Що там в Сирії – хроніка подій за 5-6 листопада

Що там в Сирії – хроніка подій за 5-6 листопада

Близький Схід

Туреччина: Президент Ердоган про спільні патрулі США і Загонів народної самооборони: «Ми не можемо це дозволити, подібна ситуація викличе серйозні проблеми на кордоні». Він також заявив, що обговорить на зустрічі в Парижі американське патрулювання з курдськими Демократичними силами Сирії на сирійському кордоні. Питання примирення з курдами очевидно лобіюють США, але поки компромісу не знайдено.


А тим часом, Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини (СЦМПЧ) повідомляє, що Туреччина перекинула 1200 про-турецьких бійців з північного заходу Сирії в турецьку провінцію Шанлиурфа. Туреччина збирає свої проксі уздовж північно-східного кордону Сирії, щоб бути готовою почати операцію проти курдів. Також, турецька армія обстрілює зі стрілецької зброї позицію курдських бойовиків в районі Ет-Телль-ель-Абьяду.

Сумісний патруль американських військ і Демократичних сил Сирії в районі Дарбасія відбувся на кордоні з Туреччиною, після обстрілу району між двома річками.

Ізраїль: Ізраїльський міністр Зеєв Елкін повідомив російському агентству ТАСС: “Ізраїль завдасть удару по російському ЗРК С-300 в Сирії, якщо буде завдано удару по ізраїльських літаках у повітряному просторі Ізраїлю. Я дуже сподіваюся, що на позиціях С-300 не буде російських військових фахівців”. Дуже пряма та корисна порада – не хочете стусанів сидіть собі тихо. Але це не зрозуміло для свинособак. Удару ізраїльтян чекати вже не довго.

Іран: СЦМПЧ: після посилення контролю над трасою Тегеран-Бейрут і в Абу-Камаль, підкріплення іранців все ще прибуває. Іранці посилюються у зв’язку з операціями Демократичних сил Сирії і Коаліції на сході Євфрату. І скоріш за все у зв’язку з посиленням русні в регіоні, хоча про це не заявляють голосно.
Залісся: “Нова газета”: в результаті вибуху в штабі 5-го корпусу в Дайр-Ез-Зор, загинули 6 російських найманців Групи Вагнера і 5 бойовиків сирійської армії. Ще один ресурс про зашкаварену русню. Офіційно – ні пар із вуст.


Сирія: Надаю свіжу мапу розташування баз та спостережених пунктів всіх країн присутніх в Сирії.

Сирійська армія продовжує порушувати режим перемир’я в Зоні деескалації в Ідлібі. Асадити обстріляли з артилерії місто Хайян на півночі Алеппо, місто Кхирбат Аль-Накус на заході Хами, міста Телль Сакхр, Закат і Морек на півночі Хами. Також САА з позицій на пагорбі Базам обстріляли з великокаліберних кулеметів сільськогосподарські угіддя в місті Морек.

Бійці Магхавир Аль-Тавра, які підтримуються США, супроводжували конвой ООН, для надання гуманітарної допомоги в таборі Аль-Рукбан в районі зони Аль-Танф.

Опіку над співробітниками ООН і сирійського Червоного Хреста вони взяли після русні, яка провела конвой по території асада. Об’єм гуманітарної допомоги – це 67 вантажівок з медикаментами та сухими пайками.

Під час вибуху замінованої автомашини на заході міста Манбідж (провінція Алеппо) загинув співробітник розвідки Сирійських демократичних сил. Відповідальність за теракт взяла на себе Ісламська держава.

Пов’язане з угрупованням агентство “Амак” заявило, що вбитий Абдул Рахман Ібрагім Мухаммед очолював місцеве розвідуправління.

Ісламська держава: Незважаючи на те, що проамериканські Демократичні сили Сирії припинили наземний наступ проти бойовиків ІДІЛ на сході Євфрату в Сирії, після атаки турецьких військ з 28 жовтня по 3 листопада, сили Коаліції завдали 100 авіаударів і обстріляли з артилерії бойовиків ІДІЛ біля Хаджину. Це були пекельні 3 дні. Таких потужних ударів по місту ще не було. Гинуть як ісламісти, так і місцеві.

Іракські війська перетнули територію Сирії і зайняли поліцейські і військові позиції, які покинули Демократичні сили Сирії. Повідомляють, що іракські Сили народної мобілізації взяли під контроль 30 укріплених позицій в Сирії близько в 100 метрах від іракського кордону.
Місцеві активісти повідомляють, що десятки бойовиків ІДІЛ загинули після невдалої спроби провести контратаку проти проамериканських Демократичних сил Сирії на сході Сирії біля іракського кордону.

На півдні Сирії: на лінії фронту вулканічного плато Аль-Сафа – САА ведуть перманентний артилерійський обстріл, бойовики ІДІЛ дотримуються партизанської тактики. Сьогодні рівно три місяці від початку наступу на сході пустелі в Ес-Сувейді. Асадити зазнали та зазнають жахливих втрат, але досі не контролюють 85% плато за три місяці осади. Як я повідомляв раніше, вони навіть не в змозі забезпечити повну блокаду ісламістів.
У цей район прибуло велике підкріплення проурядових сил, у тому числі російських найманців, в рамках підготовки чергового наступу. А поки русня мотивує асадитів своїми медальками.


Далі буде…

Близький Схід