fbpx
EADS може закинути виробництво літака A400M

EADS може закинути виробництво літака A400M

Французько-німецкий авіакосмічний концерн EADS може вийти з гучного проекту будівництва військово-транспортного літака A400M. Керівництво вважає, що не зможе залучити додаткові фінансові кошти з боку країн — учасниць НАТО, що є замовниками літака.

 

За інформацією німецького видання Financial Times Deutschland, подібну заяву зробив Томас Ендерс — глава концерну Airbus, що є підрозділом EADS. Як пише видання, посилаючись на джерела в самій компанії, він вельми скептично налагоджений відносно того, чи виділять уряди семи країн НАТО,замовників літака, додаткові €5,3 млрд на здійснення проекту. Це повинно бути зроблено до кінця січня.

 

Як пише видання, вірогідність укладення подібного договору не перевищує 50%.

 

Окрім цього, Ендерс, як виявляється, повідомив ще в кінці грудня деяким своїм високопоставленим підлеглим, що він більше «не вірить в благополучне продовження проекту».

 

Великі надії

 

Вартість проекту оцінюється в €20 млрд. Він реалізується вже шість років за замовленням європейських країн — учасниць НАТО. Літак необхідний для транспортування військ при проведенні операцій, зокрема, в Афганістані. A400M покликаний замінити старіючий флот C-130 Hercules і C-160 Transalls.

 

Перший випробувальний політ A400M після дворічного відстрочення відбувся на початку грудня 2009 року в Севілье.

 

Концерн EADS і раніше просив замовників збільшити фінансування, проти чого виступає, зокрема, Німеччина. Тим часом раніше від урядів Бельгії, Великобританії, Німеччини, Люксембурга, Іспанії і Туреччини поступило 180 попередніх заявок.

 

Напередодні Ендерс в інтерв’ю іншому німецькому виданню Die Welt розповів, що майбутнє проекту в будь-якому разі найближчим часом повинне визначитися. «Ми дуже довго перебували в підвішеному стані. Зараз настав час для того, щоб щось зробити — в тому або іншому напрямі», — заявив він, додавши, що не може ризикувати проектами в цивільній авіації заради оборонної програми.

 

 

 

INFOX.RU

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255