fbpx
До Чорного моря увійшла група кораблів НАТО

До Чорного моря увійшла група кораблів НАТО

SNMG2 ВМС Болгарії ВМС Румунії ВМС Туреччини Грузія Королівські ВМС Нідерланів НАТО Україна Флот Чорноморський регіон

До Чорного моря зайшли ще чотири кораблі 2-ї постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2/Standing NATO Maritime Group 2) та загалом підняло їх чисельність до шести фрегатів

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Вчора до грузинського порту Поті увійшли фрегат HNLMS Evertsen (F805) Королівського ВМФ Нідерландів, фрегат TCG Yildirim (F243) ВМС Туреччини, фрегат BGS DRAZKI (F41) ВМС Болгарії та фрегат ROS Regele Ferdinand (F98) ВМС Румунії.

Кораблі 2-ї постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2/Standing NATO Maritime Group 2) оперують у Середземному морі та входження одразу шести кораблів групи до Чорного моря є проявом підтримки НАТО своїх партнерів у регіоні.

Напередодні до Одеського порту увійшли два кораблі 2-ї постійної військово-морської групи НАТО – фрегат Королівського ВМФ Канади HMCS Toronto (FFH 333) та фрегат ВМС Іспанії Santa María (F81).

2-а постійна військово-морська група НАТО (англ. Standing NATO Maritime Group 2; SNMG2) — одна з морських груп швидкого реагування НАТО, зазвичай складається з 6-8 кораблів та суден на ротаційній основі. Станом на сьогодні розширена до 12 одиниць – 7 фрегатів, 4-х патрульних катерів та одного судна забезпечення.

Нагадаємо, що на початку березня поблизу Румунії відбулись військово-морські навчання НАТО «Poseidon 19» за участі кораблів НАТО з 2-ї постійної протимінної групи НАТО – SNMCMG2

SNMG2 ВМС Болгарії ВМС Румунії ВМС Туреччини Грузія Королівські ВМС Нідерланів НАТО Україна Флот Чорноморський регіон