Для морської охорони відремонтують катери «Дарниця» та «Калкан-П»

Для морської охорони відремонтують катери «Дарниця» та «Калкан-П»

Морська охорона Судноремонт Флот

Приватна фірма «Яхт-верф Навігаль ЛТД» проведе ремонт катерів Морської охорони

Про це повідомляє Миколаїв – місто корабелів 

Мова йде про катер BG-10 проекту 09104, шифр «Калкан-П» з заводським номером 205, та “Дарниця” (BG-116) проекту 1400М, шифр «Гриф-М» із заводським номером 909.

«Яхт-верф Навігаль ЛТД» – одне з найстаріших у Миколаєві приватних підприємств малотоннажного суднобудування, що довгий час спеціалізувалося на будуванні корпусів з алюмінію. Згідно до ремонтної відомості для катерів буде виконано заміну листів зовнішньої обшивки та заплавлення корозійних язв підводної частини.

Швидкісний патрульний катер пр. 0914 «Калкан-П» було розроблено та побудовано на Миколаївському суднобудівному заводі «Лиман», що зараз – суднобудівний завод «Нібулон». Катер має корпус з АМГ, а рубку з склопластику. Корпус катеру спеціально спроектовано для високих швидкостей, що дозволяє йому виходити на глісування вже при 16 вузлах.

У якості рушія застосовано водомет Rolls-Royce. При малій осадці це дає високу маневреність та можливість підходити до необладнаного берегу у прибережних районах моря або суднохідних річок та озер. Катер має простору каюту зі спальними місцями, гальюн, сполучений з душем, камбуз, рульову рубку, просторий кокпіт. Катер пр. пр. 0914 «Калкан-П» може бути використаний для патрульних, природоохоронних та рибоохоронних завдань. Виробником свого часу пропонувалася цивільна версія катеру.

 

 

Загальні характеристики катеру пр. 0914 «Калкан-П»

Водотоннажність: 7.86 тонн
Довжина: 11.04 метрів
Ширина: 3.20 метрів
Осадка: 0.60 метрів
Головний двигун: CATERPILLAR, 448 кВт (609 к.с.)
Швидкість: 40-42 вузлів
Екіпаж: 2 осіб
Пасажирів: 6 осіб

Патрульний катер “Дарниця” (BG-116) проекту 1400М, шифр «Гриф-М» був побудований у 1993 році на суднобудівному заводі “Море” у Феодосії.

Він призначений для дій в прибережних районах, протоках і на відкритих рейдах портів, а також на річках і озерах.

Технічні характеристики катерів проекту 1400М:

Водотоннажність: 39,7 тонн
Довжина: 23,8 метрів
Ширина: 5,0 метрів
Екіпаж: 10 осіб
Озброєння: в/к кулемет калібром 12,7 мм

Морська охорона Судноремонт Флот