радчук.

Будівництво катерів відбувалось на заводі «Кузня на Рибальському» у Києві. Закладка – 28 грудня 2016 року, спуск на воду – 14 вересня 2018 року.

Як розказав начальник управління кораблебудування Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Василь Радчук – під час будівництва катери пройшли модернізацію, у тому числі встановлення деяких нових систем, які зараз проходитимуть перевірку на функціональність як окремо, так і в складі корабля.

На початок будівництва проект десантно-штурмових катерів був доопрацьований виробником, а в його конструкцію було внесено ряд змін. Модернізований проект отримав шифр «Кентавр-ЛК» та новий проектний номер – 58503.

Однією з проектних особливостей катера є великий десантний відсік для розміщення до 32 військовослужбовців зі спорядженням та озброєнням.

 

ВМС України Десантно-штурмовий катер проекту 58181 "Кентавр" Кузня на Рибальському Суднобудування Флот