fbpx
Генеральною прокуратурою України спільно з Національною поліцією викрито масштабні факти ухилення від сплати податків «Мегаполіс-Україна»

Генеральною прокуратурою України спільно з Національною поліцією викрито масштабні факти ухилення від сплати податків «Мегаполіс-Україна»

Національна поліція Прокуратура

Генеральною прокуратурою України спільно з Національною поліцією викрито масштабні факти ухилення від сплати податків монополістом на ринку тютюнових виробів, що спричинило мільярдні збитки та фінансування тероризму за рахунок злочинно одержаних коштів. Про це, сьогодні, 31 березня, під час спільного брифінгу повідомили Генеральний прокурор України Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та заступник глави Нацполіції – начальник Департаменту захисту економіки Ігор Купранець.

У спецоперації взяли участь працівники Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, Головної Військової прокуратури при оперативній підтримці Департаменту захисту економіки та Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

За словами Юрія Луценка, досудовим розслідуванням установлено, що з 2012 по теперішній час дійсними власниками (кінцевими беніфіціарами) потужного дистриб’ютора тютюнової продукції – ТОВ «Мегаполіс Україна» (з травня 2016 року ТОВ «Тедіс Україна») є представники великого російського бізнесу та соратники керівника країни агресора, які діють на національному ринку за посередництва українських бізнес-партнерів.

«Хочу відзначити ще один факт. Глава наглядової ради «Заводу імені Дегтярьова», який випускає кулемети і автомати для російської армії, є керівником юридичного офісу, який керує бізнесом всієї компанії «Мегаполіс-Україна». Цей факт встановлений слідчо-оперативним шляхом і в цьому офісі теж проводяться відповідні слідчі дії», – зазначив Арсен Аваков.

Наразі триває близько 100 обшуків, у тому числі і в Антимонопольному комітеті України. У їх проведенні задіяно майже 1000 працівників правоохоронних органів. Обшуки мають на меті виявлення та вилучення оригіналів документів фінансової діяльності монополіста та пов’язаних з ним фіктивних суб’єктів господарювання, встановлення всіх осіб причетних до вчинення вказаних злочинів. Обшуки проводяться за місцем знаходження можливих співучасників кримінального правопорушення, зокрема в офісах підприємств, за допомогою яких було організовано виведення коштів за кордон, а також за місцем проживання та реєстрації осіб, які можуть бути причетні до вказаних правопорушень.

Здійснюється досудове розслідування за фактами сприяння діяльності терористичної організації, фіктивного підприємництва, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам. Кримінальні провадження відкриті за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч.2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Національна поліція Прокуратура