fbpx
Україна змінила представника у Мінському процесі

Україна змінила представника у Мінському процесі

«Мінський процес» Деокупація Російська агресія

Новим представником України в Тристоронній контактній групі став Євген Марчук.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання на Донбасі, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

До цього представником України був другий Президент – Леонід Кучма.

Представниця України відзначила, що Марчук розпочне виконання своїх обов’язків уже 22 листопада – на першій після проведення Росією псевдовиборів на окупованому нею Донбасі зустрічі у форматі мінських груп.

«Напередодні президент Порошенко призначив Марчука представником України в ТКГ. Євген Кирилович усі ці важкі чотири роки гідно відстоював нашу позицію в безпековій групі і добре орієнтується в проблематиці мінських переговорів», – написала Геращенко у Facebook.

Марчук працював на мінських перемовинах й очолював одну з найважливіших підгруп – безпекову.

Євген Марчук працював у КДБ СРСР, потім був першим головою СБУ, прем’єр-міністром, секретарем РНБО та головою Міноборони.

Саме Марчук був Міністром оборони України під час протистояння між Україною та Росією навколо коси Тузла в 2003 році.

Мінська тристороння угода — угода про тимчасове перемир’я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Посол Гайді Тальявіні, Другий Президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники терористичних організацій “ДНР” — Олександр Захарченко та “ЛНР” — Ігор Плотницький.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

«Мінський процес» Деокупація Російська агресія