fbpx
США запровадили нові санкції проти Росії

США запровадили нові санкції проти Росії

Держдепартамент США Росія Санкції Світ США

Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) Департаменту фінансів США ввів нові санкції проти 18 фізичних та чотирьох юридичних осіб з Росії, діяльність яких була пов’язана з гібридною російською агресією проти інших країн.

Про це повідомляє Департамент фінансів США

“Департамент фінансів вводить санкції проти співробітників російської розвідки, задіяних у кіберопераціях, перешкоджанні виборам 2016 року, а також у широкому списку інших пагубних дій”, – заявив голова департаменту фінансів Стівен Мнучин.

Як уточнили в департаменті, нові обмеження запроваджені проти колишнього офіцера російського ГРУ, який діяв в інтересах олігарха Олега Дерипаски, 15-ти офіцерів цього розвідуправління, проти “Агентства інтернет-досліджень” (яку ще називають “фабрика тролів”), а також інших осіб та організацій, пов’язаних з проектом “Лахта”.

Зокрема, екс-офіцер ГРУ Віктор Бояркін, який діяв від імені Дерипаски, визнаний причетним до незаконного фінансування однієї з партій Чорногорії під час виборчої кампанії в цій країні в 2016 році.

Водночас проект “Лахта” мав на меті втручання у виборчі системи по всьому світу, зокрема й у США.

“З 2014 року проект “Лахта” використовував, серед іншого, фіктивних онлайн-персон, які позиціонувалися як громадяни США у спробах втручання в американські вибори”, – уточнили у відомстві.

У цьому зв’язку департамент фінансів запровадив санкції проти ТОВ “Невские новости”, ТОВ “Экономика сегодня”, ТОВ “Федеральное агентство новостей” і компанії USA REALLY, а також проти окремих фізичних осіб, причетних до проекту “Лахта”. Крім того, в заяві згадується про фірми Євгена Пригожина “Конкорд Менеджмент и Консалтинг” та “Конкорд Кейтеринг”, які вже перебувають під санкціями США. Вони контролювали фінансування проекту “Лахта”, брали участь у доборі кадрів та здійснювали нагляд за діяльністю проекту.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Держдепартамент США Росія Санкції Світ США