fbpx
Німеччина та Франція хочуть доступу на Азов для своїх спостерігачів

Німеччина та Франція хочуть доступу на Азов для своїх спостерігачів

Азовське море Керченська криза Крим Німеччина ОБСЄ СММ ОБСЄ Франція

Ініціатива Берліна про розширення дії СММ ОБСЄ на Азовське море прогнозовано наштовхнулася на спротив Росії, але західні партнери по Нормандської четвірці намагаються досягти хоча б направлення в регіон своїх представників.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, відповідаючи на запитання депутатів у Бундестазі в середу, інформує Укрінформ

“Ми намагалися отримати доступ місії до Керченської протоки і Азовського моря, що викликало спротив Росії. Наразі ми намагаємося добитися того, щоб хоча б представники Німеччини і Франції могли б спостерігати там за проходом суден”, – сказала Меркель.

Німецький канцлер підтримує ідею того, щоб місія ОБСЄ могла повною мірою виконувати свої функції, в тому числі і в Азовському морі. ОБСЄ не може, на жаль, в повному обсязі виконувати свої функції, місії постійно заважають, констатувала Меркель.

Вона повідомила, що російський президент Володимир Путін підтвердив, що в регіоні може бути “розумний рух суден”. “Проте нам потрібні також справи”, – сказала глава уряду.

Меркель поінформувала, що про комплекс проблем напередодні в Берліні говорили в Нормандському форматі політичні радники.

“Ми вимагаємо звільнення матросів і кораблів звичайно”, – сказала Меркель, додавши, що фактичні претензії Росії у Азовському морі не можуть прийняти європейські партнери.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Азовське море Керченська криза Крим Німеччина ОБСЄ СММ ОБСЄ Франція