fbpx
Харківський авіаційний заперечує можливість штучного доведення до банкрутства

Харківський авіаційний заперечує можливість штучного доведення до банкрутства

ОПК

У Харкові після підписання нових українсько-російських угод час від часу говорять про те, що харківському авіаційному заводу загрожує штучне доведення до банкрутства.

Професор Харківського національного університету Володимир Соболєв вважає банкрутство ХАЗу досить імовірним. В інтерв’ю DW доктор економічних наук підкреслив, що сьогодні це солодкий шматок державного пирога, який ще не прибрали до рук олігархи.

Уряд працює за стандартами радянського минулого

Високій рівень тінізації економіки та відсутність механізму захисту державної та і приватної власності, на думку Соболєва, створюють умови для втрати авіаційного заводу. Втім, наголошує професор, і держава не дуже переймається цією проблемою.

На думку Соболева, “уряд перебуває не у 21 столітті, а ще у радянському минулому 70-річної давнини”. Літакобудування ж тримається на інтелекті керівництва авіаційного заводу, додає він.

Харків розраховує на Зауралля

Однак генеральний директор ХАЗУ Анатолій М’ялиця категорично заявив Deutsche Welle, що банкрутство або “якийсь продаж” чи то передача Росії -неможливі. “ХАЗ – у списку держпідприємств, приватизація яких заборонена. Зараз завод працює, готується випуск облігацій підприємства. Є замовлення, навіть є стратегічні плани на розширення ринку збуту”,- зауважив М’ялиця.

Харківські літакобудівники можуть вийти на ринок Зауралля, куди вже продали  АН-140, що літають у Якутії. За підрахунками ХАЗу, Зауралля сьогодні потребує 200 таких літаків, і завод може виконати таке замовлення. Але усе залежатиме від того, як Україна буде домовлятися з Росією, вважають на підприємстві.

Автор: Олександра ІндюховаСподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ОПК