fbpx
США скасувало ембарго на продаж зброї Україні

США скасувало ембарго на продаж зброї Україні

Закупівлі Курт Волкер Летальне озброєння Україна-США

Виступаючи на Атлантичній раді у Вашингтоні спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати скасували збройне ембарго для України.

Раніше президент Американсько-Української Ділової Ради Морган Вільямс під час конференції в Вашингтоні щодо взаємодії країн у галузі військової індустрії розказав про готовність постачати в Україну через міноборони США більше оборонного озброєння і послуг як на сухопутному, так і на морському напрямах, враховуючи нинішню агресію РФ в Азовському морі.

За словами Курта Волкера, адміністрація прийняла рішення, що Україна – нормальна держава, що має право захищати свої кордони.

“Ми скасували ембарго на поставки зброї Україні — це те, що ще кілька років тому ми вважали потенційно провокаційним кроком, хоча Україна має право захищати себе. Ми від цього [ембарго] позбулися, ми допомогли Україні поставками протитанкових озброєнь, противоснайперських систем”, – заявив Волкер.

Буквально учора стало відомо, що керівництво США направило через військового аташе посольства Сполучених Штатів Америки листа на адресу Міністерства оборони України щодо надання військово-технічної допомоги Збройним Силам України, в тому числі для Військово-морських Сил ЗС України.

Серед переліку військово-технічної допомоги для України була інформація про можливість отримання фрегатів типу “Oliver Hazard Perry”, які знаходяться у розпорядженні ВМС США та можуть бути передані в рамках програми “Надлишкове майно” (Excess Defense Article). Що після втрати більшості бойових одиниць національного флоту при окупації Криму є доволі актуальною пропозицією.

Зараз для флоту йде реалізація проекту по передачі двох патрульних катерів типу Island, на яких вже було піднято національний прапор за участі Президента України та була завершена підготовка екіпажів в Одесі до відправлення на навчання у США.

До Збройних Сил України в якості допомоги для протидії російській збройній агресії, отримали від США контрбатарейні радари типу AN/TPQ-48, AN/TPQ-49 та AN/TPQ-36, одна з передач відбулась нещодавно.

Також ЗСУ вже отримали від США:

протитанкові ракетні комплекси Javelin,
антиснайперські комплекси,
прилади нічого бачення,
• медичні автомобілі на базі HMMWV
• військові автомобілі HMMWV у різних варіантах
• інше спеціальне обладнання та техніка

Окрім цього американські інструктори допомагають у підготовці українських військовослужбовців в Навчальних центрах та здійснюють будівництво Морського операційного центру в Очакові.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Закупівлі Курт Волкер Летальне озброєння Україна-США