fbpx
На випробуваннях РАЗК “Положення-2” формуються акустичні бази російської зброї

На випробуваннях РАЗК “Положення-2” формуються акустичні бази російської зброї

«Положення-2» Сергій Згурець

Зараз тривають випробування розвідувального автоматизованого звукометричного акустичного комплексу 1АР1 «Положення-2». Про це в ефірі програми “Лінія оборони” розповів директор Defense Express Сергій Згурець. За його словами, цей виріб львівського підприємства “Лорта” позбулася російських комплектуючих. Натомість, отримала більш досконалі і чутливіші мікрофони. Згідно з інформацією експерта, нині триває формування акустичних баз даних по кожному зразку озброєння противника.

 

Сергій Згурець пояснив ключову відмінність принципу роботи українського комплексу “Положення-2” від наданих США американських контрбатарейних РЛС. Оскільки “Положення-2” працює за акустичним пасивним принципом їх фактично неможливо виявити. Натомість, ворог має можливість полювати за радіолокаційними станціями та намагатися їх виявити і знищити.

“Якщо ми ці системи “Положення-2” розтягуємо по фронту, то в пасивному режимі ми можемо чітко визначати артилерію ворога навіть в абсолютно скритому режимі” – констатував С. Згурець.

РАЗК “Положення-2” складається з:
– апаратної машини на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБу (екіпаж-5 чоловік),
– трьох акустичних баз,
– дев’яти високочутливих датчиків-мікрофонів,
– метеостанції.

Розроблений комплекс був Спеціальним конструкторським бюро «Молнія» в Одесі. Розробка була розпочата в 1995 році і завершена в грудні 2012 року. У 2013 році він був поставлений на озброєння Збройних Сил України де до початку російської агресії знаходився один такий комплекс.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

«Положення-2» Сергій Згурець