fbpx
Президент прийняв катери типу Island

Президент прийняв катери типу Island

Берегова охорона США ВМС України Катери «Island» Патрульні катери Україна-США Флот

Берегова охорона США в присутності Президента України у цей четвер 27 вересня 2018 року здійснила передачу Україні двох патрульних катерів типу Island на військово-морській базі у Балтіморі.

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Берегова охорона США у цей четвер 27 вересня 2018 року здійснила передачу Україні двох катерів типу Island на військово-морській базі у Балтіморі.

Президент України Петро Порошенко на церемонії звернувся до присутніх:

Цей день знаменує ще один етап в розвитку стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Керівництво США, Президент Сполучених Штатів, ще раз довів свою тверду позицію на  сторожі Міжнародного права, підтримку свободолюбивих людей у їх прагненні до миру,демократії та незалежності.

Перші два катери «Island» будуть ще однією цеглиною для зміцнення військово-морського союзу між українським та американським народами. Разом з американською допомогою у розбудові військово-морського командування ВМС України в Очакові…”

“Наша задача –  переконати Кремль в нашій рішучості захищати берега України, як це було на землі у Донбасі.  З солідарністю, єдинством та підтримкою ми можемо забезпечити цю червону лінію для агресора.

Без куль, але з рішучістю діяти. Мир через силу – це сама ефективна політика проти агресії Росії. Якщо ми будемо підтримувати тиск, Крим стане  нестерпним тягарем для Москви, і агресія для Кремля втратить будь-який сенс”, – зауважив Президент України.

Характеристики катерів

Водотоннажність: 168 тонн
Довжина: 34 метрів
Швидкість: до 29,5 вузлів.
Екіпаж: 16 осіб
Автономність: 5 діб.
Дальність плавання: 3000 миль
Озброєння:
• 25-мм автоматична артилерійська установка Mk 38 Bushmaster
• 12,7-мм кулемети М2НВ

Катери класу «Айленд» будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349) для Берегової охорони США.

“Цей жест підтримки посилив оборонну співпрацю між нашими країнами і виявився надійною мірою, щоб стримувати зростаючу російську агресію.

Сьогоднішня подія ясно показує, що Стратегічне партнерство між Україною та Сполученими Штатами – живе та продуктивне.

І я хотів би ще раз повторити – сьогодні найкращим способом захисту Вільного Світу є захист України, міцна підтримка реформ, а також нові цільові санкції та постійний дипломатичний тиск на Росію”, – на завершення сказав Петро Порошенко.

Нагадаємо, наприкінці серпня Кабінет міністрів України дозволив Міністерству оборони оплатити Island, тобто провести 100% – у передоплату супутніх витрат. Згідно з домовленостями, американські патрульні катери передаються ВМСУ на безоплатній основі, українська сторона забезпечить 100% передоплати загальної вартості супутніх послуг в розмірі 10,1 млн дол. на термін до 18 місяців.

“Наявність подібних катерів у вітчизняному флоті дозволила б вести ефективне патрулювання територіальних вод та виключної економічної зони, проводити висвітлення надводної обстановки, розвідку та цілевказання, брати участь у пошуково-рятувальних операціях, організовувати протидиверсійну оборону портів та місць базування флоту. Завдяки хорошій морехідності, автономності та умовам проживання екіпажу можливе налагодження постійної ротаційної присутності у визначених районах Чорного чи Азовського морів. Також, катери сприятимуть налагодженню якісної морської підготовки екіпажів ВМС та залучатимуться до міжнародних заходів співробітництва”, – зауважує Тарас Чмут, голова правління Українського мілітарного центру.

Перед цим 11 червня у Києві розпочалась заключна конференція з визначення основних умов контракту щодо передачі катерів класу Island від США для України.

Також весною 2018 року розпочався відбір майбутніх екіпажів патрульних катерів та були організовані курси з англійської мови для них. У подальшому навчанням екіпажів займатиметься американська сторона у США, що входить у супутні послуги.

Раніше у вересні 2016 року такі два катери були передані до Берегової охорони Грузії, ще 2 у грудні того ж року до Пакистану, також минулого року два таких катери отримала Коста-Ріка.

Після офіційної церемонії розпочнеться процес технічного обслуговування цих катерів та підготовка українських екіпажів до них. Згодом вони будуть транспортовані до Одеси. Загалом цей процес може зайняти до одного року.

Читайте також: Нові одиниці для флоту: сьогодні на воду будуть спущені “Кентаври”

У подальшому при проведенні відповідної політики можливе отримання й інших катерів цього типу Україною, а також інших необхідних плавзасобів від США.

Берегова охорона США ВМС України Катери «Island» Патрульні катери Україна-США Флот