fbpx
Індія відмовляється від свого винищувача 5-го покоління

Індія відмовляється від свого винищувача 5-го покоління

HAL (Hindustan Aeronautics Ltd) Tejas Авіація Винищувач Індія ОПК Світ

Міністерство оборони Індії припинило роботи за проектом перспективного винищувача п’ятого покоління AMCA (Advanced Medium Combat Aircraft), повідомляє The Sunday Standard.

Створенням літака займається Агентство авіакосмічних розробок (ADA) Організації оборонних досліджень і розробок (DRDO) Індії.

Згідно з розпорядженням індійського військового відомства, DRDO необхідно задіяти всі сили на проекті винищувача Tejas, розробка якого надмірно затягнулася.

Індія займається розробкою винищувача Tejas з 1983 року. Початкову бойову готовність літака планувалося оголосити в кінці 2010 року, але потім дату перенесли на початок 2011-го, а потім ─ середину 2013 року. Новим літаком планувалося замінити всі застарілі винищувачі МіГ-21. ВПС Індії замовили 40 літаків Tejas перший з яких був переданий військовим для випробувань в січні 2011 року.

Не виключено, що через значно відставання від графіка, винищувач Tejas не буде прийнятий на озброєння Індії і влітку 2013 року. Саме для прискорення проекту міністерство оборони Індії і вирішило призупинити проект AMCA, задіявши всі зайняті в ньому сили на завершенні розробки Tejas.

Розробка винищувача AMCA ведеться Індією самостійно з 2006 року. Згідно з планом індійського військового відомства, у складі ВПС AMCA займуть нішу між легкими винищувачами Tejas і важкими FGFA (створюється спільно з Росією на базі Т-50 ПАК ФА) і Су-30МКІ. Раніше планувалося, що льотні випробування AMCA розпочнуться наприкінці нинішнього десятиліття, а на озброєння нові літаки надійдуть в 2025 році.

За попередніми даними, маса AMCA складе 20 тонн, а бойовий радіус ─ близько тисячі кілометрів. Винищувач зможе розвивати швидкість до двох тисяч кілометрів на годину. У конструкції літака будуть широко використовуватися технології малопомітності. AMCA отримає радар з активною фазованою антеною решіткою і нові інфрачервоні пошуково-спостережні системи, обладнання радіоелектронної боротьби і системи попередження про пуски ракет.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

HAL (Hindustan Aeronautics Ltd) Tejas Авіація Винищувач Індія ОПК Світ