fbpx
ДОПОМІЖНЕ СУДНО “ГОРЛІВКА” ВІДРОДЖЕНЕ З НЕБУТТЯ

ДОПОМІЖНЕ СУДНО “ГОРЛІВКА” ВІДРОДЖЕНЕ З НЕБУТТЯ

«Горлівка» (A753) ВМС України Крим Україна Флот

Cередній морський суховантажний транспорт “Горлівка” був побудований у далекому 1964 році в Угорщині на замовлення Радянського Союзу. Це допоміжне судно виконувало завдання Чорноморського флоту СРСР. У 1996 році (при розподілі ЧФ) воно було передано до Військово-Морських Сил ЗС України, а саме до складу Південної військово-морської бази ВМС ЗС України (ПВМБ). Протягом багатьох років жахливий технічний стан судна не дозволяв виконувати завдання в морі. Однак завдяки шефам з Донецької області цю проблему було вирішено.

Зараз “Горлівка” — одне з небагатьох суден забезпечення ПВМБ, яке, незважаючи на фінансово-економічну кризу в державі, що безпосередньо впливає й на ВМС ЗС України, гідно виконує завдання за призначенням. “Горлівка” готова в будь-яку хвилину вийти в море, що дуже важливо. Судно займається перевезенням боєприпасів, озброєння і військової техніки, медичних препаратів, продовольства, на відміну від інших суден забезпечення може зберігати великий запас питної води.

Звичайно, це все б не відбулося без шефської допомоги одного з найбільших міст Донбасу — Горлівки, що за своє більш ніж двохсотрічне існування вписало чимало пам’ятних сторінок в історію країни та її розвиток. Це і нарощування видобутку вугілля, і виробництво ртуті, і розвинена хімічна промисловість.

Моряки судна, яким командує Сергій Галушка, пишаються своїми шефськими зв’язками, адже Горлівка — сучасне місто з розгалуженою інфраструктурою, великий промисловий центр, трудівники якого роблять вагомий внесок у становлення незалежної України.

Дуже добрі відносини в командування ПВМБ з цим містом налагоджено ще багато років тому. Це допоміжне судно свого часу вимагало капітального ремонту, і горлівчани не відвернулися від капітана та його екіпажу, не залишили їх наодинці з проблемами. На машинобудівному заводі ім. Кірова відремонтували і відбалансували судновий двигун‚ про що було видано відповідний сертифікат. Окрім цього, для облаштування службових приміщень та кают-компанії придбані кондиціонери і телевізори. Без перебільшення‚ корабель відродили з небуття. У минулому році на борту судна відбулися зварювальні роботи на шлюпочній палубі, було відремонтовано кріплення вантажних лебідок. У 2009 році приватний підприємець із Горлівки Анатолій Максименко виділив дві тонни фарби, що дало змогу додати судну належного вигляду. Судно тепер помітно відрізняється від інших кораблів та суден ПВМБ. Шефствує над морським транспортом “Горлівка” й адміністрація міста, яку очолює Іван Сахарчук. А ще міська влада Горлівки та представники Південної військово-морської бази щорічно підписують угоду про співпрацю, що є традиційною процедурою. При морській базі існує військово-патріотичний табір “Горлівка”, де кожного літа відпочиває 100 старшокласників-горлівчан — відмінників навчання, переможців олімпіад, активістів шкільного самоврядування, кращих спортсменів. Хоч військові моряки мають власні фінансові проблеми, але від утримання табору не відмовляються. Обидві сторони дійшли згоди, що товариські відносини необхідно зміцнювати і продовжувати попри всілякі кризові явища в економіці.

Сьогодні судно обслуговує цивільний персонал (17 чол.): військові пенсіонери, ветерани військової служби та просто досвідчені люди, які знаються на потребах флоту. Поспілкувавшись з ними, стає зрозуміло, що навіть у віддаленому гарнізоні, в селищі Новоозерному, живуть ті, хто всією душею вболівають за флот, переймаються його проблемами. І це не випадково, адже долі багатьох мешканців невеликого приморського селища пов’язані з військово-морською службою. Усі з особливою повагою ставляться до професії моряка, у багатьох родинах батьки та чоловіки — діючі або колишні військові моряки.

За словами капітана судна Сергія Галушка, “Горлівка” постійно бере участь у різноманітних військово-морських навчаннях, зокрема в “Артерії-2008”, “Довірі-2009”, у тактичних навчаннях Військово-Морських Сил ЗС України (жовтень 2009 року), які відвідав Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Віктор Ющенко.

Залишається додати, що команда морського транспорту “Горлівка”, як і весь особовий склад Південної військово-морської бази, попри різноманітні труднощі сьогодення, гідно виконує свої функції за призначенням.

Флот України

«Горлівка» (A753) ВМС України Крим Україна Флот